آرد برنج این ماده اصلی در تهیه حلوا، فرنی، کاچی و شیرینی برنجی ...

تا حالا شده دلتون حلوا و فرنی بخواد و دوست داشته باشید همون لحظه اونها رو درست کنید و با میل و اشتهای کامل نوش جان کنید؟؟؟
تا حالا براتون پیش اومده از آرد برنج های بازاری برای تهیه کاچی و شیرینی برنجی استفاده کرده باشید و بعد از کلی تلاش و زحمت، کاچی و شیرینی که درست کردید طعم خوب و خوشمزه ای نداشته باشه؟؟؟
تا حالا براتون پیش اومده که رنگ آرد برنج هایی که از بازار تهیه می کنید به تیرگی و سیاهی بزنه؟؟؟
دوستان عزیز مطلبی که براتون راجع به طرز تهیه آرد برنج  نوشتم، هم خیلی ساده است و هم باعث میشه آرد برنج با کیفیت و طعم عالی همیشه در دسترستون باشه و باهاش حلوا، فرنی، کاچی و شیرینی برنجی های خیلی خوشمزه درست کنید و در کنار دوستان و خانوادتون نوش جان کنید. همچنین می تونید خوندن این مطلب رو به نزدیکان و دوستانتونم هم توصیه کنید...

 

روش تهیه آرد برنج :

آرد برنج آرد برنج


برای تهیه آرد برنج در منزل، کافی است مقداری برنج را کاملأ تمیز کرده و چندین بار با آب سرد، خوب شسته و به مدت یک تا دو روز در آب سرد خیس کنید. سپس در آبکش ریخته تا آب آن کاملأ گرفته شود. پس از آن برنج مرطوب را کوبیده طوری که کاملأ نرم شود، سپس روی یک پارچه تمیز آن را پهن کرده تا کمی خشک شود. بعد آن را آسیاب کرده و از الک عبور دهید. آرد برنج الک شده را مجدد کنار گذاشته تا کاملأ خشک شود. در مرحله آخر آن را از الک خیلی ریز عبور دهید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

 

نکته : هر چقدر برنجی که برای تهیه آرد برنج انتخاب می کنیم مرغوبتر و خوش بوتر باشد آرد برنج تهیه شده از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردار خواهد بود.

 

منبع : نون و آب