خرما خرما


خرما میوه ای بسیار مقوی و خوشمزه است که برای تهیه انواع مواد غذایی مانند کیک و شیرینی های لذیذ و مقوی، معجون و نوشیدنی های مقوی می توان از آن استفاده کرد.
خرما میوه‌ای است بسیار مقوی که حاوی مواد معدنی زیادی همچون پتاسیم، روی، منگنز، آهن و ویتامین‌های A ،B وE است .این میوه سرشار از فیبر طبیعی است و روغن، کلسیم، گوگرد، آهن، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس و منیزیم به وفور در آن یافت می‌شود. بعلاوه خرما سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف است. به طوری که گفته شده وجود خرما در یک رژیم غذایی سالم و متعادل اجتناب‌ ناپذیر است.
[divider]

خواص مفید خرما :

- هر صد گرم خرما بیش از 300 کالری انرژی تولید می‌کند. خرما انرژی کافی را به افراد خسته می‌رساند.
- به عنوان یک رژیم غذایی سالم، می توان از خرما، که قند، چربی، پروتئین و انواع ویتامین‌های ضروری در آن موجود می باشد، استفاده کرد. - مصرف خرما از کمبود وزن جلوگیری می کند.
- با تحقیقاتی که انجام شده، اگر هفته ای دو بار، خرما را از شب قبل در آب خیس کرده و صبح مصرف کنید، برای قلب‌های ضعیف مفید می باشد.
- خرماهای رسیده حاوی پتاسیم هستند. پتاسیم نیز برای کنترل اسهال مفید است.
- خرما محصولی که به راحتی قابل هضم بوده، از این رو در بر طرف شدن مشکلات ناشی از اسهال کمک می‌کند.
- در 100 گرم خرما 125 کیلو کالری موجود است و این در حالی است که در هر 100‌ گرم قند، 400 کیلو انرژی موجود است و این بدین معنی است که مقدار انرژی ناشی از خوردن خرما از قند ساده بسیار کمتر است و بسیار کمتر از قند، افراد را دچار چاقی و اضافه وزن می‌کند.
- فیبر موجود در خرما برای سلامت دستگاه گوارش و تغذیه بسیار مناسب است.
- کارتنوئید یا مواد رنگی موجود در خرما که پیش‌ساز ویتامین A و آنتی‌اکسیدان محسوب می‌شود، جلوی ضایعات و سرطانی شدن سلول‌ها را می‌گیرد.
- مصرف خرما مقدار قابل توجهی فولات (اسید فولیک) به بدن می رساند که جهت خون رسانی برای بدن لازم است.
-  ویتامین C یکی دیگر از مواد مغذی خرماست که این ویتامین برای جلوگیری از بیماری‌های خطرناک خونریزی‌ دهنده یا همان اسکوربوت لازم است و باید بدن هر فرد در طول روز، 60 میلی‌گرم ویتامین C دریافت کند که تقریباً در هر 100 گرم خرما 14‌گرم ویتامین C موجود است.
- پتاسیم موجود در خرما برای جلوگیری از فشار خون مفید می باشد.
- خرما حاوی میزان قابل‌ توجهی منیزیم است که برای اعصاب و عضلات ضروری است.
- شکوفه ى خرما مقوى جسم و روح است .
- گل خرما پس از شکفتن، التهاب خون را تسکین مى دهد.
- خرما برای امراض عفونى مفید می باشد
- خرما قوه بینایى و شنوایى را درمان می کند.
- خرما درد مفاصل و سیاتیک را درمان مى کند .
- خرما از سرطان جلوگیری می کند.
- خرما خنثی كننده اسید اضافی معده است.
- خرما و شیر را به همراه نصف فنجان آب آناناس تازه، یك قاشق پودر نارگیل ، و یك قاشق آناناس خرد شده ، در مخلوط كن ریخته و معجون فراهم آمده را میل نمایید .

منبع : نون و آب