تصویر بنیانگذار انقلاب در اولین سخنرانی هنگام ورود به ایران جاودانه می‌شود

تصویر بنیانگذار انقلاب امام خمینی (ره) در روز ورود به ایران در سال 57 هنگام سخنرانی معروفشان در بهشت‌زهرا با نقش برجسته و مجسمه جاودانه خواهد شد.

سید مجتبی موسوی، مدیر امور حجم سازمان زیباسازی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد کارهای هنری که قرار است در بهشت‌زهرا (س) انجام گیرد، توضیح داد:‌ یکی از کارهای مهم هنری که در این زمینه انجام می‌شود توجه به محلی است که امام خمینی (ره)‌ در روز 12 بهمن سال 57 اولین سخنرانی خود را در آنجا انجام دادند. این محل به "جایگاه جلوس" معروف است که ما برای ‌آن برنامه‌های هنری داریم.
وی در توضیح این برنامه‌های هنری عنوان کرد: قرار است در این محل بر اساس تصویر معروفی که از امام خمینی در 12 بهمن 1357 به جا مانده است نقش برجسته‌ای سفالی ساخته و در بهشت‌ زهرا نصب شود.
مدیر امور حجم سازمان زیباسازی خالق این اثر را شاپور میرزایی معرفی کرد و گفت: این اثر به سفارش سازمان زیباسازی ساخته شده که در حال حاضر سفال‌های این نقش برجسته در حال پخت است تا به‌زودی کار نصب آن انجام گیرد.
موسوی در مورد چگونگی اجرای این اثر توضیح داد:‌ این اثر از روی عکس معروف امام در آن روز ساخته خواهد شد.
مدیر نگارخانه برگ در پایان در مورد زمان نصب این اثر گفت: کار آماده شده و تا چند روز دیگر برای نصب به مکان مربوطه انتقال داده می‌شود و طی مراسمی نصب خواهد شد.
امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در روز ورود خود به ایران در 12 بهمن سال 57 به بهشت‌زهرا رفته و سخنرانی معروفی داشتند. مردم برای استقبال از امام و سخنان ایشان از شب پیش و ساعات اولیه بامداد در محل بهشت زهرا تجمع کرده بودند. امام در این سخنرانی تاریخی از غیر قانونى بودن مجلس و دولت منصوب شاه و مفاسد آن رژیم‏ سخن گفتند. امام پس از یکصد و هفده روز توقف در نوفل لوشاتو به ایران بازگشته بودند.
جمله معروف امام در این سخنرانی با این مقدمه که "من دولت تعیین می‌کنم. من توی دهن این دولت می‌‌زنم. من به پیشتیبانی این ملت توی دهن این دولت می‌زنم" از جملاتی است که در آن سخنرانی توسط امام بزرگوار گفته و بسیار معروف شد.
خبرگزاری مــهر
MEHRNEWS