مالدیو سرزمین جزیره‌ ها

جزایر مالدیو یکی زیباترین و رویایی ترین جزایر روی کره زمین است . سالانه هزارن نفر به این جزیره سفر می کنند و با خاطراتی زیبا این مکان را ترک می کنند.  کشور مالدیو در اقیانوس هند و در حدود 417 مایل (671 کیلومتر) در جنوب غربی سریلانکا قرار دارد، و پایتخت آن ماله است در جزیره‌هایی کوچک که با فاصله‌های کمی از هم این کشور را می‌سازند. شاید بتوان این کشور را آرام‌ترین جای کره‌ی زمین نامید. با وجود شور و هیجانی که در ساحل بعضی از این جزیره‌ها برپاست، باز هم آرامش آبی اقیانوس بر تمام این‌ها چیره می‌شود. وسعت جزایر مالدیو در حدود 90000 کیلومتر مربع می باشد. با گرم شدن کره زمین و آب شدن یخ های قطبی و بالا آمدن آب سطح دریا مالدیو به خطر می افتد و امکان به زیر آب رفتن این جزیره زیبا بیشتر می شود. در این جزایر برخی از گونه های ماهی و سفره ماهی و لاک پشت دیده می شود. جزایر مالدیو توسط دریانوردانی بودایی از هند و سریلانکا  500سال قبل از میلاد کشف شد.

دین مردم مالدیو اسلام است ، مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است.  جزایر مالدیو از مکان‌های جذاب برای غواصان است و ایستگاه‌های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد. جزایر مالدیو در سال 1887 تحت حمایت بریتانیا در آمد و در سال 1965 از بریتانیا مستقل شد. برای تعیین وقت سفر، فراموش نکنید مردم مالدیو مسلمان هستند و در ماه رمضان‌ ممکن است به راحتی نتوانید همه‌جا غذا پیدا کنید یا حتی شهرها نیمه تعطیل به نظر برسند.

یکی از مشهورترین جزایر شمالی، جزیره‌ی گافاروفالو است. گافاروفالو نزدیک پایتخت است و یکی از بهترین جاهای اقیانوس هند برای غواصی محسوب می‌شود. در شمال مالدیو، شاید بد نباشد سری هم به جزیره‌ی باریک و بلند ها‌الیف بزنید. در این جزیره ماهی‌گیری شغل اصلی مردم است و بهترین رستوران‌های غذای دریایی مالدیو هم پیدا می‌شود. در تودو معبدی باستانی و بودایی وجود دارد که متعلق به قبل از مهاجرت دریانوردان عرب به مالدیو و مسلمان شدن مردم این ناحیه بوده و مجسمه‌ ی بودا و سکه‌ی طلایی که در این معبد وجود دارد سال‌ها قبل از میلاد ساخته شده است. تقریباً تمام جزایر آب و هوای گرمسیری مالدیو را دارند در بهار، تابستان و حتی اوایل پاییز گرم و خشک است اما زمستان‌ با وجود گرما، رطوبت هوا بالاست، بهترین وقت برای دیدن جزایر مالدیو، هوای آفتابی تابستان‌ و یا شور و هیجان در پاییز است. جزایر نیمه‌ی شمالی مالدیو پرطرفدارتر از نیمه‌ ی جنوبی هستند، جمعیت بیشتری دارند و امکانات خوبی برای توریست‌ ها فراهم کرده‌اند. 

منبع : نون و آب