پارک پرندگان چهار باغ کرج پارک پرندگان چهار باغ کرج

 پارک دیدنی و کم نظیر پرندگان درچهار باغ کرج

  • پارک پرندگان چهار باغ کرج بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در خاورمیانه با دو هزار گونه وپنج هزارپرنده نادر از 65 کشور جهان است.
  • نمایشگاه پرندگان چهارباغ با مساحتی بالغ بر 10 هزار متر مربع (در طبقات) دارای سالنهای سرپوشیده - برکه و جزایر متعدد به عنوان یک مرکز علمی- آموزشی و تفریحی به منظور نگهداری از گونه های نادر و روبه انقراض طراحی و ساخته شده است.
  • از پرندگان نادر اين باغ، غاز هاوايي است. بد نيست بدانيد که از اين گونه تنها 40قطعه در دنيا وجود دارد که 3 عدد از آنها در اين باغ نگهداري مي شوند. کبوتر يال دار يا جاکوبين که زيستگاه آن در سنگاپور است نيز در اين باغ در معرض ديد علاقه مندان است. اگر به کبوتر نامه​بر هم علاقه داريد، اما تا به حال فقط نام آن را شنيده ايد، بد نيست بدانيد از گونه اين کبوتر در باغ پرندگان کرج موجود است. اين کبوتر با نام کبوتر بلغاري شناخته مي شود و در جنگ جهاني دوم مورد استفاده قرار مي گرفت. اين کبوتر روي بيني خود خرطوم کوچکي دارد که مانند رادار عمل مي کند و به او امکان مي دهد مبدا و مقصد خود را شناسايي کند.
  • از ديگر گونه هاي کمياب اين باغ، خروس سلطاني است. اين نوع خروس متعلق به دربار عثماني بوده است. در کنار اين گونه هاي کمياب مي توانيد سراغ انواع گونه هاي نادر کبوتر مانند کبوتر رنت امريکايي و کبوتر بالني اسپانيايي را در اين باغ بگيريد. در اين باغ يک گونه از پرندگان سخنگو نيز وجود دارد که به زبان هاي فارسي، انگليسي و ترکي صحبت مي کند.
  • همچنين بزرگترین کتابخانه تخصصی پرنده شناسی کشور در نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب شهر در پارک چهارباغ کرج واقع است.در اين نمایشگاه حدود هفت هزار جلد کتاب در خصوص پرنده شناسی نگهداری می شود که این تعداد بسیار قابل توجه است.

آدرس: کرج - اتوبان کرج - خروجی کردان - شهر چهار باغ- نبش گلستان پنجمتلفن: 4562525 – 0262

[checklist][/checklist]ساعت های بازدید: از ساعت 9 تا 20 همه روزه بغیر از جمعه