پوستر های جشنواره 32 فیلم فجر
با نزدیک شدن به جشنواره فیلم فجر در دوره 32 طبق سنت همیشگی از پوسترهای جشنواره دربخشهای مختلف در مراسمی که با حضور مهمانان سرشناس انجام شد رونمایی شد ، پوستر اصلی این دوره را مهدی سعیدی  گرافیستی  که از دانشگاه کمبریج مدرک تکمیلی طراحی خود را دریافت نموده  با طرحی خاص اجرا کرده است.

مراسم رونمایی از پوسترهای جشنواره با حضور مهمانان ویژه
در ابتدای مراسم مدیرارتباطات سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر پس از خوش امد گویی به میهمانان گفت:ما تلاش کردیم مواد تبلیغاتی را زودترازهمیشه رونمایی کنیم تا شروع خوبی برای جشنواره باشد. درادامه محمد حیدری مدیرهنری جشنواره گفت:ما امسال در بخش مدیریت هنری جشنواره فیلم فجر برای تبلیغات محیطی تم خاصی را در نظر گرفتیم و رنگ غالب برای این دوره ی ازجشنواره فیروزه ای،سرمه ای وبنفش است.در طراحی پوسترهااز طرح ها و ایده های ،مجید برزگر ومهدی سعیدی بهره برده ایم.حیدری گفت:در پوستر سودای سیمرغ که طرح آن مهدی سعیدی است تلاش شده تا عناصراصیل فرهنگی بازتاب داشته باشد
جشنواره ایی امید بخش برای سینمای کشور باشیم
در ادامه این مراسم علیر‌ضا رضاداد دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، گفت: هفته گذشته با اماده شدن مواد تبلیغاتی و پوسترها فکر کردیم شاید بهترین شیوه رونمایی از پوسترها، دعوت از جمعی است که سال گذشته در بخش‌های مختلف فیلم فجر فعالیت کردند. این بهانه ای است برای تقدیر مجدد از برگزیدگان دوره های پیشین جشنواره بین المللی فیلم فجر. وی افزود: با همه تجربیاتی که در دوره‌های قبلی داشتیم می دانیم که جشنواره فیلم فجر یک سرمایه ملی است و همه ما پاسدار این سرمایه ملی هستیم و تلاش می‌کنیم در این دوره هم نگهبان خوبی برای این سرمایه باشیم.
رضاداد گفت: آنچه باعث خوشحالی من است فضای بسیار مثبت و بانشاط موجود در جامعه سینمایی کشور است و امیدواریم که در این دوره از جشنواره شاهد جشنواره‌ای امیدبخش برای سینمای کشور باشیم ، درمان سینما بازگشت سرمایه برای ساخت و رونق سینماست.
علیرضا داودنژاد کارگردان سینمای ایران نیزگفت ، امیدواریم سینما امنیت پیدا کند و فعالیت‌های صنفی نظم وبهتری داشته باشد چون ما ظرفیت‌های تولیدی و بازار ویدئویی داریم که باید حفظ‌شان کنیم ، ساخت سالن های سینما،تولید فیلم های متناسب با سینمای ایران  ، که امیدوارم فیلم‌های که به واسطه شبکه‌های ماهواره‌ای به تاراج رفته همه به سفره سینمای کشور برگردد و بعد از اتمام جشنواره این فضا به وجود بیاید که واقعاً‌ به لیاقت‌ها و شایستگی‌ها جایزه داده شده است، نه به رفاقت‌ها و دوستی‌های قبلی.آرزوی ایرانی شاداب،ازاد و مستقل را داریم که هرایرانی احساس احترام و ارزش کند. در ادامه ی صحبت ها و حضور نام اشنایان سینما رسول صدرعاملی کارگردان سینمای ایران طی سخنانی گفت‌: جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین رویداد عرصه سینما و فرهنگ کشور ما است. از چندین سال پیش این رویکردمهم بوده و همچنان مهم می باشد و هیات‌های ناظر تلاش کرده‌اند تا این رویداد بسیار مهم را حفظ کنند. برای هیئت انتخاب و هیئت داوری و عوامل برگزاری سال تحویل سینمای ایرانجشنواره آرزوی موفقیت می‌کنم.

در ادامه این مراسم حمید فرخ‌نژاد بازیگرسینمانیز سخنانی را اینگونه مطرح کرد که جشنواره فیلم فجر برای سینمای ما حکم سال تحویل دارد و از قدیم رسم است برای آغاز بهار دعا کنند و من می‌خواهم برای سینما دعا کنم آرزو می‌کنم که سینمای قانونمند داشته باشیم،درسینما امنیت داشته باشیم،با آمد و شد هر سلیقه ایی شاکله ی سینما را تغییر ندهیم،توقیف بی دلیل نداشته باشیم،بخش سخت افزاری سینما مثل سالن ها را متناسب با استانداردهارشد دهیم و تعدادان ها را بیشتر کنیم ،سینما مخالف قدرتمند بی‌سواد زیاد دارد و من از همه می‌خواهم تا به سینما احترام بگذارند. در خواست می کنم به سینما به چشم برانداز نگاه نکنیم چرا که بزرگترین افتخارات جهانی کشورمان را سینما خلق کرده است که باید قدر این مقوله مهم را بدانیم.در ادامه این مراسم، پوستر اصلی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر توسط پوران درخشنده و انسیه شاه‌ حسینی رونمایی شد.

پوران درخشنده پس از رونمایی پوستر پوران درخشنده با تذکر این نکته که،امیدوارم تمام این حرکت ها برای رسیدن سینما به رشد و تعالی باشد گفت:دلیل بودن ما مردم هستند و باید تلاش کنیم تا بتوانیم به عنوان سینماگر از منظر نگاه آن ها مشکلات و دغدغه ها را مطرح کنیم..انسیه شاه حسینی با تبریک عید سینمای ایران و خواندن شعری،سال جدید سینمای ایران را تبریک گفت.

همچنین مسعود فراستی و رسول صدرعاملی نیز پوستر بخش بین‌الملل (جام جهان‌نمای سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر) را رونمایی کردند و پوستر بخش سینمای سعادت نیز توسط دکتر فیاض ، جمال امید وبخش نگاه نو توسط هومن بهمنش و محمدرضا عباسیان رونمایی شد و در پایان این مراسم نیز سایت رسمی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر رونمایی شد.

حسین زندباف،محمدرضا عرب، رسول صدرعاملی، داریوش فرهنگ، محمدحسین لطیفی، ناصر باکیده، علیرضا شجاع نوری، ابوالفضل جلیلی، محمدرضا عباسیان، حمید فرخ نژاد، علیرضا داوود نژاد، مسعود فراستی، حمیدرضا مدقق، منوچهر شاهسواری،مهدی مسعودشاهی،سید سعید سیدزاده،ضیاالدین دری،هومن بهمنش،ابراهیم فیاض،جمال امید،مینو فرشچی،انسیه شاه حسینی، آتوسا قلمفرسایی و پوران درخشنده از جمله هنرمندان حاضر در مراسم بودند.

بیوگرافی مهدی سعیدی

مهدی سعیدی طراح پوستر جشنواره 32 فیلم فجر
متولد تهران
فارغ التحصیل مدرسه هنر مالک اشتر در دوره های کارت گرافیگ
هنر و طراحی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کمبریج
استقرار خود استودیوی گرافیگ ، 1999

نمایشگاه ها نمایشگاه گروهی پوستر در گالری اسوه ، تهران ، 1998
پوستر طراحان گرافیگ ایران ، هنر معاصر از تهران ، ایران ، 2000 موزه
دوسالانه بین المللی پوستر مکزیک، 2002
کشف آسیا نمایشگاه پوستر بین المللی ، تایپه ، 2002
اولین صلیب سرخ بین المللی پوستر نمایشگاه ، پکن ، چین ، 2002
7 دوسالانه طراحان گرافیگ ایران ، 2002
شرکت کننده در گالری ایکوگرادا جامعه بین المللی گرافیگ 2002
شرکت در سه سالانه بین المللی پوستر محیط زیست و هنر گرافیگ ،خارکف، اوکراین، 2003

منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

برگرفته شده از سایت جشنواره www.fajrfilmfestival.com
استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است