مهراوه شریفی نیا از جمله بازیگران زن سینما و تلویزیون ایران می باشد که علاقه فراوانی به ورزش فوتبال دارد و آرزو دارد در زمین چمن فوتبال بازی کند، او می گوید من علاقه خیلی خاصی به فوتبال دارم و بیشتر بازی ها  داخلی و خارجی را دنبال می کنم و خیلی دوست دارم که روزی در تیم بانوان فوتبال بازی کنم.
مهراوه شریفی نیاکه خود از طرفدارن تیم پرسپولیس است در برنامه هفت جیرانی و پس از برد باور نکردنی 3 بر 2 پرسپولیس  مقابل استقلال با امیر جعفری دیگر هنرمند سینما و تئاتر شروع به کری خواندن میکند.

سوالاتی از مهراوه شریفی نیا در مورد فوتبال

چطور شد پرسپولیسی شدی؟
من از زمانی که یادم میاد پرسپولیسی بودم.یک پسرعمه دارم که هم سن منه و پرسپولیسیه.شاید از کودکی تحت تاثیر اون پرسپولیسی شده باشم البته از رنگ قرمز رو هم خیلی دوست داشتم.به هر حال من از اول پرسپولیسی بودم.

 قصد هم ندارید که خدای نکرده رنگتان را عوض کنید؟
ای وای یک حرف هایی می زنید ها.ما طرفدار دواتیشه هستیم و باقی می مانیم تا همیشه.من پرسپولیسی بوده و هستم و خواهم بود.چه ببره چه ببازه.

 این اعتراف هواداران شما را چند برابر میکند؟
ممنونم ، البته من در دوران دبیرستان خیلی بیشتر از امروز اهل فوتبال بودم.انقدر که سرتاپا قرمز می پوشیدم و بوق هم داشتم.اکثرا در خانه بازی ها را میدیدم و گاهی تا مرز سکته هم پیش می رفتم.تا جایی که یک مدت مامان فوتبال دیدن رو برام ممنوع کرد.حالم خیلی بد می شد.جدول بازی ها رو داشتم و برام نتیجه بازی های تیمم خیلی مهم بود.

برای چه دوره ای بود؟
فکر میکنم از حدود 14 سال پیش که تا 5 سال پیش هم ادامه داشت.

 حالا خاطره خوبی که از پرسپولیس داری برای چه دوره ای است؟
دوره سرمربیگری افشین قطبی.ان روزها خیلی خوب بود،دوسال پشت سرهم قهرمان شدیم.کلا تمام بردهای پرسپولیس خاطره خوب است.به خصوص این برد اخر در دربی که دیگر شاهکار بود.

اره بعد از دربی هم که گل کاشتی و در برنامه هفت همه پرسپولیسی ها را شادتر کردی؟
ان شب یکی از بهترین شبهای زندگی من بود،ما در سینمای میلاد بازی دربی رو می دیدیم و با استقلالی ها مثل اقای ارشادی و رضا یزدانی کری میخواندیم.من به خاطر نشست مطبوعاتی یک سطر واقعیت نیمه اول رو از دست دادم و از نیمه دوم بازی رو دیدم وقتی گل دوم رو خوردیم به شوخی به ملیکا گفتم نگران نباش خواهر جون ما سه بر دو می بریم واقعا به مسخره گفتم و خودم هم فکر نمی کردم اصلا که نتیجه بازی این بشه.اخر بازی وقتی سه بر دو بردیم از خنده داشتم می مردم.خیلی ذوق کردم با وجود اینکه یک بازیکن کمتر داشتیم ولی بردیم...10دقیقه خیلی شیرینی بود.شب برای حضور در برنامه هفت از من دعوت کردند با خودم فکر کردم این بهترین فرصته که شادی ام رو با بقیه پرسپولیسی ها تقسیم کنم.

 گفتید ملیکا پرسپولیسیه خانم حاجیان و اقای شریفی نیا چطور؟
اره ملیکا پرسپولیسیه.مامان که اصلا فوتبالی نیست اما بابا متاسفانه استقلالیه خیلی سعی کردم به راه بیارمش ولی نشد.

 دوستانت چطور؟
جالب که بیشتر دوستان من استقلالی اند...وبیشتر رابطه ما به خاطر کل کل فوتبال شکل گرفت.

حالا اگر قرار باشد سرمربی تیم هنرمندان بشی از کدوم هنرمندان تو تیمت استفاده میکنی؟
ترجیح میدم از فوتبالیستها استفاده کنم،هنرمندان هنرمندند و فکر نمیکنم فوتبال بلد باشند.

خب از فوتبالیستها کدوم ها رو انتخاب میکنی؟
وای فکرکنین چه بلایی به روزگار فوتبال ما باید اومده باشه که من مربی بشم!ولی خارج از شوخی دلم میخواد بازیکنانی رو انتخاب کنم که به تماشاچی ها حس خوبی بدن.یادمه اون موقع احمدرضا عابدزاده تو دروازه بود خیال همه راحت میشد.حضور علی کریمی،مهدوی کیا،کریم باقری و خداداد عزیزی به ادم اعتماد به نفس میداد.متاسفانه نسبت به بازیکنان جدید شناخت زیادی ندارم ولی همیشه معتقدم یه دروازه بان خوب میتونه تیم رو نجات بده.امیدوارم مهدی رحمتی تو تیم ملی بتونه جانشین خوبی برای عابدزاده باشه.با اینکه 3تا گل بافتخار در دربی بهش زدیم اما فکر میکنم الان بهترین دروازه بان لیگ باشه.

 دوست داری در زندگی دروازه بان باشی یا فوروارد؟
من کلا دروازه بانی رو دوست دارم و برای همین هم این پست رو انتخاب میکنم.به نظرم دروازه بان مهم ترین عضو تیم است و پس از کاپیتان روحیه تیم به او بستگی داره.من کارتون فوتبالیست ها رو هم که میدیدم عاشق دروازه ببانش بودم.

 اصلا تاحالا فوتبال بازی کردی؟
فوتبال بازی کردم اما خیلی کم بیشتر در سفرها بازی کردم.

 استادیوم چطور؟تاحالا رفتی؟
متاسفانه نه خیلی دوست دارم یک روز بازی رو از نزدیک ببینم.

 نظرت راجع به اینکه به خانم ها اجازه ورود به استادیوم را نمی دهند چیست؟
به نظر من باید اجازه دهند چرا که با حضور خانم ها فرهنگ غلط حاکم بر ورزشگاه ها تغییر پیدا میکند.به نظر من مردم ایران بسیار با شعور و بافرهنگ هستند و وقتی خانم ها در جایی هستند از الفاظ رکیک استفاده نمیکنند،پس میتوان حضور خانم ها در استادیوم را به فال نیک گرفت و به فرهنگ سازی کمک کرد.

 کدام فوتبالیست خارجی را بیشتر دوست داری؟
همان طور که گفتم من بیشتر دروازه بان ها رو دوست دارم و بین خارجی ها کاسیاس دروازه بان رئال مادرید را دوست دارم.

منبع مصاحبه وبلاگ دختران پرسپوليسی

فیلم زیر مربوط به این اتفاق در برنامه هفت است

sharifi nia & jafari
منبع : نون و آب 
استفاده از اين مطالب با ذكر منبع بلا مانع است