خداحافظی اسطوره های استقلال
فرهاد مجيدی آخرين اسطوره استقلال روز سه شنبه در حركتی عجيب و باور نكردنی در مسابقه استقلال و مس در حالی كه هوادارنش انتظار اين اتفاق را نداشتند از ميادين فوتبال خداحافظی كرد ، مجيدی كه فوتبال خود را از تیم جوانان کشاورزآغاز كرده بود بعد از مدتی بازی در این تیم به جوانان بهمن پیوست ، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به طور قرضی برای بازی در مسابقات استانی به تیم پارچین پیوست ، بعد ۸ ماه حضور قرضی در در تیم پارچین تیم بهمن بار دیگر خواستار او شود و دوباره به این تیم بازگشت، مجیدی در سال 77 ، 76 وارد تيم استقلال شد تا پس چند سال حضور در استقلال به اسطوره تبديل شود ، مجيدی كه در ايران تنها با پيراهن استقلال در ميادين فوتبال هنرمندی كرده بود به همراه بزرگانی چون عليرضا منصوريان و محمود فكری از اسطوره های باشگاه استقلال به شمار ميرفت كه بعد از خداحافظی منصوريان و فكری از فوتبال تنها اسطوره باقی مانده از نسل طلايی آن زمان به حساب می آمد در حالی كه در سن 37 سالگی در اوج بود از فوتبال خداحافظی كرد.

متن نامه فرهاد مجيدی درباره خداحافظی زود هنگام خود

هیچ وقت دوست نداشتم زمان خداحافظی ام را از قبل مشخص کنم ، مدتی پیش، به این تصمیم رسیدم که امروز روز خداحافظی از فوتبال است، از فردا همان جایی می ایستم که شما می‌ایستادید، زیر برف، یخ، باران و آفتاب سوزان ،اما این بار من باید به شما احترام بگذارم و تشکر کنم، درست همان کاری که شما برای من انجام دادید.

تمام خاطره‌ها، خوشی‌ها و لحظه‌های تلخی که در طول سالیان حضور در استقلال داشته‌ام امروز جلوی چشمانم هستند. تلخ ترین خاطره‌ام "4خرداد 1390 " است که روی قلبم حک شده و به هیچ وجه پاک نخواهد شد، روزی که در مراسم تشییع جنازه ناصرخان شرکت کردم و در بهشت زهرا (س) برای همیشه از وی جدا شدم.

فرهاد مجیدی در آغوش مرحوم ناصر حجازی
به من حق دهید که با دشواری از این پیراهن دل بکنم، هر کدام از ستاره‌های آن، مدال‌هایی بودند که همه ما به آن افتخار می‌کردیم. من به بیشتر آرزوهای فوتبالی خود رسیده‌ام و دوست داشتم با قهرمانی در آسیا از فوتبال خداحافظی کنم اما این امر میسر نشد. امیدوارم در آینده به تنها آرزوی دست نیافته ورزشی ام در کنار هواداران عزیز برسم.

در قسمتی از این نوشته مجیدی خطاب به هوادارنش گفت : هواداران عزیز و دوست داشتنی ، بازیکنان می‌روند ولی استقلال بزرگ باقی می‌ماند. پیراهنی که سال‌ها نام من بر آن نوشته می‌شد را دوست داشته‌ام و همواره دوست خواهم داشت. پیراهن "آبی" که بر تن بازیکنان بزرگی چون غلامحسین مظلومی و حسن روشن بوده یا همان بازوبندی که مدتها علی جباری، برادران بیانی، امیر قلعه نویی یا جواد زرینچه بر بازوان خود می بستند از جمله خاطرات ماندگارم هستند.

تقدیر این بود که در ایران پیراهنی جز پیراهن پرافتخار "آبی" بر تن نکرده و با استقلال از دوران قهرمانی خداحافظی کنم، ازهمه افرادی که این فرصت را برای من فراهم کرده و مرا حمایت نمودند خصوصا "امیر قلعه نویی" قدردانی می نمایم ، فرهاد مجیدی امروز به خط آخر سال‌های بازی خود رسیده و وقت آن شده تا پیراهن شماره 7 که میراث بزرگانی چون «مجید نامجو مطلق » است را به بازیکنان تازه نفسی تقدیم کنم که قرار است آینده فوتبال کشور را رقم بزنند ،

هواداران همیشگی ، از فردا دیگر بازیکن استقلال به شمار نمی‌آیم ولی همواره یکی از شما خواهم بود و برای قهرمانی استقلال دعا خواهم کرد، هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است و هر کجا که باشم برای سربلندی استقلال تلاش خواهم کرد.

چقدر سخت است پایان بردن این نامه، همین طور نام‌ها مقابل چشمانم رژه می‌رود، از تمام مربیانی که در این سال‌ها برایم زحمت کشیدند، از مدیرعامل محترم باشگاه جناب آقای فتح ا...زاده و دیگر مدیران گذشته، کارشناسان، بازیکنان، کادر پزشکی، تدارکات، اهالی رسانه، دوستان، خانواده خصوصا پدر و مادر عزیزم و تک تک آن هوادارانی که در این سال‌ها همراهی‌ام کردند، کمال سپاسگزاری و قدردانی را دارم.

در پایان لازم است برای تیم ملی کشورم که با درایت جناب آقای علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال و مربی بزرگش کارلوس کی روش، تلاش بازیکنان و دعای خیر مردم عزیز به جام جهانی صعود کرد، آرزوی موفقیت نمایم ، خدای من شاهد است که در تمام این سال‌های طولانی با تمام توانم بازی کردم و اگر قصوری از من سر زده از همه پوزش می‌طلبم ، مجیدی‌ها می‌آیند و می روند، اما آنچه باقی می‌ماند نام "استقلال" است که پشتش به شما هواداران، مثل همیشه گرم خواهد ماند. زنده باد ایران، زنده باد استقلال.

خداحافظی مجیدی
 برادر کوچک شما
فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی تصاویری خاص از فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی تصاویری خاص از فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی تصاویری خاص از فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی تصاویری خاص از فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی تصاویری خاص از فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی تصاویری خاص از فرهاد مجیدی
تصاویری خاص از فرهاد مجیدی تصاویری خاص از فرهاد مجیدی 

 

منبع : نون و آب

مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است