دانه ی جوز هندی را از قدیم برای بو، طعم و مزه غذاها و داروها و برای اثرات دارویی مورد استفاده قرار می دهند. آنچه جوز هندی را به‌ یکی از طعم‌ دهنده‌ها و ادویه‌های پرمصرف در غذا به‌ خصوص در مناطق گرمسیری تبدیل کرده است، عطر و بوی تند و مطبوع آن است. جوز هندی منبع خوبی از ویتامین‌ها، املاح معدنی، اسیدهای آمینه، روی، آهن،‌ مس، کلسیم،‌ ژرمانیوم، فلاونوئیدها و بسیاری مواد مفید دیگر است. [divider]

آشنایی با درخت جوز هندی

جوز درختی است با نام علمی MYRISTICA FRAGRANS که متعلق به خانواده MYRISTICACEAE است. درخت مذکور در ایران نمی روید، ولی دانه های آن که به ایران آورده می شود "جوز" یا "جوزبویا" نام دارد. این درخت که حدود 10 متر طول دارد، در نواحی گرم می روید. درخت جوز دوپایه بوده و میوه ی آن به اندازه هلو و محتوی دانه ی تخم مرغی شکل است. قسمت مورد استفاده جوز دانه های آن است. اکثر مواقع سال درخت دارای میوه بوده ولی بهترین زمان بهره برداری موقع باز شدن میوه هاست. دانه ها در پوششی قرمز رنگ قرار گرفته اند. مغز دانه دارای طعم تند، چرب و دارای بوی بسیار معطر است. پس از چیدن میوه، دانه ها را جدا کرده و طی مراحلی مغز دانه ها را از آن جدا می کنند. مهمترین ترکیبات دانه اسانس معطر آن است که میزان آن از 8 تا 16 درصد متغیر می باشد. هم چنین مقدار قابل توجهی مواد چرب در دانه وجود دارد که میزان آنها به 35 تا 45 درصد وزن دانه می رسد.
مهمترین ترکیبات اسانس موجود در دانه جوز شامل :
- کامفن (CAMPHENE)
- لینالول (LINALOOL)
- بورنئول (BORNEOL)
- ژرانول (GERANIOL)، که همگی دارای بوی معطر و مطبوع می باشند و ترکیبی بنام MYRISTICINE که از ترکیبات مهم آن است.
- اسیدهای چرب مهم آن شامل، اسید میریستیک (MYRISTIC ACID) و اسید لوریک (ACID LAURIQUE) می باشند.

جوز هندی جوز هندی

موارد استفاده جوز هندی :

- با توجه به مقدار اسانس بسیار زیاد، دانه ی جوز را از قدیم برای بو، طعم و مزه غذاها و داروها و برای اثرات دارویی مورد استفاده قرار می دهند. اسانس آن دارای خاصیت محرک، هضم کننده غذا، مقوی قلب و در استعمال خارجی، مسکن روماتیسم است. البته استفاده بی رویه و بیش از اندازه جوز هندی و اسانس آن در انسان موجب مسمومیت می شود.
دو نکته را در مصرف جوز هندی باید در نظر داشت :
- اول آنکه در هر نوبت مصرف، زیاده روی نشود .
- دوم اینکه بطور ممتد و طولانی از آن استفاده نباید کرد، زیرا ممکن است باعث مشکلات قلبی و یا عصبی گردد. مصرف بیش از 7/5 گرم جوز بطور یکجا می تواند خطرناک باشد.

خواص جوز هندی :

- جوز هندی برای درمان و تسکین بسیاری از دردها مفید شناخته شده است. در طب سنتی، دانه و روغن جوز هندی را برای درمان بیماری‌های مربوط به اعصاب و سیستم گوارش تجویز می‌کنند.
- از روغن جوز هندی مانند روغن دانه میخک برای کاهش موقتی دردهای دندان نیز می‌توان استفاده کرد، کافی است چوب‌ پنبه‌ای را به مقداری روغن جوز هندی آغشته کرده و روی دندان دردناک قرار دهید.
- در کشور فرانسه علاوه بر مصرف آن به‌ عنوان ادویه مخلوط جوز هندی و عسل را برای درمان ناراحتی‌های گوارشی و تنفسی مورد استفاده قرار می‌دهند.
- التهابات و دردهای مفصلی و رماتیسمی با مصرف خوراکی جوز هندی و همچنین ماساژ موضع با روغن آن تسکین می‌یابد.
- جوز هندی به حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.
- برای کاهش علائم آلرژی نیز می‌توانید جوز هندی بخورید.
- جوز دارای خاصیت ضد استفراغ و اشتهاآور نیز می باشد.

منبع : نون و آب