فیلم زندگی مشترک آقای محمودی و بانو اثر روح الله حجازی
فیلم زندگی مشترک خانم محمودی و بانو ساخته روح الله حجازی امسال هم دستخوش قوانین جشنواره سی و دوم فیلم فجر شد و با تائید دبیر جشنواره سی و دوم فیلم فجر مشخص شد این اثر در این دوره هم به نمایش در نخواهد آمد ، البته از طرفی دیگر ابراهیم داروغه زاده عضو هیأت انتخاب سی و دومین جشنواره فیلم فجر در مصاحبه خود با رسانه ها از نمایش فیلم روح الله حجازی و شهرام مکری سخن گفت ، زندگی مشترک آقای محمودی و بانو سال گذشته هم قرار بود در جشنواره سی و یکم فیلم فجر نمایش داده شود که متاسفانه با نظر هیأت انتخاب بخش مسابقه سینمای ایران، این فیلم را دارای رتبه برای ورود به بخش مسابقه ندانست و همه چیز برای فروش امیر ثقفی از جشنواره کنار گذاشته شد.

سخنان دبیر جشنواره درباره عدم حضور فیلم روح الله حجازی

علیرضا داد دبیر جشنواره سی و دوم فیلم فجر
دبیر جشنواره فیلم فجر علیرضا داد در نشست رسانه ای که در هفته قبل انجام شد علت عدم صدور مجوز فیلم روح الله حجازی و ‎شهرام مکری در جشنواره سی و دوم فیلم فجر گفت: نمایش فیلم‌ها در خارج از ایران و در ایران معنادار میباشد.

نمایش اول یک فیلم در تهران و در ایران معنای متفاوتی نسبت به نمایش یک فیلم در خارج دارد ،جشنواره کودک در تهران نیست و فیلمی که برای نمایش در جشنواره کودک انتخاب می شود مشکلی برای حضور در جشنواره فیلم فجر ندارد ، این مساله در شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم فجر مطرح شد که به صلاح این جشنواره نیست فیلم هایی که ابتدا در جشنواره خارجی نمایش داشته اند دومین نمایششان در جشنواره فیلم فجر باشد. اما در مورد جشنواره‌های داخلی، ما استقبال می کنیم که فیلم های سینمای ایران قبل از نمایش در جشنواره فیلم فجر، در جشنواره های دیگر داخلی حضور داشته باشند. این یک سیاست حمایتی است و ما در مورد جشنواره های داخلی زنجیره ای عمل می کنیم.

ابراهیم داروغه زاده از نمایش فیلم روح الله حجازی در جشنواره خبر داد
ابراهیم دارغه زاده قائم مقام دبیر جشنواره سی و دوم فیلم فجر
ابراهیم داروغه زاده قائم مقام دبیر جشنواره فجر و رییس کاخ جشنواره و عضو هیئت انتخاب جشنواره سی و دوم فیلم فجر درباره وضعیت دو فیلم زندگی مشترک آقای محمودی و بانو ساخته روح‌الله حجازی و ماهی و گربه شهرام مکری سخنان خود را اینگونه بیان کرد.
فکر نمی‌کنم این فیلم‌ها بتوانند در بخش مسابقه حضور داشته باشند، ولی قطعا برایشان در جشنواره نمایش درنظر می‌گیریم یا حتی ممکن است در بخش بین‌الملل یا بخش‌های دیگر جشنواره حضور داشته باشند اما بعید است که در بخش سودای سیمرغ به نمایش دربیایند چون قصد بر این است که در بخش سودای سیمرغ فقط فیلم‌هایی که برای بار اول رونمایی می‌شوند، گذاشته شوند.
جشنواره فیلم فجر بین المللی است

سید روح الله حجازی کارگردان فیلم زندگی مشترک آقای محمودی و بانو
گفتنی است دو فیلم زندگی مشترک آقای محمودی و بانو ساخته روح‌الله حجازی و ماهی و گربه شهرام مکری برای اولین بار به ترتیب در جشنواره مونترال و ونیز دیده شد و به گفته دبیر جشنواره امسال این اتفاق یعنی نمایش یک فیلم در جشنواره برون مرزی و شرکت آن در جشنواره داخلی خارج از قوانین جشنواره است ، در صورتی که جشنواره فیلم فجر هم یک فستیوال بین المللی است و این دو فیلم میتواند در بخش بین الملل شرکت داده شوند و چرا قبل از شرکت این دو فیلم در فستیوالهای بین المللی این نکته به آنها گفته نشده بود.

شهرام مکری کارگردان فیلم ماهی و گربه شهرام مکری کارگردان فیلم ماهی و گربهمنبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است