بورا بورا

بورا بورا جزیره ای زیبا و یکی از جزایر سوسایتی پلینزی فرانسه که در  جزایر تاهیتی قرار گرفته است. بورا بورا سرشار از از استراحتگاه لوکس، آسمان آفتابی، آب گرم، و مردم محلی دوستانه و یکی از مکان های توریستی پرطرفدار در میان آبهای اقیانوس آرام است که با استراحتگاه های مربعی شکل لب آب، بسیار معروف شده است. تولیدات این جزیره به نارگیل و کلیه محصولات که از آب بدست می آید، محدود می شود. ترکیبی از واژه “بورا بورا” و محیط افسانه ای، رمانتیک و متفاوت این سرزمین به این جزیره ویژگی پر از رمز و راز می دهد. این جزیره در ۲۳۰ کیلومتری شمال غربی پاپیت(تاهیتی) قرار گرفته و تالاب و دیوارهای صخره ای آن را احاطه کرده اند. گویی این جزیره ویژه دوستداران دنیای زیر آب و غواصی طراحی شده است. در وسط جزیره دو کوه آتشفشانی خاموش شده قدیمی وجود دارد که ارتفاع آنها به ۷۲۷ متر می رسد.

بورا بورا،  به عنوان "جزیره رمانتیک" شناخته شده است که اغلب به نام زیبا ترین جزیره در جهان از آن یاد می کنند می توان این محل را خانه بهترین سواحل دنیا تصور کرد. برای تعطیلات، بورا بورا در دسترس ترین مقصد است. رفتن به تاهیتی جست وخیزی در بهشت جزیره است. هنگام گشت و گذار چشمان خود را نبندید. بورا بورا با کوه های با شکوه و تنوع رنگها نفس گیر است. برخی می گویند بیش از ۵ سایه از رنگ آبی، فیروزه ای را در طی عبور از تالاب لاجوردی و زمردی کبود و تپه های دریایی می توان دید.
در باند MOTU (جزائر کوچک) بازدید کنندگان باید با قایق به جزیره اصلی سفر کنند ،گردشگران می توانند بدون هیچ ترسی به کوسه هایی که در آبهای این جزیره هستند غذا بدهند در طی سالهای گذشته هیچگونه خطری برای گردشگران پیش نیامده و همین موضوع باعث شده که تعداد بازدید کنندگان به این منظقه زیاد شود. علاوه بر این، بازدید کنندگان می توانند "Lagoonarium" نمایشگاه دریایی در تالاب که که جایی پر ماجراست با نیش اشعه محافظ "اشعه manta" با  لاک پشت های دریایی بزرگ و صخره کوسه ها از شنا لذت ببرند.

مردم بومی علاوه بر کار کشاورزی به صید ماهی و خرچنگ و مروارید هم می پردازند. این جزیره در سال ۱۶۰۵ م بوسیله «کیرو» کشف و در سال ۱۷۶۷ بوسیله «والی » شناخته شد. اهالی تاهیتی در نیمه اول قرن نوزدهم بوسیله مبشرین کاتولیک و پرتستان تبلیغ شدند و به دین مسیح درآمدند. در سالهای ۱۸۴۲-۱۸۴۶ م  بین فرانسه و انگلستان بر سر تصاحب آن جدالهائی درگرفت ولی بالاخره درسال ۱۸۸۰ در زمره مستملکات فرانسه درآمد.

 

بورا بورا

بورا بورا

بورا بورا

بورا بورا

بورا بورا

بورا بورا

منبع : نون و آب