تصویر مورگان فریمن هنرمند سینمای هالیوود با آی پد
چندی پیش در خبرها آمده بود طراح آماتوری که کپی کم‌نظیری را از نقاشی دختری با گوشواره‌های مروارید اثر یان ورمیر،  به کمک یک آيپد مینی کشیده بود، حالا یک جوان انگلیسی دیگر پیدا شده که با نقاشی بر روی آیپد، توجه میلیون‌ها کاربر اینترنتی و شبکه‌های خبری را به خودش جلب کرده‌است.

این جوان که کایل لمبرت نام دارد بوسیله  آیپد ایر توانسته چهره مورگان فریمن را طراحی کند و شاهکاری را ترسیم کند ، گفته می شود کایل برای این نقاشی در اپلیکیشن Procreate، بیش از 200 ساعت زمان مصرف کرده و 285 بار صفحه‌ی نمایش را به‌جای کوچک‌ترین اندازه‌ی قلم‌مو لمس کرده‌است.

آی‌پد ایر
آی‌پد ایر
آیپد ایرپنجمین نسل آی پد است و یک تبلت مجهز به سیستم‌عاملآی او اس است که توسط شرکت اپل توسعه یافته‌است و در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۳ به همراه آی پد مینی با صفحه نمایش رتینا در سان فرانسیسکو رونمایی ش، این آی‌پد که طراحی مشابه آی پد مینی دارد دارای سیستم‌عامل آی او اس 7، پردازنده ۶۴ بیتی A7 است و از ۱ نوامبر ۲۰۱۳ در اختیار عموم قرار گرفت.

گفته میشود هزینه تمام شده آیپد ایر 16 گیگ وافای 274 دلار می باشد که اپل این محصول را 499 دلار به فروش می رساند، البته از 274 دلاری که اپل برای ساخت آیپد ایر هزینه کرده حدود 135 دلار آن مربوط به صفحه نمایش ریتینای آن می باشد ، که 90 دلار آن مربوط به خود صفحه نمایش و 45 دلار مربوط به بخش صفحه لمسی آن می باشد، ال جی و سامسونگ وظیفه ی تولید صفحه نمایش های آیپد های اپل را بر عهده دارند.
همچینین هزینه تمام شده  نسخه ی 128 گیگابایتی وافای و سلولار که گران ترین مدل به شمار می رود، 361 دلار است که اپل این مدل را 929 دلار به فروش می‌رساند، این اعداد نشان دهنده حاشیه سود امن این محصول برای کمپانی تولید کننده می‌باشد، محصولی که به مراتب نسبت به نسل قبلی دستگاه بهتری به شمارمی رود.
منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است