ساحل و جنگل گیسوم شاهکار طبیعت گیلان

گیسوم در مسیر رضوانشهر به سمت تالش ، در 17 کیلومتری تالش به جاده ای میرسیم بهتره بگیم تونل سبز ،دو طرف جاده درختان تنومند و بلند که نور خورشید را در خود پخش می کنند و زیبایی جهان هستی را به نمایش می گذارد جاده گیسوم تونلی جنگلی را با نسیم خنک کوهستان های تالش در هم آمیخته تا تن و جان هر رهگذری را آرامش ببخشد و روحش را آسایش دهد. گیسوم جایی است که جنگل و دریا به هم می رسند و سحر طبیعت به اوج خود می رسد ،تقریبا چهار کیلومتر این مسیر ادامه دارد تا به ساحل زیبای گیسوم برسیم . ایران بزرگ سواحل و جنگل های زیبایی دارد اما گیسوم حال و هوای دیگری دارد.
جنگل گیسوم
امروزه گيسوم تنها نام آشنايي در جغرافياي گردشگران داخلي نيست بلکه به قطبي ساحلي در گوشه شمال غربي درياي خزر تبديل شده است که از اقصي نقاط کشور گردشگران را به سوي خود مي خواند البته اين طبيعت زيباي گيلان است که براي هر بيننده اي جذاب است ولي در گيسوم طبيعت مناظري بديع وشاهکار را از خود به نمايش مي گذارد که اين قسمت از گيلان را از ساير جاها متمايز مي نمايد.
با گذشت حدود 15 سال از ايجاد اين منطقه توريستي وگردشگري که با سرمايه گذاري شهرداري تالش صورت گرفته، گيسوم تبديل به قطب گردشگري در استان گيلان شده است و کمتر گردشگري است که به شمال بيايد وسري به گيسوم نزند.سواحل زيبا بکر وديدني تالش به ويژه محدوده گيسوم جاذبه هاي توريستي خاص خود را دارد.ساحل زیبای گيسوم نیز با مکان هایی برای شنا و همچنین وجود پلاژهای مناسب، به محلی جذاب برای گردشگران تبدیل شده و همه ساله مسافران زیادی برای استفاده از این طبیعت زیبا رهسپار استان گیلان می شوند.

جنگل گیسوم

منبع: نون و آب