بیماری نقرس چیست؟

نقرس نوعی بیماری آرتروز است که در نتیجه تجمع بلورهای اسید اوریک در مفاصل ایجاد می شود. اسید اوریک یک ماده زاید و فرعی است که از متابولیسم ماده آلی پورین حاصل می شود. پورین در اغلب غذاهای وجود دارد. کنترل غیر نرمال اسیداوریک و بلورین شدن این ترکیب در مفاصل باعث ایجاد آرتروز دردناک،سنگ کلیه ،بلوکه شدن لوله های فیلتر کننده کلیه توسط اسیداوریکونقصان کار کلیه می شود.این بیماری دارای رکوردقابل توجهینسبت به تاریخچه سایر بیماری ها است.از هر 1000 مرد و از هر 1000 زن 1 نفر   به این بیماری مبتلا می شود . دوسوم اسید اوریک را بدن می سازد که  یک سوم آن در غذاهاست .ناشی از کاهش توانایی کلیه در دفع اسید اوریک است . با اسید اوریک کمتر از 7 میلی گرم بیماری به 1/0 می رسد 90% بر اثر کاهش دفع اسید اوریک است.

بیماری نقرس

آیا انواع بخصوصی از غذاها ممکن است باعث این بیماری شود؟

بین نوع غذاها و نقرس رابطه ی کاملاً مستقیم وجود دارد. در واقع، نقرس بیماری بسیار قدیمی است. روزگاری "بیماری شاهان" نامیده می شده است. این احتمالاً به خاطر غذاهای چرب و قوی بوده که می خورده اند.می توان قسمت اعظمی از دلایل ابتلا به این بیماری را در نوع غذاهای مصرفی فرد جستجو کرد. غذاهایی که غنی از پورین هستند، مثل جگر، گوشت قرمز، ماهی، خرچنگ خوراکی و حبوبات می تواند باعث افزایش اسید اوریک در بدن شده و به نقرس بینجامد. مصرف الکل نیز خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

علائم بیماری نقرس

علائم و نشانه‌های نقرس، تقریباً همیشه به صورت حاد و ناگهانی، اغلب در هنگام شب و بدون هیچ اعلام خطر و هشداری خود را نشان می‌دهند. این علائم عبارتند از: •    درد شدید مفاصل: نقرس معمولاً مفصل شست پا را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، اما می‌تواند در مفاصل پاها، قوزک، زانوان، دست‌ها و مچ‌های دست نیز رخ دهد. احتمالاً درد در 12 تا 24 ساعت بعد از شروع آن، در شدیدترین حالت خود می‌باشد. •    ناراحتی و احساس ناخوشایندی که به طول می‌انجامد: پس از فروکش کردن درد شدیدی که رخ داده، این احتمال وجود دارد که ناراحتی و احساس ناخوشایندی در برخی از مفاصل از چند روز تا چند هفته به طول انجامد. احتمال دارد حملات بعدی مدت زمان بیشتری طول بکشد و مفاصل بیشتری را درگیر نماید. •    التهاب و قرمزی: مفصل یا مفاصل درگیر نیز تحت تاثیر قرار گرفته، متورم، حساس و قرمز می‌گردند.‍


علت بیماری نقرس

نقرس هنگامی بروز می‌کند که کریستال‌های(بلورهای) اورات در مفاصل شما انباشته گردند، که باعث تورم و درد شدید حمله نقرسی می‌گردند. کریستال‌های اورات وقتی تشکیل می‌شوند که سطح اسیداوریک در خون شما بالا باشد. بدن شما اسیداوریک را از شکسته شدن پورین‌ها می‌سازد. پورین‌ها موادی هستند که به طور طبیعی در بدنتان یافت می‌شوند، همانطور که در برخی از مواد غذایی مانند انواع گوشت، ماهی کولی، شاه ‌ماهی، مارچوبه و قارچ  نیز یافت می‌شوند. به طور طبیعی، اسید اوریک در خون شما تجزیه و حل شده و از طریق کلیه‌های شما، از راه ادرار دفع می‌گردد. اما گاهی اوقات، یا بدنتان مقادیر زیادی اسید اوریک تولید می‌کند، یا اینکه کلیه‌های شما اسید اوریک بسیار کمی را دفع می‌کنند.

درمان بیماری نقرس

در زمستان توت خشک بخورید درمانگران طب سنتی به بیماران مبتلا به نقرس توصیه می‌کنند که حتما در طول روز، یک فنجان توت تازه یا خشک شده را در فاصله میان وعده‌های غذایی خود میل کنند. مصرف توت به بیماران مبتلا به نقرس کمک می‌کند تا میزان تورم و دردهای مفصلی را کنترل کرده و به مرور بر آن غلبه کنند. علاوه بر توت مصرف میوه‌های دیگری همچون تمشک، گیلاس، آلبالو، زال زالک و شاه‌ توت نیز در درمان و تسکین بیماری نقرس موثر است. مصرف این میوه‌ها در طول سال موجب کنترل میزان اسید اوریک در خون شده و از تمرکز آن در مفاصل بدن که موجب بروز درد می‌شود، پیشگیری می‌کند.

سویا را جایگزین گوشت کنید مصرف گوشت قرمز به‌ ویژه گوشت گاو و گوساله به‌ دلیل تولید اسید اوریک در بدن و همچنین به‌ دلیل طبع سرد این خوراکی‌ها از جمله مضرترین مواد خوراکی برای افراد مبتلا به نقرس محسوب می‌شود. از این‌ رو، مصرف این مواد به‌ ویژه در فصل‌های سرد سال باید در میان مبتلایان به بیماری نقرس کنترل شود. از این‌ رو درمانگران شیوه‌های طبیعی درمان در سراسر جهان به بیماران خود که از بیماری نقرس رنج می‌برند، رژیم‌های غذایی با گوشت سفید مثل گوشت ماهی و مرغ و همین طور پروتئین‌های گیاهی از قبیل سویا می‌دهند تا علاوه بر تامین مواد مغذی مورد نیاز این افراد، از افزایش دردهای مفصلی آنها پیشگیری کنند. این درمانگران مصرف سبزی‌های تازه را به بیماران خود توصیه می‌کنند تا به این وسیله میزان اسید اوریک خون بیمارانشان را در شرایط ایده‌ آل قرار دهند.

هر روز چای گزنه بنوشید نوشیدن روزانه یک فنجان چای گزنه تاثیر زیادی در کنترل دردهای بیماری نقرس دارد. نوشیدن این چای که از برگ‌های خشک شده گیاه گزنه تهیه می‌شود، تاثیر زیادی در کند شدن روند رشد بیماری در بدن دارد و می‌تواند دردهای ناشی از این بیماری را به حداقل برساند. روش دم کردن این چای اگر چه مانند چای معمولی است، اما از آن جهت که بدن برخی از مبتلایان به نقرس نسبت به این چای حساس است، درمانگران طب سنتی توصیه می‌کنند که پیش از مصرف این چای حتما با متخصص طب سنتی مشاوره کنید و با تجویز او این چای را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

بیماری نقرس
بدن‌ خود را پاکسازی کنید پاکسازی بدن از جمله شیوه‌های طبیعی و مفید برای از بین بردن مواد زائد در بدن است. اسید اوریک و کریستال‌های تشکیل شده در خون که معمولا در اطراف مفاصل بدن تجمع می‌کنند، با پاکسازی بدن به کمک آب درمانی از بدن تخلیه می‌شوند. برای این منظور توصیه شده افراد مبتلا به نقرس در طول روز دست کم ۴ تا ۵ لیوان آب بنوشند. پرهیز از نوشیدن آب یا کم نوشیدن آب در این بیماران موجب تجمع بیشتر کریستال‌ها در مفاصل و دشواری حرکت مفاصل می‌شود. به این ترتیب بیماران مبتلا به نقرس با کم نوشیدن آب درد بیشتری را در مفاصل خود احساس می‌کنند.

این توصیه‌ها را جدی بگیرید به جز عوامل وراثتی و ژن‌ها عوامل دیگری نیز در طبیعت وجود دارند که موجب ابتلا به بیماری نقرس در افراد می‌شوند. برخی از مهم‌ترین این عوامل را با هم مرور می‌کنیم:
- مصرف بیش از اندازه انواع گوشت‌ها در ابتلا به بیماری نقرس موثر است و همچنین موجب افزایش اسید اوریک در بدن می‌شوند.
- اضافه وزن یکی دیگر از دلایل ابتلا به نقرس است. درمانگران به مبتلایان به بیماری نقرس توصیه می‌کنند که تا حد امکان وزن خود را به وزن ایده‌ آل و استاندارد نزدیک کنند.
- بهترین روش برای کنترل میزان کلسترول و تری گلیسرید در بدن انجام آزمایش است. درمانگران توصیه می‌کنند، در طول سال بهتر است ۲ بار این موارد را در بدن خود بررسی کنید.

چینی‌ها چگونه نقرس را درمان می‌کنند؟ درمانگران چینی برای درمان نقرس از شیوه درمانی طب سوزنی استفاده می‌کنند. آنها با کمک سوزن‌هایی که در اختیار دارند علاوه بر کاهش التهاب و تورم مفاصل، به تسکین دردهای ناشی از این بیماری نیز می‌پردازند. درمانگران طب سوزنی با زدن سوزن‌ها در نقاط خاصی از بدن مانع از تمرکز و تجمع کریستال‌ها و اسید اوریک در نزدیکی مفاصل شده و به این ترتیب از یک سو موجب کند شدن روند رشد بیماری و از سوی دیگر موجب تسکین دردهای مفصلی در بیماران می‌شوند.

درمان نقرس با جوشانده گیاهی در برخی از کتب طب سنتی ایران به تاثیر برگ‌های خشک شده زیتون در درمان نقرس و روماتیسم اشاره شده است. در این متون نوشیدن جوشانده برگ‌های خشک شده درخت زیتون را در بهبود تورم، درد و التهاب مفاصل موثر دانسته و مداومت در مصرف آن را موجب درمان و بهبود نقرس می‌دانند. برای تهیه این دم نوش کافی است ۲ قاشق غذاخوری از برگ خرد شده زیتون را با ۲ لیوان آب مخلوط کرده و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از آن‌ که یک لیوان از جوشانده باقی ماند، آن را صاف کرده و پس از ولرم شدن آن را میل کنید. بهتر است پیش از مصرف این جوشانده با درمانگر و مشاور گیاه درمانی خود مشورت کنید.

مفاصل خود را ماساژ دهید ماساژ درمانی یکی دیگر از شیوه‌های درمانی طب مکمل برای درمان نقرس و تسکین دردهای مفصلی در بیماران مبتلا به این بیماری است. برای این منظور کافی است، مفاصل دردناک بدن را با روغن خالص زیتون ماساژ داده و این کار را هر شب تکرار کنید. علاوه بر این، می‌توانید مرهمی با کمک روغن زیتون و ریشه زنجبیل رنده شده تهیه کنید و از آن برای بهبود دردها و تورم مفاصل خود استفاده کنید. مصرف این مرهم علاوه بر آن که میزان جریان خون را در مفاصل افزایش می‌دهد و موجب تغذیه مناسب مفصل‌ها می‌شود، در کنار آن موجب تحرک اخلاط و کریستال‌های جمع شده در مفاصل شده و به مرور موجب کاهش درد می‌شود.

منبع: نون و آب