دم کردن قهوه روش های مختلفی دارد که در طعم قهوه تأثیر به سزایی دارند. راز یك قهوه خوشمزه در پخت آن روی حرارت ملایم است. اگر طرفدار عطر و طعم منحصر به فرد قهوه هستید، بهتر است دانه‌های کامل قهوه را خریداری و درست پیش از مصرف، آن‌ها را آسیاب کنید. قهوه را به چهار روش متفاوت می توان دم کرد، که تفاوت این روش ها تنها به این نکته بستگی دارد که چگونه آب را به قهوه اضافه می کنند … [divider]

دم کردن قهوه دم کردن قهوه

روش های دم کردن قهوه :

1- کمک گرفتن ازنیروی جاذبه یکی از روش های دم کردن قهوه، برای تهیه نوشیدنی قهوه، قرار دادن پودر قهوه داخل صافی است که آب جوش قطره قطره روی آن میچکد. طعم این قهوه به میزان آب و قهوه بسیار بستگی دارد، اما کلاً طعم قهوه اسپرسو از این قهوه بهتر است. در این روش با استفاده از نیروی جاذبه، آب از میان پودر قهوه عبور پیدا میکند و قهوه خوش طعمی را ایجاد می نماید.

2- جوشاندن قهوه یکی از روش های قدیمی دم کردن قهوه که هنوز در خاورمیانه، آفریقای شمالی، ترکیه، یونان به کار می رود این است که قهوه را به همراه آب داخل قوری میریزند و اجازه میدهند که آرام جوش آید. این نوع قهوه را گاهی شیرین مصرف میکنند، برای این کار چند حبه قند داخل قوری می اندازند و میگذارند تا همراه قهوه به جوش آید. گاهی به این قهوه هل هم اضافه میکنند. قهوه به دست آمده نوشیدنی غلیظی است که روی آن کف دارد و پود قهوه هم در ته فنجان، ته نشین شده است. قهوه ترک به این روش آماده می شود.

3- تحت فشار قراردادن قهوه این روش برای تهیه انواع نوشیدنی های قهوه به کار می رود. در این روش از نوعی قوری که سه بخش دارد استفاده می شود. در قسمت پایینی، آب می ریزند، پس از آن که آب جوش آمد با فشار وارد قسمت میانی می شود که پودر قهوه در آن قسمت قرار دارد. در نهایت نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی قوری جمع می شود. معمولاً قوری را روی گاز میگذارند تا عملیات تهیه قهوه صورت گیرد. قهوه اسپرسو، با تحت فشار قرار دادن آب داغ تهیه میشود. قهوه اسپرسو طعم متمایزی داشته و به علاوه روی آن ماده خامه مانندی جمع می شود.

4- خیس کردن قهوه در این روش از استوانه ای شیشه ای که دارای پیستون صافی داری ست استفاده می شود. قهوه وآب جوش، قبل از آن که پیستون که به شکل فویل است پایین بیاید، در استوانه با هم مخلوط میشوند(معمولاً به مدت چند دقیقه). در این هنگام نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی آماده ریختن است. قهوه های کیسه ای نسبت به چای کیسه ای کمیاب ترند. این امر به خاطر آن است که در تهیه قهوه کیسه ای باید مقدار زیادی قهوه آسیاب شده ( نسبت به چای به کار رفته در چای کیسه ای) به کار برد که از نظر اقتصادی برای تولید کنندگان این محصولات، با صرفه نمی باشد. در تمام این روش ها از مخلوط آب جوش و قهوه آسیاب شده ( دانه قهوه ای که برشته و آسیاب شده است) استفاده می شود. پودر قهوه یا پشت صافی باقی می ماند یا همراه نوشیدنی داخل فنجان ریخته میشود. میزان ریز بودن دانه قهوه بستگی به نوع قهوه دارد که قرار است با آن تهیه شود. دستگاه های برقی تهیه قهوه، آب را جوش می آورند و سپس مواد لازم را بدون اینکه لازم باشد انسان کمک زیادی کند باهم مخلوط میکنند. این دستگاه ها بر اساس برنامه زمان بندی خاصی عمل میکنند. افرادی که در تهیه نوشیدنی قهوه مهارت دارند، دانه های سبز قهوه خام و دم کردن آنها به روش سنتی را ترجیح می دهند.

قهوه معطر :

در برخی کشور ها، به نوشیدنی قهوه مواد مختلفی اضافه می نمایند، شکلات یکی از مرسوم ترین این مواد است که یا روی قهوه آماده شده می پاشند، یا همراه با قهوه هنگام دم کردن مخلوط می کنند. البته از برخی از ادویه جات مانند دارچین، جوز هندی، هل و … هم برای معطر کردن قهوه استفاده می کنند.

انواع نوشیدنی قهوه :

قهوه تلخ : نوعی قهوه دم کرده است که بدون شکر، شیر و دیگر مواد افزودنی مصرف می شود.
شیر قهوه : قهوه ای است که پس از تهیه آن، شیر و گاهی شکر اضافه می کنند.
کاپوچینو : نوعی اسپرسو است که با شیر کف کرده و گاهی با شکر و کاکائو تهیه می شود.

منبع : نون و آب