حبیب الله کاسه ساز
داستان از اینجا شروع شد که پس از بازگشایی خانه سینما به دست دکتر ایوبی مدیر سینمایی کشورکه با حضور اکثر هنرمندان و اعضاء خانه سینما و اصناف سینمایی صورت گرفت و این بازگشایی همه را خوشحال کرد ، در همان روز جناب حبیب الله کاسه ساز رئیس هیات مدیره جامعه اصناف سینماییکه در مراسم بازگشایی حضور داشت آنجا را به اعتراض ترک کرد ، در همین راستا حبیب الله کاسه ساز از نامه ای خبر داد به عنوان درخواست به وزیر ارشاد و د و قوه قضاییه و مجریه فرستاده خواهد شد.

متن نامه حبیب الله کاسه ساز

در متن نامه  حبیب الله کاسه ساز که نسخه ای را از در اختیار بخش سینمایی فارس قرار گرفته آمده است: «به زودی درخواست کتبی روسای دوازده صنف قانونی خانه سینما ایرانیان، به ریاست محترم جمهوری، ریاست محترم قوه قضائیه، کمیسون محترم فرهنگی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیوان عدالت اداری ارسال خواهد شد.

ظاهراً در دولت قانون و تدبیر، امیدی بر تعامل بین همه سینما گران نیست و به روشنی، یکسویه نگاه کردن به یک جناح خاص که در بی قانونی شهره شده اند را مورد توجه قرار داده اند و صنوف قانونی به صورت مغرضانه مورد بی توجهی قرار گرفته اند ، قانون که باید فصل الخطاب باشد به صورت روشن و شفاف نادیده گرفته شده است. امید داریم جناب آقای دکتر روحانی، کلید بر قفل بی قانونی بزند و دستور بر تعامل و امید صادقانه به سینما را صادر کنند.

گلایه حبیب الله کاسه ساز در برنامه هفت
پس از این جریان ایشان در مصاحبه ای که با برنامه هفت انجام داده بود ، اعلام کرد که این مراسم طبق صحبت های ما و دکتر ایوبی انجام نشده و خارج از آن بوده ایشان در پاسخ به گزارشگر برنامه هفت مبنی بر اینکه دلیل این حرکت چه بوده گفت ، قرار بر این بود که بازگشایی خانه سینما قرار بود با هماهنگی یکی از عوامل نیروی انتظامی اتفاق بیفتد و کلید خانه سینما به هیات مدیره خانه سینما واگذار شود در صورتی که اتفاقات امروز خارج از توافقات ما بود.

متن کامل سخنان حبیب الله کاسه ساز در برنامه هفت
توافق ما این نبود و انگار همه چیز هماهنگ شده بود، چون وقتی ساعت 10:30 آمدیدم، دیدیم در خانه سینما باز است و شیرینی و میوه و صندلی گذاشته اند ، من حتی شنیدم عده‌ای از شب قبل اینجا بوده یا در ماشین خوابیده بودند ،

او با بیان اینکه آقای ایوبی باید می‌پرسیدند که رییس هیات مدیره اصناف قانونی شده، کجاست که بیاید کنار من بنشیند، طبق صحبتهای ما با دکتر ایوبی قرار بود ایشان پس از پایان مراسم در را قفل کنند ، تفاهم و همدلی یعنی چه ، به همین دلیل همکاری ما دیگر کمی با احتیاط همراه خواهد بود.

سخنان حبیب الله کاسه ساز
حبیب الله کاسه ساز حبیب الله کاسه ساز


 حبیب‌الله کاسه‌ساز، آقایان (خانه سینمایی‌ها)، خیلی خوششان نمی‌آید آن تفاهم‌نامه (تفاهم 13 تیر ماه) را قبول کنند و در حال حاضر که رئیس جمهور اعلام کردند، امیدوارم بیایند و پای امضا و حرفشان بایستند ، رئیس هیات مدیره و سخنگوی جامعه اصناف سینمای ایران درباره دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر اجرای توافق‌نامه 13 تیرماه در خصوص خانه سینما،‌ اظهار کرد ، ما همان موقع هم موافق بودیم اما همین آقایان که توافقنامه را امضا کردند، آن را قبول نکردند. نامه هشت ماده‌ای هم که آقای شمقدری نوشت در همان راستا بود.

 حبیب‌الله کاسه‌ساز ،ظاهرا آقایان هرچه به نفعشان باشد قبول می‌کنند وهرچه نباشد قبول نمی‌کنند و به نظر من این آقایان دیگر قابل اعتماد نیستند و باید جمع دیگری از خانه سینما وارد شوند تا بتوان به آنها اعتماد کرد، کاسه‌ساز با بیان اینکه در حال حاضر شرایط برای ما فرق کرده است‌، گفت:«با سازمان سینمایی کاری نداریم. ما براساس 11 صنف قانونی مجمع عمومی برگزار کردیم و هیات مدیره انتخاب شد، در واقع آن تفاهم‌نامه باید همان موقع پذیرفته می‌شد.

 حبیب‌الله کاسه‌ساز ، با اشاره به درخواست اخیر رییس هیات مدیره‌ی خانه سینما درباره‌ی تجدید نظر در افراد ناظر از سوی سازمان سینمایی، گفت آقایان در چه جایگاهی هستند که تقاضای تجدید نظر در ناظر می‌کنند ، الان چون احساس می‌کنم چیزی در دستشان نیست می‌گویند آن تفاهم‌نامه را قبول می‌کنیم ، پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه بخواهند مجمع عمومی برگزار کنند یک بار دیگر آن تفاهم‌نامه را با دقت مطالعه کنند.

 حبیب‌الله کاسه‌ساز با بیان اینکه ما قانونا هیات مدیره خانه سینما هستیم گفت ارشاد هم آن را قبول کرده و کارمان را انجام می‌دهیم و تا کنون سه تا چهار جلسه هم تشکیل داده‌ایم و معتقدیم هر اتفاقی بخواهد بیفتد باید زیرمجموعه ما باشد ، او با اشاره به مجمع عمومی شش مرداد افزود ،فکر نمی‌کنم پلیس اجازه بدهد دیگر تجمعی برگزار شود، چرا که آنها به ما قول داده‌اند با هر گونه تجمعی در مقابل خانه سینما برخورد خواهند کرد و دیگر خبری از آن لطافت و خنده نخواهد بود.

منبع : نون و آب مطلب : محمد بیگی
استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است