اگر تصور می‌کنید بدون تغذیه‌ مناسب می‌توانید سرحال و پرانرژی باشید باید بگوییم سخت در اشتباهید. در اینجا 8 خوراکی ارزان ، سالم و مقوی معرفی شده است که می توانید در ادامه مطلب آن ها را مطالعه کنید.[divider]

8 خوراکی ارزان ، سالم و مقوی :

 
  • حبوبات

8 خوراکی ارزان
چرا مفید هستند ؟ هر دسته ای از آنها، پر از فیبر هستند که این ماده در محافظت از قلب شما مؤثر است. همچنین یک مقدار زیاد از پروتئین در حبوبات وجود دارد :  حدوداً یک لیوان حبوبات برابر با ۵۰ گرم گوشت پروتئین دارد. و وقتی که با غلات خورده شوند، دیگر از نظر پروتئین تأمین خواهید بود.
  • سیب زمینی

8 خوراکی ارزان
چرا مفید است ؟ سیب زمینی وقتی که در روغن انداخته و سرخ شود واقعاً مضر است. اما خود سیب زمینی یکی از سالم ترین غذاهایی است که می توان پیدا کرد. سیب زمینی پر از کربوهیدرات، ویتامین B و C و فیبر است، البته اگر آنها را با پوست بخورید. به علاوه، آنها حتی از موز هم پتاسیوم بیشتری دارند.
  • تخم مرغ

8 خوراکی ارزان
چرا مفید است ؟ یک تخم مرغ نزدیک به ۶ گرم پروتئین در خود دارد، و البته پروتئین با کیفیت!!! چرا که تمام پروتئینی که در تخم مرغ وجود دارد می تواند توسط بدن استفاده شود. زردۀ تخم مرغ نیز یکی از بهترین راه های بدست آوردن ویتامین B است که برای رشد مغز لازم است.
  • موز

8 خوراکی ارزان
البته شاید جزء خوراکی‌های ارزان قیمت نباشد، اما مصرف آن برای بدن می‌تواند از خیلی میوه ها بهتر باشد.
چرا مفید است ؟ موز علاوه بر آنکه پر از پتاسیم است، یک منبع خود برای بدست آوردن فیبر و ویتامین C می باشد و همچنین منبع خوبی برای ویتامین B6 است.
  • جو

8 خوراکی ارزان
سخت است که راهی بهتر از خوردن یک کاسه جو برای شروع روز خود پیدا کنید. جو به کاهش کلسترول کمک می کند. همچنین جو سرشار از تیامین، منیزیم، فسفر و منگز می باشد.
  • برنج قهوه‏ای

8 خوراکی ارزان
با توجه به داشتن سه گرم فیبر در هر نصف لیوان، برنج قهوه‏ ای می تواند بدون اینکه کالری شما را بالا ببرد باعث انرژی گرفتن شما شود. مشخص شده است که این برنج می تواند منجر به کم کردن ریسک دیابت در بین افرادی شود که به طور مرتب آن را مصرف می کنند. همچنین می تواند به پایین آوردن فشار خون شما کمک کند.
  • ماهی تن

8 خوراکی ارزان
چرا مفید است؟ تن ماهی یک منبع ارزان قیمت آهن، پروتئین و چربی های سالم است که می تواند به قدرت ذهن کمک کند و مشکلات قلبی را از شما دور نگاه دارد. به دنبال تن ماهی هایی با رنگ روشن تر باشید تا اینگونه تا حد ممکن از آلودگی و چربی اضافه دوری کنید.
  • کلم

8 خوراکی ارزان
چرا مفید است؟ کلم معمولاً آن سبزی است که در نظر گرفته نمی شود، اما در واقعیت از آن چیزی که فکر می کنید بسیار مغذی تر است. نه تنها یک منبع خوب از ویتامین C، فیبر و پتاسیم است، بلکه برخی از خاصیت های ضد بیماری را که دیگر سبزی های این خانواده، مثل بروکلی، دارند را نیز بهمراه دارد.

منبع : نون و آب