کشته شدن چهار پلنگ ایرانی...

کشته شدن چهار پلنگ ایرانی تنها در پانزده روز!!!تب پلنگ کشی در ایران بالا گرفته است. از تایباد خبر می رسد که یک ماده پلنگ دیگر به ضرب چوب و سنگ مردم محلی کشته شده است. با احتساب این پلنگ، تعداد پلنگ های کشته شده در آذرماه به چهار رسیده است. این ماده پلنگ در روز 21 آذر و درست یک روز پیش از کشته شدن پلنگ بافق، تلف شده است.


به گزارش CHN و به نقل از دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران پس از کشته شدن 3 قلاده پلنگ ایرانی در استهبان، خرم آباد و بافق در کمتر از 15 روز، در کمال ناباوری از شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی خبر می رسد یک قلاده پلنگ ماده توسط افراد محلی به طرز وحشیانه ای کشته شده است.
این ماده پلنگ ابتدا توسط سگ‌های گله تعقیب و گرفتار شده، سپس با رسیدن چهار نفر از چوپانان با ضربات متعدد چوپ و سنگ کشته می‌شود.
بر اساس این گزارش، مشخص شده است که جمجه و فک پایین پلنگ بر اثر ضربات اجسام سخت کاملا خرد شده است. شکستگی جمجمه و برخی اندام حیوان در اثر برخورد با اجسام سخت در بررسی اولیه لاشه به وضوح مشخص است و به نظر می رسد پلنگ خون زیادی از دست داده است.
مسوولان محلی تایباد با تایید این خبر در توضیح ماجرا گفته‌اند که صبح روز پنجشنبه 21 آذرماه، یکی از همیاران محیط زیست از اهالی روستای “سوران” گزارشی از کشتار یک پلنگ توسط تعدادی از چوپانان روستا را به اداره محیط زیست ارائه کرده است، بر این اساس،4 نفر متهم در این رابطه شناسایی دستگیر و به پاسگاه منتقل شدند.
بر اساس آن چه در این گزارش آمده است، هر چهار نفر در مراحل نخست بازجویی منکر هرگونه اقدامی شده و نسبت به موضوع اظهار بی اطلاعی کردند اما در ادامه بازجویی‌های تخصصی توسط نیروی انتظامی 2 نفر از متهمان به کشتار یک پلنگ در ارتفاعات روستای سوران اعتراف و 2 نفر دیگر نیز اظهار داشتند که در جریان حادثه نظاره‌گر بوده‌اند.
متهمان در جریان بازجویی‌ها اعتراف کردند که پلنگ به دام‌هایشان حمله نکرده اما سگ‌های گله پلنگ را یافته و حیوان را تعقیب کرده‌اند. آن‌ها در نهایت به کشتن پلنگ با چوب و سنگ اعتراف کردند.
هر 4 متهم به همراه پرونده تخلف جهت رسیدگی به جرم، به دادگاه معرفی شده‌اند.