پیچیدن و فرم دهی به مو توسط بیگودی

از رایج ترین ابزار فر و حالت دهنده ی مو بیگودی ها هستند که انواع مختلفی در بازار موجود می باشد  از جمله :

بیگودی اسفنجی

بیگودی توری

بیگودی مخروطی

بیگودی الکتریکی (برقی) و ....

انجام یک میزانپیلی ساده ( روش پیچیدن مو با بیگودی ):
از شکستگی ابرو تا شکستگی ابروی دیگر (چتری) را با سرشانه جدا کرده تا تاج سر ، خط را ادامه دهید و با کلیپس جمع نمایید و ادامه دو خط تاج سر را تا پشت گردن  ادامه داده و این قسمت را هم با کلیپس جمع کنید. از بالای گوش  سمت راست خطی تا تاج سر جدا کرده و با کلیپس جمع نمایید قسمتی که بین پشت گوش و خط وسط پشت سر باقی می ماند در هر دو طرف آن را هم جمع کرده و به این ترتیب موها به شش قسمت تقسیم می شود.

پیچیدن مو را از قسمت جلو سر شروع کرده، بیگودی ها را باید طبق مدلی که مدنظر است انتخاب کنید (ریز یا درشت یا متوسط)

بیگودی را زیر مو گذاشته و با زاویه ی 90 تا 180 درجه موها را بپیچید، بیگودی ها در هنگام رسیدن به پوست سر باید مماس بر پوست سر و موازی بیگودی قبلی باشد و در آخر سوزن بیگودی را داخل آن فیکس کرده و تا آخر ادامه می دهیم. پس از پیچاندن تمام سر، توری را روی سر دور بیگودی ها ثابت کرده زیرا توری باعث می شود که ریزه موها از دور بیگودی بلند نشود و بیگودی ها را نگه دارد.

اگر وقت لازم را داشته باشیم موها را به مدت چند ساعت به همین حالت گذاشته تا فر شوند در غیر اینصورت موها را با سشوار کلاهی یا سشوار معمولی گرم می کنیم تا زودتر حالت دلخواه را بگیرند و سپس بیگودی ها را یکی یکی و آرام باز کرده و به موها حالت می دهیم و با گلهای تزئینی ریز یا درشت موها را آرایش می کنیم.

پیچیدن و فرم دهی به مو توسط بیگودی پیچیدن و فرم دهی به مو توسط بیگودی


 

نکات مهم :
* هنگام پیچیدن موها را به طرف بالا ببرید و آن را از پوست سر فاصله دهید تا هنگام فرم دهی بهتر حالت بگیرد.

* بیگودی های قسمت بالایی سر باید بزرگتر از قسمتهای دیگر باشد.

* از یک برس دندانه درشت برای از بین بردن خط های بیگودی، یکنواخت کردن موها و از بین بردن فرقهای ایجاد شده  در طی کار استفاده کنید.

* پس از سشوار  بگذارید موها کاملا سرد شوند سپس بیگودی ها رو باز کنید.

 

منبع : نون و آب