ته چین میگو غذایی بسیار مقوی و لذیذ می باشد که بیشتر در کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس طبخ می شود.
[divider]

ته چین میگو ته چین میگو


مواد لازم : میگوی پوست کنده : 500 گرم
برنج : 500 گرم
زرد چوبه : 1 قاشق چایخوری
پیاز خلال شده : 2 عدد
سیر رنده شده : 2 حبه
گشنیز یا شوید خرد شده : نصف پیمانه
فلفل دلمه ای خلال شده : 1 عدد
گرد لیمو عمانی : 1 قاشق چایخوری
آبلیمو : 1 قاشق چایخوری
ادویه و نمک : به مقدار لازم
فلفل سیاه یا قرمز : 1 قاشق چایخوری
روغن : به میزان لازم

روش پخت ته چین میگو :

- به وسیله چاقو پشت كمر میگو را برش نازكی می دهیم و آن رگ را جدا می كنیم، شست وشو می دهیم و در صافی می گذاریم تا آب آن كاملاً گرفته شود. میگو برای سرخ كردن یا پختن آماده است.
- میگوها را داخل یك صافی می گذاریم، درون قابلمه ای آب ریخته و روی شعله می گذاریم تا جوش بیاید. به هنگام جوشیدن مقداری سركه و نمك داخل آن می ریزیم و میگوهای داخل صافی را در آب جوش به مدت 3 دقیقه می پزیم.
- پیاز و سیر را با روغن تفت داده  تا رنگ آن طلایی شود .
- میگوها را پس از پختن آبکش کرده، به همراه گشنیز یا شوید خرد شده به پیاز داغ اضافه می کنیم و 10 دقیقه با حرارت ملایم تفت می دهیم.
- فلفل دلمه ، زردچوبه ، گرد لیموعمانی ، آب لیمو ، فلفل و مقداری نمک به میگو اضافه کرده و مرتب هم می زنیم. هنگامیکه آب میگو کشیده شد، حرارت را خاموش می کنیم .
- برنج را آبکش کرده، در قابلمه ای مناسب (ترجیحاً از جنس تفلون) مقداری روغن می ریزیم و پس از داغ شدن روغن، یک سوم برنج آبکش شده را در قابلمه می ریزیم.
- سپس مایه میگو را روی برنج ریخته و الباقی برنج را روی میگوها می ریزیم و یک ساعت روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا خوب دم بکشد.
- بعد از پختن و آماده شدن ، ته چین میگو را مانند کیک در ظرف مورد نظر برمی گردانیم .

نکته :
- میگو شامل سر، بدنه و دم است. قسمت بدنه آن مورد استفاده است، یعنی سر تا زیر گردن، و دم آن قابل مصرف نیست.
- سر میگو با دست به راحتی جدا می شود، پوست آن نیز به راحتی برداشته می شود. رگی كه در پشت میگو قرار گرفته بوی زمخت آن را ایجاد می كند و باید آن را از میگو جدا كنیم. به وسیله چاقو پشت كمر میگو را برش نازكی می دهیم و آن رگ را جدا می كنیم، شست وشو می دهیم و در صافی می گذاریم تا آب آن كاملاً گرفته شود. میگو برای سرخ كردن یا پختن آماده است.
- مدت پخت میگو سه دقیقه است، زیرا بعد از آن سفت شده و قابل مصرف نیست.

 منبع : نون و آب