نخستین جشنواره روابط عمومیهای گلستان برگزار شد

گرگان - خبرگزاری مهر: نخستين جشنواره و چهارمين همايش روابط عمومي استان گلستان با عنوان نقش روابط عمومي در تحقق شعار سال برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستان ظهر یکشنبه در این همایش گفت: همه دنیا اعتقاد دارند که روابط عمومی یک مهارت است و مهارت بودن روابط عمومی به این معناست که حتی اگر دانش و تجربه داشته باشید بدون مهارت نمی توانید موفق باشید.
حسین مومنی افزود: دانشگاه علمی کاربردی مسئول ایجاد مهارت در رشته های مختلف است و یکی از این رشته ها روابط عمومی است و در مرکز علمی کاربردی، رشته روابط عمومی را تا مقطع لیسانس داریم و بناست تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته های روابط عمومی یا روابط عمومی الکترونیک راه اندازی کنیم.
وی اذعان داشت: از 50 سال پیش که اولین موسسه آموزش روابط عمومی ایجاد شد تاکنون فعالیت های زیادی صورت گرفته است ولی یکی از آسیب های جدی این رشته، آموزش است درحالیکه نگاه به این رشته باید علمی و مهارتی باشد و آموزش ها نیز در همین راستا مهارت محور باشد.
وی تصریح کرد: همچنین دنبال برگزاری پودمان های کوتاه مدت به صورت تک پودمان برای فعالان روابط عمومی استان هستیم که این تک پودمان ها قابلیت تجمیع و تبدیل به مدرک تحصیلی را دارند و آیین نامه آموزشی برای تجمیع این تک پودمان ها آمده است.
مومنی در ادامه گفت: برگزاری کارگاه آموزشی نیز یکی دیگر از کارهایی است که می تواند به کسب مهارت های لازم توسط روابط عمومی ها منجر شود زیرا روابط عمومی ها  نوک پیکان مبارزه و جنگ نرم هستند، این مسیر در ایران اسلامی اهمیت خاصی دارد.
حسین عاشور، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری گلستان نیز در این همایش و جشنواره گفت: از سال گذشته تاکنون فعالیت های زیادی در حوزه روابط عمومی ها صورت گرفته است.
وی افزود: روابط عمومی در سازمان ها جایگاه حساسی دارد و حلقه وصل دستگاه و مردم است و یک روابط عمومی هر چه توانمندتر باشد دستگاه راحت تر و سریعتر خواهد بود.
عاشور ادامه داد: روابط عمومی ها می توانند مردم سالاری دینی را محقق کنند و همه گفتمان سیاسی ما این بود که جمهوریت در کنار اسلامیت باشد، یعنی اسلام با حضور، نفوذ و تاثیر گذاری مردم در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی محقق شود.
وی اذعان داشت: در یک سال گذشته روابط عمومی های استان با همه توان وارد شدند و عملکرد مطلوبی داشتند.
خبرگزاری مــهر
MEHRNEWS