کریستین رونالدو ، مسی و ریبری در مراسم توپ طلای بهترین بازیکن جهان
رونالدو ، مسی ، ریبری کدامیک توپ طلای سال 2013 را تصاحب می کند ، این سوالی است که دوستداران فوتبال امشب جواب آنرا خواهند فهمید امشب در پایگاه فوتبال جهان زوریخ سه ستاره فوتبال جهان در رقابت با یکدیگر یک نفر از آنها توپ طلا را تصاحب می کند.

مسی پس از سال 2007 هر ساله به جمع سه نامزد نهایی راه یافته است. وی در سال 2007 بعد از کاکا و رونالدو در مکان سوم قرار گرفت؛ در سال 2008 پس از کریستیانو رونالدو دوم شد و برای اولین بار در سال 2009 توانست این جایزه را کسب کند. مسی پس از آن در سال‌های 2010، 2011 و 2012 نیز توانست توپ طلا را به دست بیاورد.

کریستیانو رونالدو هم در اواخر 2013 عملکردی فوق‌العاده داشت و یکتنه تیم ملی پرتغال را راهی جام جهانی 2014 برزیل کرد و در تیم باشگاهی خود گرچه نتوانست جامی را تصاحب کند ولی سال رویایی را از نظر زدن گل پشت سر گذاشت ، فینالیست شدن رونالدو هم که با ورود فیفا  به این مراسم و سخنان تحقیر آمیز بلاتر همراه شد تا جایی که او تهدید به تحریم این مراسم از سوی خود کرد.

کریستین رونالدو تا کنون در سال 2007 مقام دوم و در سال 2008 توانست رتبه اول و توپ طلا را به خود اختصاص دهد ، پس از این سالها او سکو را به مسی تحویل داد ، رونالدو  در سال‌های 2009، 2011 و 2012 در مکان دوم قرار گرفت و  در سال 2010 نتوانست به جمع نامزدهای نهایی ملحق شود.

فرانک ریبری هم که در مونیخ در سال 2013 یک فرمانده تمام عیار بود ، سال گذشته تمام افتخاراتی که یک فوتبالیس میتوانست با تیم باشگاهی خود کسب کند پشت سر گذاشتو در سه جام حضور داشت و با تیم خود قهرمان شد.

 صندلی رونالدو و مسی در کنار هم

صندلیهای ویژه منتخبین در مراسم توپ طلا
 به نقل از سایت گل طبق برنامه ریزی های انجام شده، قرار بر این است که امشب چهره کریستیانو رونالدو و لیونل مسی را در یک کادر ببینیم. ستاره پرتغالی رئال مادرید امشب در سالن فیفای زوریخ در صندلی کناری لیونل مسی ستاره آرژآنتینی بارسلونا خواهد نشست.

در ردیف عقبی کریس و مسی، تصویر مارتا را می بینیم و فوتبالیست زن برزیلی که نامزد کسب جایزه عنوان بهترین بازیکن فوتبال بانوان در سال 2013 است همراه با دو نامزد دیگر در ردیف بعدی می نشینند

این دو ستاره همراه با فرانک ریبری بازیکن فرانسوی بایرن مونیخ سه نامزد نهایی دریافت توپ طلای سال 2013 هستند و همه چشمها امشب به سالن فیفای زوریخ دوخته شده است. لیونل مسی ، فاتح 4 دوره اخیر توپ طلا ،در کنار فرانک ریبری، برنده 5 جام قهرمانی در سال 2013 و کریستیانو رونالدو برنده توپ طلا در سال 2008 امشب منتظرند تا این جایزه پرافتخار را مال خود کنند.

آیا درجریان برگزاری این مراسم، کریس رونالدو و مسی که درکنارهم خواهند نشست، باهم صحبت و گفتگو خواهند کرد؟ آیا به هم برای برگزیده شدن به عنوان یکی از سه فینالیست تبریک خواهند گفت؟قطعا تعداد زیادی از دوربین های تلویزیونی برروی این دو صندلی کنار هم که متعلق به مسی ورونالدو است زوم خواهد بود؛ البته بدون آنکه دیگر نامزد این جایزه یعنی ریبری فراموش شود

 سخنان بزرگان فوتبال درباره مراسم توپ طلا

مراسم توپ طلای بهترین بازیکن فوتبال در زوریخ
در آستانه مراسم امشب مربیان و نامزد های نهایی توپ طلا مصاحبه هایی داشته اند جالب ترین آنها را با هم میخوانیم :
کریستین رونالدو
کریستیانو رونالدو : آیا من شایسته توپ طلا هستم ؟ شاید درست مثل سال گذشته یا دو سال قبل از آن فکر میکنم هرسال شایسته بردن توپ طلا باشم.

لیونل مسی
لیونل مسی : حضور در جمع سه نامزد نهایی لذت بخش است و بابت آن افتخار میکنم ، به نظر من عناوین تیمی مهم ترند ولی بردن عناوین فردی هم جذاب است ، اگر هم توپ طلا را نبرم آخر دنیا نخواهد بود.

فرانک ریبری
فرانک ریبری : چه توپ طلا را ببرم و چه نبرم ، همچنان خوشحال خواهم بود ، همین که همراه رونالدو و مسی در جمع سه نامزد نهایی هستم برایم مایه خوشحالی است.

زالاتان ابراهیمویچ
زلاتان ابراهیمویچ : هر سه نفر شایسته توپ طلا هستند ولی فکر میکنم ، این عنوان باید به بابانوئل برسد.

پپ گواردیولا
پپ گواردیولا : فرانک ریبری باید با لبخند به زوریخ برود و از حضور در این مراسم لذت ببرد ، رسیدن به این مرحله هم آسان نیست ، هر سه نفر بازیکن فوق العاده ای هستند و خوشحالم کگه انتخاب نهایی این عنوان با من نیست.

پائولو بنتو
پائولو بنتو مربی تیم ملی پرتقال : رونالدو قبلا" هم شایسته بردن توپ طلا بوده و اگر نبرد ناعادلانه خواهد بود ، هر اتفاقی که بیافتد او بهترین بازیکن جهان است.

 

این مراسم در حالی تا ساعاتی دیگر انجام میشود که همه چیز به نفع رونالدو پرتغالی میباشد ، در روزهای گذشته از سوی برخی از روزنامه نگاران در صفحات اجتماعی گریستین رونالدو برتر از دو نامزد دیگر معرفی شده است.

ktbgwk72egon9ajnwfcu
منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است