درمان موخوره

به‌ طور معمول موخره كه دو شاخه شدن و شكستگی مو را به دنبال دارد براثر آسیبی كه برس و سشوار به موى سر وارد مى‌كند، ایجاد می‌ شود. در این آسیب لایه و سطح محافظ در انتهاى فیبرهاى مویى نوک مو از بین مى‌ رود. وقتى سطح محافظت‌ كننده مو از بین برود و جایگزینى برای آن نباشد موی سر چند شاخه مى‌ شود كه به اصطلاح به آن موخوره می‌ گویند.

اگر موخوره دارید با این شامپوی طبیعی از شر آن خلاص شوید تصویری از مو که دچار موخوره شده است


هرچند سال‌ ها قبل زنان براى مبارزه با موخوره، نوک موهاى خود را مى‌سوزاندند اما این كار باعث مى‌شود سلول‌ هاى بیشترى نابود شود. ما در این جا به شما تهیه ی یک داروی طبیعی را آموزش می دهیم:
برای درمان موخوره در طب سنتی ایران شیوه‌ ها و داروهای گیاهی مختلفی وجود دارد که یکی از ساده‌ ترین آنها که امکان تهیه و استفاده آن در منزل نیز وجود دارد استفاده از جوشانده شیرین‌ بیان است.

برای تهیه این دارو یک پیمانه شیرین‌ بیان را با ۳ پیمانه آب درون ظرفی ریخته و به مدت نیم ساعت روی حرارت کم می‌گذاریم، سپس اجازه می‌ دهیم تا جوشانده سرد شود و آن را به کمک صافی صاف کرده و به نوک موها که به موخوره مبتلا شده است، می‌ زنیم.

استفاده از ترکیب بابونه و گل خطمی نیز برای درمان موخوره توصیه شده است. مخلوط این ۲ گیاه را دم کرده و پس از صاف کردن به شیوه بالا روی موها و محل موخوره ماساژ می‌دهیم، اما در افرادی که بیماری موخوره در آنها بسیار شدید است، بهتر است از خمیر آرد نخود استفاده کرد.

برای تهیه این خمیر نیم کیلو آرد نخود را با ۲۰۰ گرم برگ مورد و نیم کیلو حنا و آب مخلوط کرده و خمیری تهیه می‌کنیم. این خمیر را به ۵قسمت تقسیم کرده و ۵ شب روی سر می‌گذاریم و صبح با آب و گل سرشوی آن را می‌شوییم. این خمیر داروی بسیار مفیدی برای درمان موخوره‌های بسیار شدید و پیشرفته است. ‌