امیر حسین فیضی آهنگساز موسیقی پاپ

امیر حسین فیضی یکی از آهنگسازان جوانی است که پله های ترقی در موسیقی را خیلی سریع طی کرده و به عنوان یک آهنگساز جوان و باتجربه در دنیای موسیقی مطرح است ، ایشان کار حرفه ای خود را  چهار سال پیش آغاز کرد ، فیضی  اولین کار حرفه ای خود را برای فیلم بیچاره ها ساخت و خود خوانندگی این اثر را نیز انجام داد.

امیر حسین فیضی که به او لقب جوانترین آهنگساز موسیقی پاپ را داده اند ، در حال حاضر با احسان خواجه امیری برای چند آهنگ همکاری می کند ، در همین رابطه دنیای هنر نون و آب مصاحبه ای اختصاصی را با امیر حسین فیضی انجام داده که نظر شما را به آن جلب میکنیم ، لازم به ذکر است ایشان قبل از همکاری با خواجه امیری آهنگسازی خوانندگانی چون بردیا صابری ، مهران آتش و شروین همکاری داشته است.

امیر حسین فیضی آهنگساز موسیقی پاپ

متن مصاحبه اختصاصی با امیر حسین فیضی آهنگساز موسیقی پاپ

ما دوست داريم بيشتر درباره شما بدونيم ميتونيد در رابطه با گذشته موسيقی خودتون بگيد؟
در مورد گذشته موسیقی خودم میتونم بگم که من از زمانی که بچه بودم از پنج سالگی شروع به آموختن موسیقی کردم و با ساز پیانو شروع کردم ، کم کم ادامه دادم و 9 سالم بود که گیتار زدنو شروع کردم و موسیقی برام حرفه ای تر شد تا هفده سالگی که تجرم بیشتر شد و خوندم ، بعد دیگه کشیده شدم به آهنگسازی در موسیقی پاپ و آهنگهای بی کلام برای تله فیلمها و سینما .

آيا هميشه در دنيار موسيقی بوده ايد؟
از کودکی بودم ولی حرفه ایش از چهار سال پیش شروع شد و جدی دنبال این قضیه رفتم تا اینکه با بزرگهای موسیقی آشنا شدم .

نظرتون درباره لقبی که به عنوان جوانترین آهنگساز پاپ به شما دادن چیه ، فکر نمیکنید پله های ترقی زود طی کردید؟
نظرم درباره اینکه جوانم ، نه من تازه فکر میکنم خیلی دیر شروع کردم ، دیروز من تو ماشینم به همین موضوع فکر میکردم و به یکی از دوستانم گفتم که حس میکنم هنوز خیلی عقبم و باید تجربه کسب کنم و راه طولانی در پیش دارم و باید هنوز یاد بگیرم ، خیلی ها از من جوانترن و کارهای بزرگی میکنن و فرق من با اونا این که نتونستن خودشونو به جامعه موسیقی بشناسونن.

فکر نمیکنید همین جوانی شما دلیلی باشه برای کم پیشنهاد شدن کار به شما؟
چرا تاثیر داره بله ، برای اینکه سن چیزی که شما تو هر شغلی برید اگر سن و سال و تجربه داشته باشید برای شما اعتبار حساب میشه ، خوب دیده مردم هست کسی که سنش بیشتر از دید مردم آدم با تجربه ای به حساب میاد ، ولی به نظر من یک شخص باید با کاری که میکونه اعتبارشو نشون بده نه با سنش.

چه چيزی در رابطه با موسيقی دوست داريد و چرا موسیقی؟
من از موقعی که سنم کم بود ، وقتی موسیقی گوش میکردم حالم خوب بود و احساس میکردم فکرم باز میشد و دنیای خودم را موسیقی میدیدم و همون ساز زدنم باعث میشد که یک فرقی با هم سن و سالهای خودم داشته باشم و اونو حس میکردم و از این قضیه خوشحال بودم و اینکه چرا موسیقی ، این سوال را بتهوون جوابشو داده ، اون میگه همیشه آدمهای باهوش میرن سمت موسیقی و علت اینکه با هوش هستن اینه که رفتن دنبال موسیقی چون آدم باهوشی بودن که رفتن دنبال موسیقی ، البته امر  به خود ستایی نباشه ، ولی علاقه هستش که عشق به این کارو میاره و موسیقی زبونی که همه میفهمن حتی اگر از یک نژاد و زبان نباشند.

چه نوع موسيقی دوست داريد؟
من پاپ دوست دارم ، کاری که خودم انجام میدم.

یعنی اگر روزی ساخت موسیقی سنتی به شما پیشنها بشه قبول نمی کنید؟
من کار سنتی کردم و درسشم تقریبا" خوندم  ولی علاقم پاپ

 با ساخت موسيقی چه پيامی به مخاطبتون منتقل می كنيد ، آیا پیامی دارید یا به واسطه اینکه موسیقی شغلتون انجامش میدید؟
خوب هنرمندی که برای کاری که میکنه اگر هیچ پیامی ارائه نده اون فرد را نمیشه اسمشو هنرمند گذاشت، باید پیامی داشته باشه ولی در کنارش ماهم مثل مردم که شغلی دارن هستیم و اینم شغلمون و از کنارش درآمدی کسب میکنیم اما چیزی که من دنباش هستم اینه که بتونم بهترین درآمد رابا ارائه کار خوب داشته باشم تا بتونم پیام خودمو به این نحو به مردم برسونم و تا الانم فکر کنم این کارو کردم.

 موسیقی چه نقش و تاثیری در زندگی شما داشته؟
خیلی .. اولین تاثیرش اینه که با شخصیتها و آدمهای جدیدی آشنا شدم و این اتفاق باعث شد تا در زندگیم با افراد جدیدی و خاصی معاشرت کنم و موسیقی در رفتار و سبک زندگیم تغییراتی گذاشته ، خوب من ده سال پیش صمیمی ترین دوستانم هم کلاسی یا بچه محلام بودن ولی الان با افراد خاص تر و سرشناسی سرو کار دارم.

الان کار خاصی دارید که بخواین درباره اون صحبت کنید و درمورد اجرایی که در مشهد دارید برامون بیشتر توضیح بدهید؟
جدیدن قرارداد ساخت موسیقی یک فیلمی بستم که نمیتونم زیاد توضیح بدم چون ازم اینطور خواستن و سه تا کار با احسان خواجه امیری در دست انجام دارم و همینطور بابک جهانبخش  برای مهران آتش و شروین هم که دارم آلبومشون کار میکنم ، در مورد اجرای مشهدم هم بگم که قرار بیستم همین ماه یعنی چندروز دیگه اولین اجرای روی صحنه خودمو انجام بدم.

از موسیقی کدام فیلم بیشتر خوشتون میاد؟
فیلم اعتراض اثر استاد انتظامی و دلشکسته کار آقای روئین تن
نظرت درباره موسیقی فیلم مرسدس چیه ، میدونی چه شخصی اون ساخته بود؟
عالی بود ،بله  استاد بیات و خواننده اون اثر هم مانی رهنما بود که فوق العاده کار کرده بود ، مانی یکی از الگوهای منه.

 شما قبلا" برای فیلمی به اسم بیچاره ها ترانه ساختید ، اون تجربه را چطوری می بینید ، آیا دوست دارید بازم ساخت آهنگ و ترانه برای فیلمی راتجربه کنید یا اون فقط یک پیشنهاد بود که انجامش دادید؟
بله دوست دارم ، تو سوال قبلی هم گفتم قراداد جدیدی هم برای ساخت موسیقی فیلم بستم ، کار ساخت موسیقی تیتراژ یا فیلم را بیشتر می پسندم تا کار آلبوم وآهنگ ، خوب ساخت آهنگ برای خواننده ها بیشتر برای  درآمدش هست که انجام میدم ،در آمدشون قابل مقایسه با هم نیست ، ولی اوج هنرمو دوست دارم در موسیقی فیلم به نمایش بگذارم و اون کار بیچاره ها رو هم درسته فیلمنامه قوی نداشت ولی تجربه و شروع خوبی برای شناختنه شدن من بود.

به نظر شما ساختن موسیقی برای فیلم راحت تر است يا برای يك خواننده ؟
جفتشون یک سختی دارن ولی میشه گفت موسیقی برای فیلم ، چون برای موسیقی فیلم شما باید تصویری که از فیلم می بینید را حس کنید و با حس نسبت به اون فیلم دارید موسیقی اون را بسازید ، به همین دلیل فکر می کنم که موسیقی فیلم ساختنش سخت نسبت به موزیک یک خواننده

اگر قرار باشد برای فيلمی موسيقی بسازيد بیشتر دوست دارید برای کدام ژانرهای باشد؟
شاید تعجب کنید ولی من عاشق کمدی هستم.

به نظر شما مهم ترین عامل موفقیت در دنيای موسيقی چيست چیست؟ دقت یا شانس يا ..
هیچ کدام ، اولین و مهمترین عاملش استعداد بعد دقت ، شانس و داشتن سرمایه که اگر این آخری نداشته باشی یعنی هیچ

دوست دارید با کدام خواننده به عنوان سازنده موسیقی همکاری کنید؟
دوست داشتم با احسان خواجه امیری کار کنم که به این آرزوم رسیدم ، آرزوم همکاری با احسان بودش

آيا اين حرفه رویای بچگی شما بود که آهنگساز معروف بشوی؟
راستش ، رویای بچگیم خوانندگی بود و بعد کشیده شدم به سمت آهنگسازی

روند ساختن موسیقی برای یک خواننده چطور است آيا اول شعر را ميخوانيد يا هر طوری كه خواننده بخواهد عمل ميكنيد؟
اول نظر اون شخص می پرسیم اگر اوکی بود کارو انجام میدیم ولی اگر در سطح خوبی نبود ، با نظرات خودمون براش تصمیم میگیریم البته نسبت به توانایی که داره راهنماییش می کنیم.

مرز مابین موسیقی ایران و موسیقی جهانی در چيست ؟

یک اختلاف چهل ساله است ، یعنی ما چهل ساله دیگه میشیم موسیقی الان جهان

چهل سال زیاد نگفتید؟

نه دقیقا" چهل سال

فکر میکنی برسیم به این مرز؟

بهشون نمیرسیم چهل سال را نمیشه جبران کرد ، نه اینکه نشه جبران کرد، چون هیچ چیزی نیست که نشه جبران کرد ، جبرانش وابسته به چند نکته هستش ، یکی اینکه موسیقی از طرف دولت ساپورت بشه و ترویج درست موسیقی در دستور کارشون قرار بگیره تا سلیقه مردم و گوش دادنشون به موسیقی را عوض کنن و اون 98% که گفتم که خواننده ارشادی محسوب میشن و برچسب خوب بودن روشون زدن و کلی عاشق و طرفدار دارن و تو کنسرتاشوتایی که برگزار میکنن میلیاردی میفروشن با  با بیلط که قیمت اونا بالا هستش  و تازه این همه ارزش هم نداره با اون امکانات درجه سوم ، اینها باید کنار گذاشته بشن تا موسیقی پیشرفت کنه ، موسیقی فقط آلبوم دادن و کنسرت گذاشتن در هر شرایطی نیست ، اون موقع هستش که چند نفری که باید بیان بخونن و حقشونم هست چون صدای خوبی دارن و همین چند نفرباعث بشن تا چهل تا خواننده خوب بوجود بیان تا اینکه موسیقی ما با پشتوانه بشه.

دلیل این دور بودن از دنیای حرفه ای موسیقی در کشور ما چیه؟

دلیلش اینه که موسیقی ما بعد از انقلاب پیشرفت  خوبی نداشته فقط صداهای جدید به موسیقی ما اضافه شدن ، قبل از اونم موسیقی ما وجه خوبی نداشته بجز چند تا خواننده خوب که سبک خاص و مردمی داشتن به همین دلیل موسیقی ما پایه ریزی خوبی نداشته و به همین نحو جلو اومده و این جلو بودن روی اصول نبوده و غیر حرفه ای بوده ، ولی اینم باید گفت که موسیقی ما این پتانسیل را دارد برای پیشرفت کردن فقط احتیاج داره به فرهنگ سازی و پشتوانه داشتن بوسیله مسئولین برای موسیقی.

گفتی فرهنگ موسیقی ، فرهنگسازی و تحصیلات چقدر میتونه تو پیشرفت موسیقی به ما کمک کنه ؟

قبلا" یک وزارت ارشادی بود که خواننده باید از فیلترینگ تون رد میشد تا تایید بشه ولی الان دیگه اون فیلتر برداشته شده به خلیها مجوز میدن همین باعث شده خواننده یا موسیقی دانی که کارش ضعف داره دیگه دنبال برطرف کردن ضعفش نداره به خاطر اینکه با همون ضعفایی که در کارش داره بهش مجوز میدن.

چرا اكثر آهنگسازهای كشور برای ظبط موسيقيشون به استوديو های دوبي ميرن آيا استودیوهای ایران خوب نيستند يا روی فروش اون آلبوم استوديو تاثير داره؟

صدرصد کیفیت کار اون استودیوها بالا هستش که به اونجا مراجعه میکنن البته در کشور خودمون هم هستن استودیهایی که همون کیفیت ضبط را دارا هستن ولی یکجورایی برای بازتاب کارشون وانجام  این کار از لحاظ اون دوستان کلاس خاصی داره.

تا حالا روی چه آلبوم ها و آهنگ هایی کار کردی؟

من در حال حاظر با بردیا صابری دارم کار میکنم کار اولش ، احسان خواجه امیری و  بابک جهانبخش هم که تو سوال قبیتون گفتم البته با خواننده های خارج از ایران که مشکل سیاسی ندارن هم چند تا کار دارم.

فکر میکنی ارتباط با خواننده های خارج از ایران خوبه و چرا از خارج از ایران درخواست برای ساخت موسیقی و ترانه سرایی زیاده؟

اگرم از دید خیلی ها خوب نباشه ، بدم نمیتونه باشه ، هر چقدر داریم از زمان استارت انقلاب اسلامی و موسیقی در کشورمون میگذره ، خوب معلوم خواننده هایی که رفتن از ایران حسشون نسبت به کسانی که در ایران موندن و هستن کمتر میشه و دیگه کمتر با سلیقه های مردم آشنایی دارن چون اونها برای مردم ایران میخونن و یک خارجی اونجا موسیقی مارو گوش نمیده ، برای همیم اونها از کسانی که در ایران هستن و با مردم و حسشون دارن زندگی میکنن و ارتباط دارن میخوان که ترانه بدن یا موسیقیشون بسازن ، درضمن هزینهاشونم کمتر میشه.

وضیعت موسیقی پاپ در کشور چه طوری میبینید؟

در حال حاضر میتونم بگم افتضاح ، نه اینکه بگم دارم سیاه سیاه میبینم این قضیه رو ، روزهای خوبم دارشتیم ولی خیلی کم ، خودتون ببینید همچین کشوری که اینقدر علاقمند سرتاسرش داره باید کلا" همین چند تا خواننده خوب را داشته باشه، تازه  خیلی از اینها با صداسازی خواننده شدن

فکر می کنی چرا بعضی ها توی موسیقی پاپ موفق شدن و بعضی ها نتونستن پیش برن؟

میتونه چند تا دلیل داشته باشه ، ضعف علمی ، ندونستن فرهنگ موسیقی و نداشتن سرمایه ، اینم هست خوانندگی بگیر نگیر داره ، یک مثال میزنم از دوست خوبم حمید طالب زاده  حمید چهارنا آلبوم مجوز دار ارائه کرده بود و به جایی که فکر میکرد و  استحقاقش را داشت نرسیده بود و همینطور هم هزینه می کرد برای ساخت آلبومهای جدیدش تا زمانی که  آهنگ همه چی آرومه رو ساخت و کارش با این آهنگ گرفت و زندگی موسیقیایی خودشو با این آهنگ عوض کرد ،خوب بجز اون دو مورد شانسم میتونه دخیل باشه یک موقع هست همه چیز رو به راه سرمایه داری ، هوش موسیقیم داری ولی شانس نداری اون موقع نمیشه کاری کرد به جز صبر داشتن خوب همه هم صبر و طاقت ندارن میکشن کنار ، بعضی از آدمها هم هستن که با اینکه میدونن مشکل از خودشون و طرفدار ندارن و در موسیقی هیچی نمیشن ولی چون سرمایه و پول دارن ماهی یک آلبوم میدن بیرون تا دلشون خوش باشه.

آهنگسازا آدمهای پولدارین؟

آهنگسازا اگر به کمال برسن و مشهور بشن پولدار میشن از اول که وضعشون خوب نبوده ، ولی همیشه از قدیم گفتن هنر پول داخلش نیست.

از سبک کدام خواننده بیشتر خوشتون میاد؟

چند سال پیش اون قدیما از سبک شادمهرعقیلی ولی ازش فاصله گرفتم ، الان مانی رهنما و نیما مسیحا ولی فکر نمی کنم بهتر از سبک و صدای مانی صدایی داشته باشیم ، واقعا" دوستش دارم و خوانندگیش فوق العاده هستش ، خارجی هم از صدای مارک آنتونی لذت میبرم.

شما بیشتر خودتان را خواننده میدونید یا آهنگساز؟

من بیشتر خوددموآهنگساز میدونم ، ولی وقتی دیدم خیلی از خواننده ها که من باهشون کار میکنم و ازمن آهنگ میخرن آهنگهای منو خراب میکنن ، اخیرا" هم این اتفاق برام افتاده و تصمیم گرفتم خودم بخونم تا آهنگهام حفظ بشن ، حتی بعضی وقتها به کسانی که سراغم میان به خاطر خراب نشدن کارم اینو میگم که تنظیم ، میکس و مستر کار و انتخاب شعر را خودم انجام میدم ، شاید مقرورانه به نظر برسه ولی به خاطر اینکه دوست ندارم ضعف تو کارم باشه اینکارو مجبورم بکنم ، ولی آهنگسازی را بیشتر دوست دارم لذت خواستی داره اون موقع تو خالق یک آهنگ هستی و همه جا به این نام معرفیت میکنن.

 از چه ترانه سرایی بیشتر خوشتون میاد و از شعرش لذت میبری؟

روزبه بمانی  اونو میپرستم ، چون روزبه در ترانه سرایی  میدونه چه مینویسه و آگاهی و هوش بالایی داره

شهرت خوبه؟

هم خوبه ، هم بده ، بدیش اینه که دیگه نمیتونی برای خود باشی ، خوبیش اینه که همه میشناسند و میتونی با موسیقی در زندیگیشون همراه بشی و هستن کسانی که از کار تو لذت میبرن ، این خوب.

دوست دارید به عنوان یک خواننده بزرگ یک روزی کنسرت برگزار کنید؟

بله همین الانم دارم روی آلبوم اولم کار میکنم که اگر استقبال بشه و خدا بخواد کنسرتی برای آلبوم اولم بذارم ، میشه گفت یکی از آرزوهای موسیقیایی من بود

نظرتون درباره کنسرتهایی که در کشورمون برگزار میشه چیه؟

رفتید سراغ قسمتی که خیلی اوضاع اون خرابه ، البته یک شخصی که موسیقی کار میکنه مثل من نباید این حرفو بزنه ، ولی این خرابی بیشتر از اشتباه خود مردم هستش که از این کنسرتهای سطح پائین استقبال میکنن ، اصلا" این سالن ها و استیژهای ساده با ضعف در پخش صدا در سالن برای موسیقی نیست که بخوایم اونجا کنسرت بذاریم با بلیط های فوق العاده گران بعد مردم ما برن اونجا بشینن یک خواننده با اجرای نوازنده های شاید معمولی ببینن و لذت ببرن ، خوب معلوم کنسرت گذارم وقتی میبینه مردم با این همه ضعف استقبال میکنن ، خوب ببخشید بیمار که نیست بره هزینه های بالایی بکنه برای کنسرتش ، این برمیگرده به همون فرهنگسازی در موسیقی ما که مردم ما دارن بد سلیقه بار میان و چشماشونو روی ضعف های موجود در این کنسرتها و درکل موسیقی بستن به خاطر اینکه بتونن چند ساعتی خوش باشن و لذت ببرن در صورتی که اینو نمیشه لذت بردن از موسیقی گذاشت ، کمی هم برمیگرده به مسئولین موسیقی کشورمون به خاطر ضعف سالنهامون و نداشتن سالن مخصوص اجرای موسیقی.

به موسیقی میشه به عنوان یک شغل نگاه کرد یا بیشتر هنر ،عشق و علاقه داخلش هست ؟

صددرصد عشق و علاقه هستش مگه میشه یک هنرمند عاشق کاری که انجام میده نباشه.

یک وقتایی هست که آهنگساز اینقدر اشباح میشه که اون عشق به موسیقی دیگه از بین میره اینو چه طوری میبینید؟

آره اینجوری میشه قبول دارم ، ببینید مثلا" یادم چند سال پیش من وقتی کارهای بهروز صفاریان میشنیدم و چیزهای زیادی ازش یاد میگرفتم و لذت میبردم ، ولی الان میبینم و پیش خودم میگم چرا کاراش نسبت به اون موقع ضعیف تر شده ، الن خود من که یک هزارم بهروز صفاریان هم نشدم ، خودم اینو احساس میکنم وقتی این همه کارو باهم برمیدارم و میخوام انجام بدم ، بله بعضی مواقع انسان به اون مرحله هم میرسه که عشق جاشو به کار میده ، ولی اینم باید در نظر بگیریم که یک آهنگساز زندگی هم داره و مخارجشو باید از همین کار تامین کنه که بعضی مواقع اینجوری میشه و به نظر من طبیعیه.

نظرت درباره کپی رایت چیه؟

کپی رایت دیگه در وجود خیلی از ما ایرانیها رفته ما خودمون مقصریم .

به نظر شما این اتفاق یکی از دلایل حرفه ای نشدن موسیقی ما نیست؟

نه دلیل قانع کننده ای نیست ، شاید این قضیه در سینما خودشو نشون بده به واسطه فروختن فیلم ، ولی در موسیقی قبل از اینکه کار بیرون بیاد همه پولشونو گرفتن فقط خواننده هستش که اونم با این قضیه دیگه کنار اومدن ولی باید بگم که این عمل پسندیده نیست و باید فرهنگسازی بشه تازه به نفع طرفداراشون هم آهنگ با کیفیتری که قابل مقایسه با دانلودش نیست گوش میکنن.

خوب سوال آخر چه توصیه ای برای هم سن سالهای خودت که علاقه دارن به موسیقی به عنوان جوانترین آهنگساز موسیقی پاپ چیه؟

اولین و آخرین توصیه که میتونم بکم اینه که علم موسیقیشون زیاد کنن و بروز باشن و هیچوقت از آموختن به واسطه بلد بودن دست نکشن.

راستی دوباره ازت میپرسم نظر شما درباره لقبی که شما به عنوان جوانترین آهنگساز موسیقی پاپ دادن چیه؟

خیلی خوشحال کننده هستش برام  و ترسناک به این دلیل که این نشون میده که من در جمع و در کناربزرگان موسیقی هستم و کارسختی پیشرو دارم و این قضیه با اینکه سختی خودشو داره ولی برام لذت بخشه

 در مورد این جمله ها و اسمهایی که میگم هرچی به ذهنت میرسه بگو؟

گیتار: سازه عاشقانه

 مازیار فلاحی: میشه چیزی نگم ! قلب یخی

ماشین: اینو نگم بهتره! وسیله نقلیه

فوتبال: پرسپولیس

سینما: پدر خوانده

مجوز: راه سخت و طولانی تو راهرو طولانی در سالهای طولانی

بهرنگ علوی: چرا! دوست خیلی خوب من که قبل و بعد مشهور شدنش هیچ فرقی نکرده و همون آدم قبل

کسرت: آرزوم

بابک جهانبخش: جزء خواننده هایی که سبک خودش

بهروز صفاریان: استاد و اسطوره

آریا عظیمی نژاد: باهوش

مادر: فداکارترین موجود

تفریح : کار

فیلم: ایرانی

گذشته : افتخارم

ساعت 25 : برنامه ای که بهتر از اینم میشد بشه

رادیو هفت : دوستش دارم

جشنواره موسیقی: یاد جایزم در جشنواره فیلم کوتاه که برای فیلم هفت طبقه گرفتم

نون و آب : ازشون ممنونم

حرف آخر؟ 

میخوام تشکر بکنم از مادرم و برادرم که اولین سازو انون به من یاد داد و تمام دوستام و تنظیم کننده های و ترانه سرا ها ی آهنگهام که باعث شدن من به این نقطه برسم تشکر میکنم و از شما که این وقت و به من دارید.

امیر حسین فیضی آهنگساز موسیقی پاپ

در پایان این مصاحبه از امیر حسین فیضی تقدیر شد و لوح تقدیری از طرف بخش هنری در سایت نون و آب به ایشان تقدیم شد
تقدیر از امیرحسین فیضی
 تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی جوانترین آهنگساز موسیقی پاپ در نون و آب
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیر حسین فیضی آهنگساز موسیقی پاپ تصاویر مصاحبه با امیر حسین فیضی آهنگساز موسیقی پاپ
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز
تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز تصاویر مصاحبه با امیرحسین فیضی آهنگساز


منبع : نون و آب
مطلب و مصاحبه : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است