بودجه استان کرمان

لزوم همکاری فرمانداران در تقسیم بودجه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تکلوزاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ استان کرمان با اشاره به ابلاغ بودجه‌ی سال 92 به دولت و‌ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور اظهار داشت:‌ تا اوایل هفته‌ آینده این بودجه به استان نیز ابلاغ می‌شود.
تکلوزاده‌ با اشاره به این‌که بر اساس مشاهدات و بررسی‌های انجام شده تغییراتی در بودجه نسبت به سال گذشته لحاظ شده است؛ گفت: ‌امیدواریم تا پایان تیرماه جاری بتوانیم بودجه‌ی سال 92 را برای استان، در بخش‌های مختلف مصوب کنیم.
وی در خصوص اختصاص بودجه‌های استانی و ملی برای طرح‌های مختلف نیز تصریح کرد: ارقام مربوط به هر طرح باید برای همان طرح هزینه شود، و جابه‌جایی آن هزینه در سایر طرح‌ها تخلف تلقی می‌شود.
تکلوزاده با بیان این‌که سال گذشته بیش‌تر دستگاه‌ها اعتبار ابلاغی و اختصاص داده شده را هزینه کردند؛ اظهار داشت: چند دستگاه اجرایی بخشی از اعتبارات را برگشت دادند که این موضوع شایسته مدیران استان نیست؛ بنابراین باید تلاش شود تا پایان سال مالی جاری تمام‌ بودجه، برای طرح‌ها هزینه شود.
وی هم‌چنین در خصوص تخصیص اعتبارات سال‌جاری خاطرنشان کرد: اعتبار فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال ابلاغ و پرداخت شده است، و اعتبار مربوط به خردادماه نیز به زودی ابلاغ می‌شود.
تکلوزاده افزود: نقدینگی برای برخی ا.ز طرح‌های ملی، ملی ـ استانی  و مهرماندگار‌ وصول شده و باید از سوی دستگاه‌ها دریافت شود تا طرح‌ها به موقع به بهره‌برداری برسند.
وی ادامه داد: این طرح‌ها‌ مربوط به وزارت نیرو، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، بنیاد شهید، ورزش و جوانان و جهاد کشاورزی است.
خبرگزاری مــهر
MEHRNEWS