به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری عصر چهارشنبه در جمع بازنشستگان و نخبگان سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بوشهر با بیان اینکه نظام‌های دینی و اسلامی با شهید شدن پاسداران دچار هیچ گونه خللی نمی شود، اظهار داشت: هیچ جریانی باعث نخواهد شد که پاسداران از حمایت دین و نظام دست بردارند.
وی همچنین تجربه، دانش و بصیرت را به عنوان محصول عمر پاسداران و گنجی برای نظام مطرح کرد و افزود: نظام ما باید از بازنشستگانی که خواهان ادامه خدمت در راه نظام هستند در عرصه مشاوره و اجرایی استفاده کند.
امام جمعه بوشهر در ادامه سخنان خود تصریح کرد: روحیه ولایتمداری، تدین، بصیرت و تجربه بازنشستگان سپاه، گره گشای مسائل فرهنگی خواهد بود.
آيت‌الله صفايي‌بوشهري عرصه‌های عمرانی، مسئولیت‌های مشاوره‌ای سیاسی، توسعه صنعتی و فرهنگی استان بوشهر را به‌عنوان فرصت‌های مهم برای استفاده از تجربیات و ظرفیت‌های بازنشستگان سپاه مطرح کرد و ارائه طرح‌های عملیاتی گوناگون به متخصصین کانون بازنشستگان سپاه توسط شورای سرمایه‌گذاری استان را ضروری و بسیار مؤثر دانست.
وی در ادامه بیانات خود خواستار ایجاد تعاونی‌های صنعتی، عمرانی و تولیدی و استفاده از ظرفیت های کشاورزی استان توسط نخبگان کانون بازنشستگان سپاه شد.
آيت الله صفايي بوشهري همچنین با اشاره به ظرفیت‌های عظیم خدادادی در استان بوشهر، به تشریح توانمندی‌های متخصصین سپاه در عرصه‌های گوناگون پرداخت و اظهار داشت: باید از این توانایی‌ها در راه رشد جهادگونه کشور در زمینه‌های مختلف استفاده بهینه کرد.
نماينده مقام معظم رهبري در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های مناسب سخت افزاری و نرم افزاری سپاه در مباحث نظامی، بر لزوم تشکیل کرسی‌های نظریه پردازی در سپاه در این خصوص تأکید کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اعلام حمایت جدی از ورود کانون بازنشستگان سپاه پاسداران به حوزه‌های صنعتی و فرهنگی و تجاری، خواستار تشکیل کارگروه ویژه بازنشستگان و شناسایی علمی ظرفیت‌های حوزه‌های صنعت، فرهنگ و هنر، سیاست و تجارت در استان بوشهر شد.
آیت الله صفایی بوشهری در پایان بیانات خود، تضعیف سپاه پاسداران را حرام، و حمایت و تقویت آن را واجب دانست و افزود: همه داشته‌های ما از سپاهیان مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
خبرگزاری مــهر
MEHRNEWS