خوردن این"فست فود"در زمستان ممنوع

خوردن این"فست فود"در زمستان ممنوع!همه افراد با سرد شدن هوا به دنبال خوردن غذاهای گرم مشتاق می‌ شوند اما برخی از غذاهای گرم و خوشمزه برای فصول سرد سال کارایی مناسبی ندارند.
باشگاه خبرنگاران: پژوهشگران دریافته‌ اند که در روزهای سرد سال خوردن کربوهیدراتها و چربی‌ هایی مانند "سیب‌ زمینی سرخ کرده" می‌ تواند باعث "افت دمای بدن" و کاهش "انرژی" فرد برای انجام کارهای روزانه شود.

گفتنی است، پزشکان به افراد توصیه می‌ کنند تا در فصول سرد سال بیشتر "پروتئین" مصرف کنند زیرا باعث افزایش "درجه حرارت بدن" می‌ شود.

از جمله مواد پروتئینی که پزشکان توصیه می‌ کنند افراد در فصل زمستان حتما مصرف کنند "آجیل"، ماست، شیر و فرنی درست شده با شیر است که می‌ تواند در کنار "پروتئین های حیوانی"، باعث تنظیم دمای بدن فرد و افزایش قدرت استقامتی او در برابر سرما و حتی بیماری های فصلی شود.

در عین حال مصرف کربوهیدراتها باید کاهش یابد زیرا تاثیری در بهبود وضعیت فرد در زمستان ندارند از طرفی یک مشاورتغذیه ورژیم درمانی گفت: ماده‌ سمی "آکریلامید"، موجود درسیب زمینی سرخ کرده و چیپس منجر به مرگ می‌شود. دکتر "رضا آمری‌نیا" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مرکز استان تهران افزود: آکریلامید باتضعیف سیستم ایمنی بدن، ابتلا به‌بیماری‌های عفونی و سرطان را افزایش می‌دهد.