اکستنشن مو:

چند سالی است که تب و تاب  اکستنشن میان خانم‌ها بالا گرفته است. برخی خانم‌ها از این روش، برای بلندتر کردن  موها و برخی برای پرپشت نشان دادن موهای‌شان استفاده می‌کنند.البته می‌توان با  انتخاب اکستنشن در رنگ‌های متفاوت یا فانتزی از آن به‌عنوان « های‌لایت » یا « مش » نیز استفاده کرد. اما این روش مانند سایر ترفندهای زیبایی مزایا و محدودیت‌های خاص  خود را دارد. بد نیست قبل از انجام آن با انواع اکستنشن‌ها، روش‌های مختلف نصب،  مراقبت‌های قبل و بعد و همچنین خطرهای آن برای موها آشنایی پیدا کنید.

انواع اکستنشن مو
-    موی طبیعی انسان
-     موی مصنوعی
موهای طبیعی انسان ممکن است بیشتر مورد توجه افراد متقاضی قرار بگیرد اگرچه این موها نسبتاً گرانتر هستند اما پس از استفاده‌ از آن‌ها متوجه خواهید شد که کیفیت بالای آن به هر قیمتی می‌ارزد.


متداول‌ترین روش های نصب :اکستنشن مو
روش‌های متعددی برای نصب  اکستنشن وجود دارد. متداول‌ترین آنها روش «اتصال حرارتی» است که در آن ابتدا یک  دسته باریک از موها جدا شده و کمی‌ بالاتر از ریشه مو محلول چسبناک خاصی مالیده  می‌شود و یک دسته باریک از موهای اکستنشن روی آن قرار می‌گیرد. سپس به وسیله گیره  یا انبرک ویژه‌ای این موها به هم فشرده شده و حرارت انبرک، چسب را ذوب کرده و موهای  مصنوعی به موهای طبیعی می‌چسبند. البته علا‌وه بر این روش با کلیپس و نخ نیز  می‌توان موهای مصنوعی را به موهای طبیعی متصل کرد. با استفاده از اکستنشن‌های  کلیپسی می‌توان هر زمان در خانه موی اضافه را توسط کلیپس به موهای خود وصل کرده و  بعد به‌راحتی آن را جدا ساخت.
در روشی دیگر نیز موی اضافه به ریشه موی طبیعی فرد وصل شده و دور آن پیچیده می‌شود. البته در این روش، احتمال ریزش و آسیب مو بیشتر است. در آخرین روش نیز اکستنشن از زیر به پوست سر وصل می‌شود و حتی می توان موی اضافه را با موی طبیعی چند تا بافت زد و یا با رینگ  وصل کرد.
قبل از انجام اکستشن چه کارهایی لازم است ؟
قبل از انجام اکستنشن حتما  موهای خود را با یک شامپوی  مناسب شست‌وشو دهید تا هر  گونه چربی و محصولات آرایشی از روی آن پاک شود. برای نصب اکستنشن، مو باید حداقل 7 تا 10 سانتی متر  بلندی داشته باشد. هر قدر مو بلند‌تر باشد اکستنشن  راحت‌تر نصب می‌شود. با  این حال موهای خیلی کوتاه را نیز می‌توان اکستنشن کرد.
بهتر  است قبل از اکستنشن یک تکه  کوچک از موی خود را در اختیار آرایشگرتان قرار دهید تا بتواند موهای همرنگ  خودتان را تهیه کند.
اگر موهایتان خیلی کوتاه است توصیه می‌شود بیشتر از 40 سانت مو به آن اضافه  نکنید، اگر مقدار زیادی مو  با طول بلند به لابه‌لای موهایتان اضافه کنید فشار زیاد ناشی از وزن آن موجب ریزش  موهای طبیعی‌تان خواهد شد. بعضی افراد نیز به‌دلیل کشش زیاد مو دچار سردرد می‌شوند.
بعد از انجام اکستشن چه کارهایی لازم است ؟
تا 5 روز حمام  نروید :
بهتر است موهای خود را در 5 روز اول بعد از نصب اکستنشن شست‌وشو ندهید تا چسب‌ها سرجای خود کاملا ثابت شوند. در  هفته اول ممکن است پوست سرتان به خارش بیفتد. در این صورت از اسپری مرطوب‌کننده مو  استفاده کنید. این خارش طبیعی است. بعد از چند روز پوست سر به اکستنشن عادت می‌کند. ممکن است اوایل هنگام خواب در قسمت‌هایی که اکستنشن اضافه شده احساس ناراحتی کنید. این حس بعد از 4 تا 5 روز از بین خواهد رفت و دیگر حتی متوجه اکستنشن نخواهید شد. توصیه می‌شود قبل از خواب، موهای خود را با یک کش سر نرم در بالای سرتان جمع کنید  یا اینکه آنها را ببافید تا به هم گره نخورند هیچ‌وقت با موهای خیس و مرطوب  نخوابید.
روش دوش گرفتن و شانه کردنتان را تغییر دهید:
بعد از اکستنشن قبل از شستن موها آنها را به‌خوبی شانه  کنید تا تمام گره‌ها باز  شوند. یک‌ مرتبه موهای خود  را زیر دوش نبرید. سرتان  را عقب بگیرید یا  موهای‌تان را از فرق سر به دو نیم تقسیم کنید و آرام زیر دوش بروید. هرگز  موقع شست‌وشو سرتان را زیر دوش یا در روشویی پایین نگیرید مگر اینکه فقط بخواهید  جلوی موهایتان را بشویید.
برای حفظ دوام اکستنشن از برس‌های مخصوص موهای  اکستنشن‌ شده استفاده  کنید. دانه‌های به کار رفته در این برس‌ها بسیار نرم و نازک هستند. برس‌هایی که سر  دانه‌هایشان برجسته است باعث کشیده شدن اکستنشن می‌شوند. اگر موهایتان گره خورده است، شانه کردن  را از پایین به بالا شروع  کنید.
سعی کنید روزی  یک بار بیشتر موهایتان را شانه نکنید تا موهای تضعیف‌ شده دیرتر بریزند. ریزش  مو هنگام شانه‌ کردن و دوش گرفتن کاملا طبیعی است.اکستنشن مو
بعد از 3 ماه باز  کنید:
اگر کسی به شما گفت که  می‌توانید موهای اکستنشن‌ شده خود را بدون مراقبت و ترمیم برای 6 ماه نگه دارید،  حرف او را باور نکنید! موهای اکستنشن‌ شده به مراقبت مداوم نیاز  دارند. باز شدن 1 یا 2 عدد  از اکستنشن‌ها بعد از مدتی، طبیعی است. البته در برخی افراد تا 10 اکستنشن هم ممکن  است از سرشان باز شود. برای جلوگیری از این موضوع باید حسابی مراقب آنها باشید. در  واقع باید ماهی یک بار  برای ترمیم آن به آرایشگر خود مراجعه کنید. اگر مراقبت‌های لازم  را رعایت کنید، دوام آنها بیشتر شده و زیباتر می‌مانند.
اکستنشن را نباید بیشتر از 3 ماه نگه  داشت چون رشد مو پس از این  مدت، باعث کرک شدن و گره خوردن موها می‌شود. جدا کردن اکستنشن‌ها نیز هیچ‌گونه درد  یا کشیدگی‌ای نخواهد داشت. درد حین کار، نشانه این است که در روش  کار مشکلی وجود دارد. چسب‌های تشکیل ‌شده از کراتین به‌راحتی با مواد مخصوص حل‌ کننده از روی مو جدا  می‌شوند. البته خودتان هم می‌توانید این مواد را تهیه کنید و در خانه این کار را  انجام دهید. با این حال توصیه می‌شود این کار را به آرایشگرتان  بسپارید.
منبع : نون و آب