اولین انیمیشن بلند مرکز صدا و سیما خداوند لک لک ها را دوست دارد

خانم هما شکیبی کارگردان اولین انیمیشن بلند ایران در سن 58 سالگی 12 تیر ماه به خاطر بیماری در بیمارستان مهراد تهران درگذشت ، مرحومه شکیبی کار خدا در واحد انیمیشن صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد و از استادان و پیشکسوتان رشته انیمیشن بشمار میرفت ، ایشان پس از راه اندازی مرکز پویانمایی صبا در سال 76 همکاری با این مرکز را شروع کرد و در همین سالها کارگردانی این اثر را به همراه خانم سعیده ذاکری آغاز کرد.

خداوند همچنان لک لک ها را دوست دارد

پس از ساخت خداوند لک لک ها را دوست دارد ، این اثر به عنوان اولین انیمیشن بلند دو بعدی ایران شناخته شد و مورد تجلیل از رئیس آن زمان صدا و سیما قرارگرفت واز ایشان و عوامل این فیلم در مراسمی تقدیر شد و از آن پس خداوند لک لک ها را دوست دارد به عنوان شناسنامه مرکز پویا نمایی صبا شناخته میشود ، در کارنامه هنری خانم شکیبی  مجموعه انیمیشن غزاله ، گرگ و گله، تقدم با کیست، شیرفروش نیز به چشم میخورد که ایشان کارگردانی  این مجموعه ها را به عهده داشت.

لازم به ذکر است مراسم ختم سرکار خانم هما شکیبی فردا  16 تیر  در مسجد جامع شهر قدس ، شهرک غرب واقع در میدان صنعت، بلوار فرحزادی، ابتدای خیابان شهید حسین سیف ساعت 16 و 30 دقیقه الی 18 برگزار می‌شود.

پخش فیلم سینمایی خداوند لک لک ها را دوست دارد
در ضمن به احترام درگذشت و یادبود این هنرمند فیلم سینمایی انیمیشن خداوند لک‌لک‌ها را دوست دارد، امشب ساعت 21 از شبکه پویا پخش می شود.

ما نیز درگذشت این هنرمند عزیز را به خانواده ایشان و جامعه هنری انیمیشن تسلیت عرض مینمائیم. از طرف دپارتمان هنر، دنیای سینما در نون و آب
محمد بیگی

منبع : نون و آب
تمام حقوق اين مطالب برای سايت نون و آ ب محفوظ است، استفاده ازاين مطالب با ذكرمنبع بلامانع است