اگر دلتان می‌ خواهد غذایی تازه و جدید با انواع پنیر بپزید، پای پنیر و تخم مرغ را حتماً امتحان کنید.


پای پنیر و تخم مرغ
مواد لازم : آرد : 2 پیمانه
شکر : 1/4 پیمانه
بیکینگ پودر : 1/2 قاشق چایخوری
نمک : 1/4 قاشق چایخوری
کره (قطعه قطعه شده) : 1/2 پیمانه
تخم‌مرغ زده‌ شده : 2 عدد بزرگ
پنیر ریکوتا : 500 گرم
تخم‌مرغ درشت : 3 عدد
پنیر پارمزان رنده‌شده : 1/4 پیمانه
پنیر موتزارلا : 100 گرم
کالباس خردشده : 100 گرم
جعفری تازه ساتوری‌شده : 2 قاشق غذاخوری
فلفل سیاه : 1/2 قاشق چایخوری
تخم‌مرغ زده‌شده برای براق کردن : 1عدد

طرز تهیه پای پنیر و تخم مرغ :

  • فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن می‌کنیم تا گرم شود.
  • برای درست‌کردن خمیر و پوسته این غذا به این صورت عمل می‌کنیم: در یک ظرف مناسب، آرد، شکر، بیکینگ پودر و نمک را می‌ریزیم و آنها را با هم مخلوط می‌کنیم. سپس کره خرد‌شده را به آنها می‌افزاییم و با درجه pulse همزن برقی می‌زنیم تا مخلوط شوند. سپس تخم‌مرغ‌ها را اضافه می‌کنیم و با درجه معمولی همزن 1 دقیقه می‌زنیم تا خمیر مناسبی بدست آید. سپس روی یک سطح مناسب کمی آرد می‌پاشیم و خمیر را 3 تا 5 دقیقه ورز می‌دهیم.
  • تهیه مواد داخل غذا : در یک کاسه بزرگ، پنیر ریکوتا(می‌توان از پنیر گودا هم استفاده کرد)، تخم‌مرغ‌ها، پنیر پارمزان، پنیر موزارلا، کالباس، جعفری و نمک و فلفل را می‌ریزیم و آنها را با هم مخلوط می‌کنیم.
  • خمیر را به دو قسمت نامساوی تقسیم می‌کنیم. خمیر بزرگتر را با وردنه باز می‌کنیم و آن را داخل ظرف پای می‌اندازیم و دور آن را مرتب می‌کنیم. مقداری از دور آن باید بیرون بزند که در آخر بتوان آن را با لایه روی غذا بهم وصل نمود. مواد داخل غذا را روی آن می‌ریزیم. آن را کنار می‌گذاریم.
  • بخش کوچکتر خمیر را به صورت مربع 22*22 سانتیمتری باز می‌کنیم و آن را به صورت نوارهای یک و نیم سانتیمتری می‌بریم. نوارها را به صورت حصیری می‌پیچیم (مانند شکل) و آن را روی کیک می‌گذاریم و لایه‌های زیر و روی خمیری را کاملاً بهم وصل می‌کنیم به طوری که هیچ سوراخی در اطراف آن باقی نماند. تخم‌مرغ زده‌شده را با قلم مو، روی آن می‌مالیم تا روی پای براق و جذاب ‌تر شود. سپس به مدت 40 الی 45 دقیقه داخل فر داغ می‌گذاریم تا مواد کاملاً بپزد. قبل از سرو کردن می‌گذاریم تا کاملاً خنک شود.
 

منبع : نون و آب