جزئیات انفجار در کرکوک، المدائن و تکریت/61 کشته در انفجارهای روز دوشنبه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری براثا، یک منبع پلیس استان کرکوک اعلام کرد: مناطق مختلف کرکوک امروز شاهد چند انفجار بود که بر اثر آن 16 نفر زخمی شده اند. همچنین نیروهای پلیس عراق یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده در شرق کرکوک را خنثی کردند.
کرکوک در 250 کیلومتری شمال بغداد واقع است. خبر دیگر اینکه یک خودرو بمبگذاری شده در شهر المدائن منفجر شد. بر اثر این انفجار که یک ایست بازرسی در شهر المدائن را هدف قرار داده بود سه نفر کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.
از طوزخورماتو در شرق تکریت مرکز استان صلاح الدین نیز خبر می رسد که یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده توسط یک فرد انتحاری در این منطقه منفجر شد. این انفجار یک قهوه خانه و مرکز امنیتی را هدف قرار داده بود که بر اثر آن 8 نفر کشته و 30 نفر دیگر زخمی شدند.
انفجار یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده در غرب موصل نیز توسط یک فرد انتحاری، سه کشته و 14 زخمی بر جا گذاشت. این انفجار مرکز پلیس در جنوب موصل را هدف قرار داده بود و کشته شدگان این انفجار جزء نیروی پلیس بودند.
پایگاه خبری العهد لبنان نیز در خبری اعلام کرد که آمار تلفات انفجارهای روز گذشته عراق به 61 کشته افزایش یافت. این انفجارها در بغداد، دیاله و موصل رخ داد.

خبرگزاری مــهر
MEHRNEWS