اکران ويژه فيلم ها در ماه مبارک رمضان ازجمله طرح های فرهنگی ، هنری است  که هرسال در ماه مبارك رمضان اجرا مي شود، در ابتدای آغازاين طرح كه به چهار ، پنج سال پيش برميگردد با نام اذان تا اذان نامگذاری شد و بعد به افطار تا سحر تغيير پيدا کرد و در دوسال آخر به دليل بعضی اعتراضات نام افطار تا سحر نيز حذف شد و به طرح اکران ويژه ماه رمضان تغيير پيدا کرد.

سید ضیاء هاشمی درگفت‌وگو با رسانه ها گفت  ، از ابتدای ماه مبارک رمضان اکران سینماها در طرح ویژه رمضان بعد از افطار  آغاز خواهد شد و تا سحر ادامه دارد ، وی افزود قیمت بلیت ها در اکران ویژه ماه رمضان به صورت نیم بها است.

وی خاطر نشان کرد: اگر چنانچه فیلمی بار اقتصادی مناسبی داشته باشد و ماه رمضان اکران شود، امتیازاتی برای آن در نظر گرفتیم که ماه رمضان جزو زمان اکران آن در نظر گرفته نشود و پس از ماه رمضان نیز اکران آن ادامه پیدا کند ،هاشمی در ادامه گفت اکران های عید فطر از ابتدای ماه رمضان تا پایان آن است و اکران فیلم های چه خوبه که برگشتی اثر مهرجويی و گذشته اثر فرهادی هم ادامه پیدا می کند.

کمبود فيلم برای اکران در ماه مبارك رمضان

البته اين در حالی است كه آقای هاشمی چندی پيش  از معضل کمبود فيلم برای اکران در ماه رمضان خبر داد و اشاره کرد که بيشتر تهيه کنندگان تمايلی به اکران فيلم های خود در اين ماه ندارند و ترجيح می دهند آثارشان را برای نمايش در عيد فطر آماده کنند.

متاسفانه در اين چند سال هم كه اين طرح را برای ماه رمضان در سينماها گذاشته اند هيچ برنامه ريزی برای نمايش درست فيلمها نوشته نشده است و حال مالكان فيلمها به خود حق ميدهند تا فيلمهايشان در اين ماه اكران نشود ، يكی از دلايل اين امر هم استقبال ضعيف مخاطبين در اين ماه از سينما است اين امر هم طبيعی است چون تلويزيون با نمايش سريالهای خود وقتی برای ديدار مردم با سينماها نميگذارند.

البته شايد با طرحی كه هاشمی از آن سخن گفت ، يعنی  اگر فیلمی بار اقتصادی مناسبی داشته باشد و ماه رمضان اکران شود، امتیازاتی برای آن در نظر گرفتیم که ماه رمضان جزو زمان اکران آن در نظر گرفته نشود و پس از ماه رمضان نیز اکران آن ادامه پیدا کند ، شايد در نظر مالكين فيلمها برای نمايش فيلمهايشان در ماه مبارك رمضان تجديد نظری بشود.

منبع : نون و آب
تمام حقوق اين مطالب برای سايت نون و آ ب محفوظ است، استفاده ازاين مطالب با ذكرمنبع بلامانع است