دیدار با فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن

دیدار با فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن

فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو  کرد .
ماساهیکو کومورا در دیدار با دکتر روحانی پیام کتبی نخست وزیر ژاپن را تقدیم دکتر روحانی کرد .
آقای روحانی در این دیدار با ابراز خرسندی از پیام محبت آمیز نخست وزیر ژاپن گفت جمهوری اسلامی ایران از اراده و تصمیم دولت ژاپن برای توسعه روابط دوجانبه کاملا استقبال می کند .
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه فعالیت هسته ای ایران صلح آمیز است و صلح آمیز باقی خواهد ماند گفت ایران و ژاپن دو کشور ی هستند که از سلاح کشتار جمعی آسیب فراوان دیده اند .
دکتر روحانی با بیان اینکه ملت های ایران و ژاپن قربانی سلاح های شیمیایی و هسته ای هستند افزود ایران و ژاپن می توانند پرچمدار مقابله با سلاح های کشتار جمعی در جهان باشند .
حجت الاسلام روحانی روابط ایران با ژاپن را به عنوان یک کشور مهم آسیایی و دوست ، مهم ارزیابی کرد و گفت جمهوری اسلامی ایران مطمئن است که ژاپن به عنوان یک کشور بزرگ صنعتی و قدرتمند در آسیا نخواهد گذاشت که دیگران در روابط تهران ،توکیو خدشه ای وارد کنند .
فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تبریک انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد که در دوران دولت تدبیر و امید در ایران شاهد رشد و توسعه هرچه بیشتر روابط و همکاری های فی مابین دو کشور باشیم .

منبع: نون و آب