آخرين اثر مسعود كيميايی فيلمساز و كارگردان سينمای ايران با نام مترو پل به پايان ساختش نزديك ميشود ، داستان اين فيلم نسبت به داستانهای گذشته كيميايی كمی متفاوت است و در يك مكان متمركز ميشود ، فيلم  داستان زنی به نام خاتون است که در یک نیمه شب به یک باشگاه بیلیارد پناه می آورد و در اين باشگاه دستخوش اتفاقاتی ميشود ، علیرضا زرین‌دست به عنوان فیلمبردار،  اسحاق خانزادی  برای صدا د سعید ملکان برای گريم در اين فيلم کیمیایی را همراهی ميكنند وکیوان مقدم طراحی صحنه های فيلم را بر عهده دارد.

بازيگران متروپل از مكتب كيميايی

هنرمندانی كه در فيلم متروپل كيمييايی را همراهی ميكنند ، قبلا" هم با ايشان كار كرد هاند و درس مكتب كيميايی را ميدانند بازگرانی چون مهناز افشار، محمدرضا فروتن ‌، پولاد کیمیایی‌، ساعد سهیلی، شقایق فراهانی‌ و سحر دولت‌شاهی در اين فيلم حضور دارند.

حضور عباس كيارستمی در پشت صحنه متروپل برای جشن تولد

در حين فيلمبرداری متروپل حضور عباس كيارستمی دوست قديمی كيميايی در صحنه خستگی كار را از تن همه عوامل خارج كرد ، البته اين مراسم از قبل برنامه ريزی شده بود و ايشان به مناسبت تولد مسعود خان كيميايی در آنجا حضور يافته بود ، جشن تولدی كه با حضور وی باشكوه تر شد.

لازم به ذكر قبلا" هم چهره های شناخته شده ای از پشت صحنه و روند ساخت فيلم ديدن كرده بودند ، افرادی همانند علی پروين كه گفته ميشود دختر وی لادن پروین از شاگردان مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی است و در اين فيلم نقش وتاهی را هم نقش آفرينی ميكند.

حضور كيارستمی در پشت صحنه فيلم متروپلدر جشن تولد مسعود كيمييايی حضور كيارستمی در پشت صحنه فيلم متروپلدر جشن تولد مسعود كيمييايی
حضور كيارستمی در پشت صحنه فيلم متروپل مسعود كيمييايی حضور كيارستمی در پشت صحنه فيلم متروپل مسعود كيمييايی
حضور علی پروين در پشت صحنه فيلم متروپل مسعود كيمييايی حضور علی پروين در پشت صحنه فيلم متروپل مسعود كيمييايی


منبع : نون و آب 
مطلب : محمد بيگی

استفاده از اين مطالب با ذكر منبع بلا مانع است