اولین پردیس شرکت های دانش بنیان کشور در شیراز افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر دفاع ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح اولین پردیس شرکت های دانش بنیان کشور گفت: در وزارت دفاع بنا بر این است که با استفاده از شبکه ای توانمند گروه های علمی کشور را که دستاوردهای مناسبی دارند جمع کنیم و با حمایت از آنها سرعت و فعالیت های آنها را افزایش دهیم.
سردار احمد وحیدی افزود: برای استفاده حداکثری از توانمندی های علمی نخبگان تصمیم به راه اندازی پردیس شرکت های دانش بنیان گرفتیم که اولین آن در شیراز افتتاح شد.
وی با اشاره به این نوع پردیس ها یادآور شد: مجموعه ای از شرکت های متعدد با ظرفیت بالای علمی راه اندازی شده که پروژه های جوانان را آماده و پس از بررسی به مرحله تجاری سازی برسانیم.
وزیر دفاع تصریح کرد: این توانمندی علمی اگر خوب ساماندهی شود به راحتی می تواند حرکت های بزرگی را در کشور و جهان به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد: از مهمترین کارهایی که وزارت دفاع برای حمایت از نخبگان علمی انجام داده ایجاد فضای زیرساختی برای شرکت های دانش بنیان است که پس از بررسی پروژه ها و طرح های آنها قراردادهایی با آنها بسته می شود و پروژه نیز مورد حمایت قرار می گیرد.
سردار وحیدی با بیان اینکه دفاتر شهید فهمیده در کشور محلی برای رجوع نخبگان است، افزود: جوانان و نخبگان جامعه می توانند با مراجعه دفاتر شهید فهمیده در کل کشور طرح ها و برنامه های خود را ارایه دهند که پس از بررسی آنان نیز می توانند در مجموع شرکت های دانش بنیان فعالیت کنند.
وزیر دفاع با بیان اینکه پروژه های مختلفی توسط شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده است یادآور شد: پروژه های فناوری محور، بخش انرژی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها، پهبادها، سامانه الکترونیک مخابراتی و ... از جمله پروژه های مهمترین است که توسط شرکت های دانش بنیان قراردادهایی با وزرات دفاع بستند.
وی در خصوص حجم قراردادهای این پروژه ها تصریح کرد: بیش از 60 پروژه فعال در این زمینه ها وجود دارد که حجم قراردادهای آنها بستگی به کوچکی و بزرگی پروژه دارد اما وزارت دفاع از پروژه های مورد تایید حمایت لازم را خواهد داشت.
سردار وحیدی افزود: ظرفیت های بسیار گرانبها و فراوانی در کشور وجود دارد  که وزارت دفاع با ایجاد زمینه هایی مناسب برای رشد و پیشرفت آنها سرعت فعالیت ها را افزایش خواهد داد.

 

Source Article from http://www.mehrnews.com/detail/News/2073844 اولین پردیس شرکت های دانش بنیان کشور در شیراز افتتاح شد
http://www.mehrnews.com/detail/News/2073844
http://www.mehrnews.com/rss/
خبرگزاری مــهر
MEHRNEWS