برگزیدگان نخستین جشنواره سراسری كاريكاتور با عنوان سبک زندگی ایرانی و اسلامي معرفی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه دوشنبه برگزيدگان اولين جشنواره سراسري كاريكاتور كه به همت حوزه هنري استان كردستان و براي اولين بار در سنندج برگزار شد، معرفي شدند و از افراد برتر تقدير شد.
بر اساس راي هيئت داوران اين دوره از جشنواره در بخش ویژه با عنوان نقش تولید ملی در ارتقاء سبک زندگی ایرانی اثر هنرمند مشهدی "علیرضا پاکدل" به عنوان اثر برتر انتخاب و ضمن اهداء تندیس جشنواره و لوح تقدیر مبلغ ده ميليون ریال هدیه نقدی را نیز دریافت كرد.
در بخش اصلی با موضوع کلی سبک زندگی ایرانی ضمن تجلیل از هنرمندان شرکت کننده بدون تقدم و تاخر از هنرمندان "فرزانه وزیری تبار" و "سامان احمدی" هر دو از تهران، "محمود نظری" از همدان با اهداء تندیس، لوح تقدیر و مبلغ دو میلیون ریال به هریک از این هنرمندان تجليل شد.
جایزه سوم این بخش شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ سه میليون ریال به "ژاله يوسفي نژاد" از سنندج تعلق گرفت و جایزه دوم شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال نيز به "علی میرایی » از تهران رسيد.
جایزه اول اين دوره از جشنواره شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ هشت میلیون ریال به "محبوبه پاکدل" از مشهد مقدس رسيد.
همچنین در این مراسم شهرداری سنندج و حوزه هنری استان کردستان از سه هنرمند فعال عرصه کاریکاتور استان از جمله آقایان "اردشیر صادق وزیری"، "سامان صولی" و "یاسر خان برایی" بواسطه موفقیت های متعدد داخلی و خارجی و همچنين فعالیت های مستمر خانه کاریکاتور حوزه هنری کردستان با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی به صورت ویژه تجلیل كردند.
آثار برتر این جشنواره از شنبه  18خرداد  لغایت 23 خرداد به مدت یک هفته در گالری سوره حوزه هنری واقع در پردیس سینمایی بهمن سنندج در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در معرض نمایش علاقمندان  قرار دارد.


خبرگزاری مــهر
MEHRNEWS