انواع گل کلم انواع گل کلم

گل کلم گیاهی است ضد سرطان، سرشار از آهن، فیبر رژیمی وآنتی اکسیدان Cauliflower

گل کلم گیاهی است معجزه گر. گل کلم جزء گیاهانی است که می توان از آن به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی نام برد. گل کلم گیاهی است که مصرف آن از پیری زودرس جلوگیری می کند. این گیاه معجزه گر را می توان در مصرف روزانه خود قرار داده و مصرف آن را به زنان باردار، دوستان و نزدیکان خود نیز توصیه کنیم.

 

 

 

تاریخچه :

مراحل رشد گل کلم مراحل رشد گل کلم

گل کلم گیاه بومی شمال شرق مدیترانه است. گل کلم یکی از سبزیجات  فصل پاییز و زمستان است و بهترین فصل کاشت آن اواخر فصل بهار می باشد. گل کلم گیاهی یکساله است که گل آن به رنگ سفید و بهم فشرده است و مورد مصرف خوراکی می باشد. گل کلم را می‌توان خام، پخته یا به صورت ترشی مصرف کرد. گل کلم خام از ارزش غذایی بسیار بالاتری برخوردار است.
برگ گل کلم دارای خواص غذایی و دارویی فراوانی است و حاوی آنتی‌اکسیدان‌ بوده که می‌تواند از ابتلا به انواع سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی و سکته مغزی پیشگیری کند.
درانتخاب گل کلم باید به سفیدی، تمیزی و به هم پیوستگی آن توجه داشت و از خرید گل کلم هایی که سیاه شده اند و یا دارای لکه های سیاه هستند خودداری کنیم.

 

 

پخت گل کلم :

پره های گل کلم پره های گل کلم


گل های گل کلم را به اندازه دلخواه از هم جدا و آن را پره پره کرده و در مقداری آب در حال جوش می ریزیم. پس از چهار الی پنج دقیقه در آبکش ریخته تا آب آن خارج شود. دقت داشته باشید که نباید سبزیجاتی مانند گل کلم را به مدت زیاد جوشاند، چون در این صورت خواص، حالت و مزه خاص خود را از دست می دهند.

 

روش و مدت زمان نگهداری گل کلم :

- در یخچال گل کلم خام و تکه نشده را بدون اینکه شسته شود می توان داخل پلاستیک گذاشته و تا حدود یک هفته در یخچال نگهداری کرد. اما گل کلم پخته شده را نمی توان بیشتر از سه روز در یخچال نگهداشت.

- در فریزر بهترین روش برای نگهداری گل کلم در فریزر استفاده از روش (بلانچ کردن) است. روش بلانچ کردن به این شکل می باشد که گل کلم را به مدت دو دقیقه در آبجوش جوشانده، بلافاصله در آب سرد می ریزیم ، سپس آبکش کرده و می گذاریم آبش رفته در داخل کیسه فریزر قرار می دهیم  و با درج تاریخ و موارد مصرف، آنها را دسته بندی می کنیم. شایان ذکر است با این روش می توانیم ضمن حفظ خواص کامل این گونه سبزیجات،  آنها را به مدت شش ماه نگهداری کنیم.

گل کلم
 

منبع : نون و آب