ژل موی طبیعی :

 
  • ژل مو با ژلاتین
مواد لازم : ژلاتین آب شده (دو قاشق غذاخوری), شکر (یک قاشق غذاخوری), عسل (یک قاشق غذاخوری), سفیده تخم مرغ (یک عدد)

روش تهیه: عسل, شکر و سفیده تخم مرغ را مخلوط کنید. ژلاتین را در مقدار کمی آب حل و به مخلوط قبلی اضافه کنید. این ژل حالت دهنده طبیعی و به صورت مایع است و مقدار کمی از آن موها را حالت داده و ثابت نگه می دارد.
  • ژل مو با دانه کتان و گلیسیرین
    ژل موی طبیعی ژل موی طبیعی

مواد لازم : تخم کتان آسیاب شده (دو تا چهار قاشق غذاخوری), آب یا ترجیحا آب مقطر (۲۵۰ میلی لیتر), گلیسیرین( نصف یک قاشق چایخوری), روغن گیاهی اسطوخودوس (چهار تا هشت قطره)

روش تهیه : تخم کتان را آسیاب کرده و با ۲۵۰ میلی لیتر آب معمولی یا آب مقطر مخلوط کنید و روی گاز بگذارید. به محض اینکه آب به جوش آمد آن را از روی شعله بردارید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند؛ سپس آن را صاف کنید. این ترکیب باید به مدت یک ساعت و نیم بماند تا خنک شود؛ سپس گلیسیرین و روغن گیاهی اسطوخودوس و یا هرگیاه دیگری را که دوست دارید به آن اضافه کنید.

قبل از هربار استفاده ژل را هم بزنید. این ترکیب صد درصد طبیعی و موثر به موها آسیبی نمی رساند.


  • ژل مو با آلوئه ورا و روغن هسته انگور
مواد لازم : ژل آلوئه ورا (یک قاشق غذاخوری), روغن هسته انگور (دو قاشق غذاخوری), آب (یک فنجان), روغن گیاهی اسطوخودوس (چهار تا پنج قطره), موم(دو قاشق غذاخوری)

روش تهیه : داخل یک ظرف شیشه ای روغن هسته انگور, موم و آب را مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار دهید. بعد از ۱۵ دقیقه آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید سرد شود؛ سپس بقیه مواد را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود.

این ژل به مدت یک ماه قابل نگهداری و استفاده است. از این ژل می توان برای مراقبت از پوست و همچنین موهایتان استفاده کنید. این ژل جذب فیبرهای مو شده و یک لایه حفاظتی روی آن ایجاد می کند و به همین دلیل موها را ثابت نگه داشته و حالت می دهد.

 

منبع : نون و آب