با چنین زندگی گیج‌ کننده و پر مشغله ای که داریم، هر روز در آب و تابیم و هیچ گاه شانس این را پیدا نمی‌ کنیم که از خودمان مراقبت کنیم. نتیجه‌ ی چنین زندگی‌ ای افزایش روز افزون وزن و انباشت چربی شکم مان است. آیا واقعاً در این باره می‌ توانیم کاری کنیم؟ در این نوشته غذاهایی را برایتان معرفی می‌ کنیم که می‌ توانند چربی شکم شما را بسوزانند، جایی که همه‌ ی ما از حجیم شدن آن وحشت داریم.


1- سیب

همه‌ ی با شنیدن مدام این جمله که «هر روز یک سیب بخور، و هیچ‌ وقت دکتر نرو!» بزرگ شده‌ ایم. سیب حاوی پکتین است که خطر ابتلا به سرطان روده را به حداقل می‌ رساند. سیب‌ها سرشار از مواد مغذی، ویتامین سی و بتا کاروتن هستند. همچنین آنتی اکسیدانی عالی نیز هستند و با خوردن مداوم آن خواهید یافت که پوستی صاف تر و بدون لک پیدا کرده‌ اید.

هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!

2- هندوانه

جالب است که هندوانه به سوزاندن چربی شکم شما کمک می‌ کند. هندوانه در سطح بالای کلسترول فعالیت می‌ کند و سوخت و ساز بدن را افزایش می‌ دهد. همچنین می‌ تواند سطح چربی خون شما را کاهش داده از تجمع چربی در ناحیه‌ ی شکم شما جلوگیری کند.


هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!3- گوجه‌ فرنگی

گوجه‌ فرنگی حاوی اسیدی بنام 9-oxo-octadecadienoic است که به کاهش سطح چربی خون شما کمک می‌ کند. همچنین از چاقی جلوگیری کرده و با دیس‌ لیپیدمی  (وضعیتی که چربی خون بسیار بالاست) بعلاوه‌ ی ذخایر چربی اطراف شکم مبارزه می‌ کند. سعی کنید همیشه گوجه‌ فرنگی دم دستتان باشد و از آن استفاده کنید، هر گوجه‌ فرنگی تنها 35 کالری دارد.

هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!

4- موز

موزها سرشار از پتاسیوم هستند. همچنین غنی از پکتین، ویتامین آ، ب6، سی، ای و منیزیم است. هر موز در بیشترین حالت دارای 120 کالری است. پس توصیه می‌ کنیم هر زمانی که گرسنه شدید، به جای کیک مافین یک موز بخورید، تا از مصرف کالری بیش از حد نیز جلوگیری کنید.

هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!

5- غذاهای دریایی

دخیل کردن غذاهای دریایی در رژیم غذایی شما، می‌ تواند برای دور کمرتان معجزه کند! غذاهای دریایی حاوی چربی‌های اشباع‌ شده‌ ی مونو که از نوع خوب چربی هستند می‌ باشد. این چربی در بدن ذخیره نمی‌ شود! ماهی منبع بسیار خوبی از پروتئین و همچنین سرشار از امگا3 است که برای داشتن پوست و مویی درخشان عالی است.

هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!

6- گوشت بره

گوشت بره سرشار از روی، پروتئین و ویتامین بی است. این گوشت یکی از منابع بسیار خوب پروتئین به حساب می‌ آید. این گوشت اسید لینولئیک دارد. خوب است بدانید که داشتن تنها مقدار کمی اسید لینولئیک در بدن یکی از دلایل چاقی است، چرا که سلول‌ های چربی نخواهند توانست به انرژی تبدیل شوند.

هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!

7- کرفس

کرفس یکی از سبزی هاییست که کمترین میزان کالری را داراست، فقط 8 کالری! همچنین سرشار از ویتامین سی و پر از کلسیم است. بهترین حالت مصرف آن بصورت خام است. شما می‌ توانید روزی یک لیوان آب کرفس تازه بنوشید تا وزنتان را به واسطه‌ ی آن کاهش دهید. کرفس حاوی Apigenin است که احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را نیز کاهش می‌ دهد. شما می‌ توانید کرفس را در سالادهایتان استفاده کنید و تنوعی به آن بدهید.

هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!

 8- آواکادو

آواکادو میوه ای با ویژگی‌ های ضد باکتری و ضد قارچ است. آواکادو حاوی اسیدهای آمینه و لسیتین است که به مبارزه با بیماری‌ های کبد کمک می‌ کند. همچنین به شما کمک می‌ کند تا وزنتان را حفظ و حافظه‌ تان را تقویت کنید. آواکادو در برابر بیماری‌ های قلبی از شما دفاع کرده و سطح بالای کلسترول را مدیریت می‌ کند.

هشت مواد غذایی که چربی شکم را آب می‌ کند!