جان کری : برای کم کردن اختلافات برنامه هسته‌ای ‌ایران تلاش می کنم

کری : برای کم کردن اختلافات برنامه هسته‌ای ‌ایران تلاش می کنموزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که برای کم کردن اختلافات در زمینه برنامه هسته‌ای ایران آماده است که همه تلاش خود را به کار بگیرد.

به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا اعلام آمادگی کرد که برای کم کردن اختلافات درباره پرونده هسته‌ ای ایران در مذاکرات ژنو همه تلاش خود را به کار بگیرد. وی همچنین تأکید کرد که در ژنو با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا درباره برنامه‌ هسته‌‌ ای تهران، دیداری سه جانبه خواهد داشت. بسیاری از کارشناسان این اقدام را نشانه‌ ای از توافق احتمالی یا دستکم پیشرفت جدی در مذاکرات دانسته‌ اند.

به نقل از پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا صبح جمعه پیش از سفر به ژنو برای پیگیری روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، برای سومین بار در 72 ساعت گذشته با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌ وزیر اسرائیل دیدار می‌ کند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه و مذاکره‌ کننده ارشد ایران دیشب در گفت‌وگوهای رسانه‌ ای متعدد خود از احتمال امضای توافقنامه‌ ای اولیه حتی در روز جمعه خبر داده بود.

نخست‌ وزیر رژیم‌ صهیونیستی شب گذشته در حالی که مذاکرات ایران و 6 قدرت جهانی در جریان بود، اعلام کرد از طرح ارائه شده از سوی ایران مطلع شده و از 1+5 خواست این طرح را رد کنند. وی توافق بر سر این طرح را معامله‌ ای تاریخی برای ایران و یک اشتباه بزرگ برای غرب خواند.

دور تازه مذاکرات ایران و گروه 1+5 از صبح دیروز در ژنو آغاز شده و طرفین مذاکرات بسیار فشرده‌ ای را در مورد طرح پیشنهادی ایران انجام داده‌ اند.

منبع : نون و آب