حساسیت به زیورآلات

نوع شدید‌ واكنش به جواهر آلات كه شامل واكنش پوستی و ایجاد حساسیت است، ‌عموما به دلیل وجود نیكل‌ در زیور آلات تزئینی است. در واقع اكثر مشكلات را همین نیكل موجب می ‌شود.

در این پست راه حل هایی را در اختیارتان قرار می دهیم جهت اسیب ندیدن پوست هایی که به بدلیجات حساسیت دارند.اگر به زیورآلات حساسیت دارید این مطلب را بخوانید
پوست ‌تان را خشک كنید: هر وقت كه خواستید از زیورآلات بدل استفاده كنید حتما تمام مناطق پوست ‌تان را كه در تماس با آن بدلیجات قرار می ‌گیرند را كاملا خشک كنید.

مرطوب‌ كننده فراموش نشود: قبل از استفاده از هر زیور آلات بدلی منطقه پوستی در تماس با آن زیور آلات را با یک لایه مرطوب‌ كننده محافظ بپوشانید.

نو شوید: اگر زیور آلات قدیمی دارید كه خیلی دوست ‌شان دارید و می ‌خواهید دوباره از آن‌ ها استفاده كنید آن ‌ها را پیش سازنده ‌های اینگونه محصولات ببرید و از آن ‌ها بخواهید كه لایه‌ های محافظ از جنس استیل روی این زیور آلات بكشند.

از استیل ‌ها استفاده كنید: اگر لوازم تزئینی غیر طلا و جواهر را دوست دارید می ‌توانید از زیور آلات ساخته شده از استیل یا پلاستیک استفاده كنید. یادتان باشد كه گیره گوشواره و سنجاق گردنبند هم بسیار حساسیت ‌زا هستند و باید مواظب آن‌ ها هم باشید. «اگر حتی نسبت به گوشواره‌ ها، گردنبند و دستبند استیل، ‌نقره یا پلاستیكی خود واكنش نشان دادید به قفل یا بند این وسایل دقت كنید، ‌اگر از نیكل بود می ‌توانید آن را با استیل یا بندها و قفل ‌های طلا یا نقره جایگزین كنید.»
زیور آلات بدلی در گذر زمان لایه محافظ خود را از دست می‌ دهند و اینگونه حساسیت‌ زایی آن‌ ها بیشتر می‌ شود.

هایپو آلرژیک استفاده كنید: برخی كارخانه‌ های معتبر زیور آلاتی تهیه‌ كرده ‌اند كه روی جعبه آن نوشته‌ شده است Hypo-allergenic به معنای كم‌حساسیت ‌زا كه این محصولات عموما حساسیتی در پوست ایجاد نمی ‌كنند.

از لاک ناخن استفاده كنید: روی قسمت ‌هایی مثل قفل یا گیره گردنبند ها و گوشواره ‌ها را كاملا با لاک ناخن بپوشانید، اگر حتی با این شیوه هم حساسیت شما برطرف نشد بهتر است كه از آن لوازم تزئینی بگذرید.