خورش خلال بادام

خورش خلال بادام یک غذای کرمانشاهی است. که از بادامهای خلال شده به همراه گوشت، زرشک سیاه و لیمو عمانی تهیه می شود و کرمانشاهی ها در تهیه آن از روغن کرمانشاهی استفاده می کنند. گوشت گوسفندی را باید ریز و انگشتی خُرد شود. بهتر است گوشت خورش زیاد باشد و به ازای هر نفر 100 گرم گوشت گوسفند کافی است.طرز تهیه خورش خلال بادام غذای مخصوص کرمانشاه
مواد لازم برای چهار نفر:
گوشت گوسفند : 400 گرم
بادام خلال شده:100 گرم
پیاز:1 عدد متوسط
لیمو عمانی : 4 عدد
زرشک سیاه: 3/1 فنخان
زعفران و نمک : به میزان لازم
رب گوجه فرنگی : 2 قاشق
طرز پخت:
خلال بادام را چند ساعت قبل در یک ظرف آب خیس می کنیم. گوشت را هم به شکل ریز خرد میکنیم. پیاز ها را هم ریز خرد کرده ودر کمی روغن تفت م یدهیم. بعد از چند دقیقه گوشتها را اضافه کرده و  تفت میدهیم. سپس سه لیوان آب را به همراه خلال بادام به ظرف افزوده و می گذاریم تا گوشتها و بادام تقریبا بپزند.  15 دقیقه  قبل از اتمام پخت زرشکها و رب را با کمی روغن تفت داده و همراه لیمو عمانی به خورش میافزاییم. بهتر است زعفران را در آخر اضافه کنید تا عطر و مزه خود را حفظ کند. میتوانید از مقداری گلاب برای خوش عطر کردن خورش خلال بادام استفاده کنید.

*نکته قابل توجه این است زرشک سیاه در خود استان کرمانشاه و برخی از استان های شمالی کاشت و برداشت می شود و برخلاف زرشک قرمز که در همه جا یافت می شود زرشک سیاه در همه جا پیدا نمی شود.

 

منبع : نون و آب