سرماخوردگی و درمان با عسل

عسل
با توجه به شروع فصل سرما و شیوع سرماخوردگی در ذیل چند روش درمان سرماخوردگی و علایم آن با عسل جهت خودداری از مصرف داروهای شیمیایی ارایه گردیده است. عسل از بهترین غذاهای تأمین کننده انرژی بدن بوده و خواص آن بر همگان آشکار می باشداما نکته ای که می بایست مورد توجه قرار گیرد پرهیز از مخلوط کردن عسل با آب جوش می باشد، زیرا دمای جوش عسل 60  درجه و دمای جوش آب 100 درجه سانتی گراد بوده و در آب جوش تبدیل به سمی خطرناک می شود، لذا برای حل کردن عسل از آب ولرم استفاده نمایید. همچنین رطوبت دشمن عسل است و بهتر است در جای مرطوب نگهداری نشود. در ضمن  قاشق خیس را در ظرف عسل فرو نبرید چون باعث رقیق و نامرغوب شدن آن می شود.

سرماخوردگی و درمان با عسل: 100 گرم عسل و نصف استکان لیموترش را با هم مخلوط کنید و نیم ساعت قبل از هر وعده غذا، یک قاشق از آن بنوشید.
یک استکان  دم کرده مریم گلی را با عسل شیبرین  کرده، بعد از ناهار و شام به مدت دو روز میل نمایید.
در سرماخوردگی شدید، خوردن سیب و عسل به مدت 2 تا 3 روز بسیار مفید است.
نوشیدن یک لیوان شیر گرم مخلوط با عسل بسیار مفید است.
نوشیدن یک  استکان عسل به اضافه یک قاشق چایخوری سیاه دانه بعد از هر وعده غذا هم برای سرماخوردگی و هم برای درمان سرفه مفید می باشد.

گلودرد: مقداری عسل را در آب ولرم حل کرده و با دم کرده گل پونه و آبلیموی تازه مخلوط کنید و روزی چند بار آن را غرغره کنید.
خوردن 5 یا 6 عدد انجیر با یک قاشق غذاخوری عسل، جهت درمان گلودرد مفید است.

گوش درد: هر روز صبح یک قطره روغن سیاه دانه یا یک قطره روغن بادام تلخ را با مقداری عسل مخلوط کرده و در گوش بچکانید و اطراف گوش را با آن چرب کنید.
رب انار یا آب انار جوشانده را با عسل مخلوط کنید و در اطراف گوش بمالید.

سرفه های معمولی: روزی سه فنجان چای گل بنفشه همراه با عسل میل کنید.
یک قاشق چایخوری چهارتخمه را در آب جوش ریخته، بعد از ولرم شدن با مقداری عسل مخلوط کرده و کم کم میل نمایید.
مخلوط عسل با آب پرتقل و لیمو شیرین در درمان سرفه بسیار مفید است.

سرفه های مزمن: 50 گرم مغز بادام و 50 گرم مغز فندق را با 250 گرم عسل مخلوط نموده، روزانه سه قاشق غذاخوری میل نمایید. مصرف این نوشیدنی را تا بهبودی سرفه های مزمن ادامه دهید.
حدود 500 گرم پیاز رنده شده را با 200 گرم نبات در یک لیتر آب ریخته و بجوشانید، بعد از ولرم شدن 150 گرم عسل به آن اضافه کرده و هر نیم ساعت یک قاشق چایخوری از آن میل نمایید.
خوردن شربت آب هندوانه با عسل، یک لیوان بعد از هر وعده غذا بسیار مفید و خلط آور است.

زکام: برای جلوگیری از زکام شدن در زمستان روزی 3 قاشق غذاخوری عسل میل کنید.

منبع: نون و آب