زرشک پلو خوشمزه خانگی ...

زرشک پلو خوشمزه خانگی
برای پختن یک زرشک پلو خوشمزه خانگی با طعم و رنگ خوش ، نکات مهم و ظریفی وجود دارد که در حین پختن باید به آنها توجه خاص شود.
زرشك، میوه‌ای است كه کشور ایران بزرگ ترین تولید کننده آن در دنیا می باشد و در دو نقطه از ایران بیش از هر جای دیگری زرشک پرورش می‌یابد؛ تولید 95 درصد از زرشک در ایران انجام می شود. زرشك قرمز در جنوب خراسان و زرشک سیاه در کرمانشاه پرورش می یابد.
بسیاری از افراد تصور می‌كنند كه روش طبخ زرشک پلوا بسیار ساده است در صورتیکه یک آشپز حرفه ای برای پختن یک زرشک پلوی خوش طعم و خوش رنگ باید یک سری نکات را در حین پخت، رعایت کند :
- برای اینكه زرشک پلو خوشمزه خانگی با طعم و رنگی خوش داشته باشیم، تكه‌های مرغ را در روغن سرخ و بعد از طلایی شدنشان، به آنها پیاز و ادویه  و آب اضافه می کنیم.
- پیازی كه به مرغ اضافه می‌کنیم باید درسته باشد، به همین دلیل پیازهای كوچك را انتخاب کرده و 2 تا 3 عدد از آنها را در ظرف‌ حاوی مرغ می اندازیم تا آب مرغ غلیظ و قوام داری داشته باشیم.
- ادویه‌های مورد نیاز برای طبخ مرغ فقط زردچوبه و مقداری نمك است.
- برای تفت دادن زرشک از روغن تازه استفاده می کنیم که البته كره برای این كار بهتر است.
- برای اینکه زرشک پلو از طعم ترش و شیرین برخوردار شود، مقداری شكر به زرشك در حال حرارت می افزاییم. زیرا باعث می‌شود زرشك‌ها روی برنج بچسبند.
- زرشك را باید روی حرارت ملایم تفت داد، زیرا حرارت دیدن بیش از اندازه زرشک باعث خشك شدن و بدرنگ شدنش می‌شود، و هنگام خوردن زرشک پلو به دندان‌ها می‌چسبد.
- برای اینکه زعفران خوب رنگ بدهد، آن را در هاون سنگی یا چوبی آسیاب می کنیم نه در دستگاه آسیاب برقی. زیرا با این كار عطر و بوی خود را از دست خواهد داد.
- برای سرو زرشک پلو، آب مرغ را در كاسه‌ای جدا ریخته سرو می کنیم.
- برای آنكه زعفران كاملاً رنگ بدهد، كره را قبل از اینكه كاملاً آب شود با زرشك، زعفران و شكر در تابه‌ای ریخته و وقتی كمی حرارت دید، نصف استكان آب به آن اضافه می کنیم و بعد از چند دقیقه آن را از روی حرارت برمی داریم. برای اینکه عطر زعفران کم نشود، نباید بگذاریم زعفران روی حرارت زیاد بماند.
- رایج است برخی خانم‌ها، زعفران به اصطلاح آب‌ كرده را در ظرفی در بسته در یخچال نگهداری می‌كنند. این كار كاملاً اشتباه است و باعث می‌شود این ادویه عطر و طعم  خود را از دست بدهد و برای افزودن به غذا مناسب نباشد. برای اینکه زعفران از عطر و طعم خوبی برخوردار باشد، و برای غذا مناسب باشد، به هیچ عنوان آب کرده آن را در یخچال نگهداری نمی کنیم و آن را تازه درست کرده و به غذایمان اضافه می کنیم.
- بهترین نوشیدنی همراه زرشک پلو یك لیوان دوغ، شربت گلاب یا بهارنارنج است كه به شما پیشنهاد می‌كنم.
- برای زیباتر شدن زرشک پلو، پس از سرو آن روی زرشك‌ها یك قاشق غذاخوری خلال پسته نیز می ریزیم. رنگ سبز آن در كنار قرمزی زرشك، ظاهر زیبایی به زرشك‌پلو خواهد داد.
- اگراضافه وزن دارید، مصرف روغن را محدود و فقط به اندازه 6 قاشق مرباخوری برنج میل كنید. زرشک پلویتان را با سالاد سبزی‌های تازه بخورید تا دریافت فیبر باعث احساس سیری در شما شود.
- اگر یبوست دارید، بهتر است از روغن زیتون استفاده كنید. حتی می‌توانید به غذایی كه در بشقابتان كشیده‌اید، سبوس گندم پودرشده بیفزایید. خوردن زرشک پلو با سبزی خوردن تازه میزان فیبر دریافتی را افزایش می‌دهد و به كنترل این بیماری كمك می‌كند.
- اگر كم خونی دارید، به جای مرغ از گوشت بوقلمون استفاده و قسمت ران آن را كه آهن بیشتری دارد، انتخاب كنید. همراه این غذا نیز یك لیوان آب پرتقال بنوشید زیرا وجود ویتامین C در آن باعث می‌شود آهن بیشتری جذب شود.

منبع : نون و آب