تاج عروس :

تاج عروس یا همان کلاه پادشاهی عروس که از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده ی عروس ها در روز عروسی قرار می گرفته از مهم ترین لوازم جانبی عروس است که نگاهی سلطنتی ، زیبا و احساس خاصی را به عروس می بخشد.  تاج سر هر مدلی که انتخاب می شود باید اندازه ی سر عروس بوده و باعث ناراحتی او نگردد، به راحتی قابل نصب بوده و روی سر ثابت گردد و کنده شود.

 انتخاب تاج بر حسب لباس عروس :

برای تهیه تاج لازم است بدانید که اول باید لباس عروس را تهیه کنید، سپس تصمیم بگیرید که چه مدل مویی دوست دارید ( باز ، شنیون و … ) و بعد برای گرفتن تاج اقدام کنید.

♥ توجه کنید که مدل تاج تان با مدل لباس تان هماهنگ باشد. اگر مدل لباس تان رویال و پرنسسی است، حتما از یک تاج بزرگ و با شکوه استفاده کنید.

♥ تاج طلایی با مروارید های شیری رنگ برای لباس عروس های شیری نباتی مناسب هستند .

♥ برای لباس عروس های سفید ، تاج نقره ای با جزئیات سفید یا کریستالی زیبا خواهد شد .

♥ اگر مدل لباس تان ساده و اروپایی است، از یک گل سر و یا گل سفید استفاده کنید.

♥ اگر لباس تان مروارید دوزی دارد، تاج تان را از مروارید انتخاب کنید.

♥ اگر روی لباس تان شکوفه و گل های سفید دارد، از همان گل ها برای موهای تان سفارش دهید. به عبارتی دیگر مدل لباس عروس و طرح پارچه یا تور آن می تواند بهترین راهنما برای تهیه ی تاج یا لوازم تزئینی دیگر باشد.

انتخاب تاج عروس بر حسب فرم صورت :

♥ برای صورت های گرد ، تاج هایی که شکل قله ی کوه (پرنسسی ) دارند مناسب ترند .

♥ کسانی که صورت های کشیده دارند تاج های کوتاه و صاف یکدست که بلندی نداشته باشند برای صورت شان مناسب تر است .

♥ برای صورت های بیضی تاج هایی به صورت تل یا تاج هایی که در پیشانی می افتند انتخاب های خوبی خواهند بود. ولی در اکثر موارد اشخاص با صورتهای بیضی از هر نوع تاجی می توانند استفاده کنند.

♥ اشخاصی که پیشانی بلند دارند بهتر است از تاجهایی که روی پیشانی می آید استفاده کنند.

انتخاب تاج عروس بر حسب آرایش مو:

♥ اگر موهای شما مش دارد، از تاج های شلوغ استفاده نکنید . زیرا در این صورت نه تاج نه موهای تان نمی توانند زیبایی شان را یه نمایش بگذارند.

♥ اگر موها چتری برجسته دارند و شینیون ساده از یک تاج پرکار و شیک و توری که چین دار است استفاده شود.

♥ اگر دوست دارید یک لایه چتری رو صورت شما ریخته و قسمت بالای سر پس از چتری را پوش دهید تاج سر باید کوتاه و فشرده و پرکار باشد.

♥ برای موهایی که شینیون پر کار و شلوغ  زده شده از تاج و یا گلهای معمولی و کم  کارتر استفاده نمایید.

نکته مهم دیگر :

♥ انتخاب شینیون مناسب بستگی به قد عروس و آقا داماد دارد اگر اختلاف قد عروس و آقای داماد خیلی زیاد باشد می توانید با شینیون موها و یک تاج بلند این اختلاف قد را کم کنید. اگر هم با آقای داماد هم قد هستید باید موهای تان را از پایین شنیون کنید، تاج بسیار ظریف یا گل سفید روی موهای تان بگذارید. برای  عروسهایی که  قد بلند دارند شینیون را در بالای سر ارتفاع ندهید و پشت سر درست کنید.

نمونه هایی زیبا از تاج و گل سر عروس :

تاج عروس تاج عروس

منبع : نون و آب