تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
سومین جشنواره بین‌المللی جام‌جم چهارشنبه شب در مراسم اختتامیه خود برترین های عرصه تلویزیون خود را شناخت ، این مراسم که با حضور ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آقای مهندس ضرغامی به همراه مدیران شبکه های سیما و دبیر جشنواره مهدی فرجی در سالن همایشهای این مجموعه انجام شد ، در این مراسم مهدی فرجی سخنان خود را اینگونه بیان کرد ، خوشحالیم از این که توفیق پیدا کردیم تا سومین دوره جشنواره جام جم را در هفته وحدت برگزار کنیم.

فرجی در ادامه سخنان خود گفت : ما در تدارک برگزاری جشنواره بودیم که حادثه ای ناگوار باعث از دست دادن پنج نفر از هنرمندان در جریان ساخت سریال معراجی ها شد. ما برای خانواده های این عزیزان، آرزوی صبر داریم.فرجی با اشاره به این که دبیرخانه دائم جشنواره شکل گرفته است، افزود: امسـال جــشنواره به صورت بین المللی برگــزار شد و ما میزبان هنـــرمندانی از 18 کشور دنیا از جمله قطر، ترکیه، انگلستان، آلمان، لبنان، کانادا، استرالیا، آمریکا، اردن و نروژ بودیم.

ایشان خاطر نشان کرد که خوشبختانه در بخش های مختلف شاهد آثار متنوعی بودیم و این نشان دهنده فعالیت پویای برنامه سازان ما در سازمان صداوسیماست. ما این جشنواره را با هدایت های معاون سیما و رهنمودهای رئیس سازمان صداوسیما برگزار کردیم.

گفتنی است که اجرای این مراسم را احسان علیخانی تهیه کننده و مجری توانمند برنامه ماه عسل به عهده داشت که به صلاح دید مدیران جشنواره از ایشان برای اختتامیه انتخاب شده بودند که اتفاقا" مورد استقبال مهمانان این دوره قرارگرفت.

رئیس سازمان صداوسیما و معاون سیما در ابتدای این مراسم مهندس ضرغامی و معاون خود به پیشکسوتان که میهمان اختتامیه بودند از جمله داوود رشیدی و محمدعلی کشاورز خوش آمد گفتند ، که البته گفته می شد آقای کشاورز با اینکه کسالت داشتند در این مراسم حضور پیدا کردند که به دلیل همین امر و طولانی شدن اختتامیه جام جم  ایشان مراسم را برای استراحت ترک کردند.

در ادامه این مراسم پخش میان برنامه ای طنز با نام افتتاح شبکه قمر در کره ماه با شوخی نقدهایی را به وضعیت صدا و سیما وارد کردند و آنرا تا 50 سال بعد روایت کردند که این نمایش را جواد رضویان و رامین ناصر نصیر عهده دار بودند.

نکته جالب این مراسم حضور دکتر دینانی به همراه همسرش در این مراسم بود که مورد استقبال مهمانان و پیشکسوتان عرصه هنر و مهندس ضرغامی قرار گرفت که به رسم یادبود و تشکر از ایشان هدیه و نخل جشنواره به ایشان هدیه شد ، در ادامه مهندس ضرغامی به تجلیل از علی نصیریان پرداخت و ایشان را فردی وظیفه شناس یاد کرد و نصیریان را هنرمندی توانا و مایه افتخار همه دانست.
در بخش هنرمندان برتر لوح تقدیر به سروش صحت، شقایق دهقان، بهنام تشکر، هومن برق نورد، حسین یاری، پوراندخت مهیمن، آتیلا پسیانی، سالار عقیلی، مسعود بهبهانی نیا، علی نصیریان، مهدی فخیم زاده، پرویز شیخ طادی، سیروس گرجستانی، اقبال واحدی، ابوالقاسم طالبی، دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی اهدا شد.در این مراسم با حضور رئیس رسانه ملی با اهدای لوح تقدیر از همسر شهید یعقوبی، همسر شهید شاطری، مادر شهید زین الدین، خانواده شهید کشوری و شهید شیرودی قدردانی شد.در بخش قدردانی از کارگردانان سریال های فاخر از کیانوش عیاری کارگردان سریال روزگار قریب، محمدحسین لطیفی کارگردان سریال نردبام آسمان، سیدضیاءالدین دری کارگردان سریال کلاه پهلوی، حسن فتحی کارگردان سریال مدار صفر درجه، داوود میرباقری کارگردان سریال مختارنامه، یدالله صمدی سازنده سریال شوق پرواز، مسعود جعفری جوزانی کارگردان سریال در چشم باد و فرج الله سلحشور سازنده سریال یوسف پیامبر تجلیل شد.

برترین های تلویزیون از نگاه جشنواره سوم

 

تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
در بخش مجموعه تلویزیونی با موضوع دفاع مقدس 
هیات داوران بخش مجموعه های نمایشی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم اعلام می کند، آنچه در ارزیابی 34 اثر شاخص و ماندگار در بخش مجموعه های نمایشی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم ارزیابی شد، توان و داشته های بیکران هنرمندان و سازندگان این آثار را در بعد مضمون و محتوا مهر تائید می زد و قضاوت درباره آنها را با ظرافت هایی مواجه می کرد.

هیات انتخاب در این بخش جایزه بهترین بازیگری مکمل مرد با تشکر از آقای هدایت هاشمی به سبب بازی در سریال پروانه ، آقای پرویز فلاحی پور عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد برای ایفای نقش در سریال گل های گرمسیری انتخاب شد.

هیات انتخاب در این بخش جایزه بهترین بازیگری مکمل زن به دو هنرمند رسید ، سودابه بیضایی برای ایفای نقش در سریال ارمغان تاریکی و آفـــــرین ابیسی بـــــرای ایفای نقش در سریال رقص پرواز اهدا می شود.

دراین بخش هیئت انتخاب جایزه بهترین بازیگر مرد را با احترام برای مهدی هاشمی برای ایفای نقش در سریال رقص پرواز ، آرش مجیدی را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای ایفای نقش در سریال ارمغان تاریکی انتخاب شد.

در این بخش هیات انتخاب جایزه بهترین بازیگر زن را ضمن تحسین خزر معصومی در سریال یک مشت پر عقاب ، جایزه این بخش را به لیلا زارع برای ایفای نقش در سریال ارمغان تاریکی به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن انتخاب شد.

هیات انتخاب جایزه بهترین فیلمنامه را به جلیل سامان برای خلق فیلمنامه مجموعه ارمغان تاریکی اهدا کرد.

هیات انتخاب جایزه بخش بهترین کارگردانی آقای خسرو معصومی را برای کارگردانی مجموعه بچه های بهشت به عنوان بهترین کارگردان معرفی کرد.

جایزه بهترین اثر هم به سریال تلویزیونی ارمغان تاریکی با تهیه کنندگی آقای سید احمد کاشانچی و سریال رقص پرواز به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان به عنوان اثر بـــرگزیده در حوزه دفاع مقدس اهدا شد.

جایزه بخش تدوین هم با احترام و تشکر از رضا بهارانگیز برای تـــدوین سریال های پــروانه و ارمـــغان تاریکی ، محمدرضا موئینی بـــرای ســـریال یک مشت پر عقاب انتخاب شد.

جایزه بهترین تصویربرداری هم با تشکر از آقای محمد افسریتصویربردار سریال پروانه ، محمدتقی پاک سیما  را برای سریال رقص پرواز انتخاب کرد.

جایزه بهترین موسیقی متن نیز ضمن تشکر از حسین کاج و فرید سعادتمند ، فردین خلعتبری را برای سریال یک مشت پــر عقاب انتخاب کرد.

در  بخش بهترین طراحی صحنه و لباس نیز با تشکر از امیرحسین اثباتی برای سریال تلویزیونی یک مشت پر عقاب ، جایزه را به غفار رضایی و مه لقا ناقد برای طراحی صحنه و لباس سریال ارمغان تاریکی اهدا کرد.

د ر این بخش نیز از ساسان توکلی فارسانی برای تیتراژ سریال ارمغان تاریکی تشکر کرد و بابک صاحبقرانی برای ساخت تیتراژ سریال گل های گرمسیری انتخاب کرد.

جایزه بهترین گریم هم به جلال الدین معیریان برای سریال های ارمغان تاریکی و پروانه اهدا شد.

جایزه بهترین جلوه های ویژه میدانی را به مرحوم جواد شریفی برای سریال گل های گرمسیری اهدا کرد که خانواده ایشان برای دریافت این جایزه روی سن آمدند.

هیات انتخاب جایزه بهترین صدابرداری و صداگذاری را نیز به جواد مقدس و آرش قاسمی برای سریال پروانه اهدا کرد.

هیات انتخاب در این بخش جایزه ویژه خود را به دلیل نگاه واقعی و خلاق شناخت صحیح از فضای داستان به جلیل سامان برای سریال های پروانه و ارمغان تاریکیاهدا کرد.

در ادامه این بخش هیئت انتخاب جایزه ویژه ای را برای تلاش مسئولانه و هنرمندانه جهت شناخت و معرفی نقش استعماری آمریکا در سریال یک مشت پر عقاب برای آقای بهروز خوش در نظر گرفت ، همچنین از مجموعه روح الله  نیز به خاطر نگاه ساده و صمیمی حضرت امام خمینی (ره) از سوی نویسنده آین مجموعه آقای سعید نعمت الله و کارگردانش راما قویدل قدردانی شد.

برترین های بخش فیلم های تلویزیونی
در این بخش پس از بررسی فیلم های حاظر هیات انتخاب اسامی برترین های این بخش به شرح زیر اعلام کرد.

جایزه بهترین تیتراژ فیلم از سوی هیات انتخاب به پژمان ابوالقاسمی برای فیلم خراش رسید.

جایزه بهترین تصویربرداری از سوی هیات انتخاب ضمن تشکر از تصویربرداری فیلم نیلا زنده است به هاشم مرادی برای فیلم های زمانی برای ایستادن و یک روز سردرسید.

جایزه بهترین تدوین از سوی هیات انتخاب با تشکر از تدوین فیلم عملیات کرکس به نازنین مفخم برای فیلم تعبیر خواب رسید .

جایزه بهترین بازیگر مرد از سوی هیات انتخاب با تشکر از رضا بهبودی و سیروس همتی به بیژن امکانیان برای ایفای نقش در فیلم آبروی از دست رفته آقای صادقی رسید.

جایزه بهترین بازیگر زن از سوی هیات انتخاب با تشکر از غزل شاکری برای فیلم حتی اگر شب باشد و معصومه میرحسینی برای فیلم یک روز سرد  به شبنم مقدمی برای ایفای نقش در فیلم قصه من و دوچرخه بابام رسید.

جایزه بهترین فیلمنامه از سوی هیات انتخاب به آیدا پناهنده و ارسلان امیری برای خلق فیلمنامه آبروی از دست رفته آقای صادقی رسید.

جایزه بهترین کارگردانی از سوی هیات انتخاب به آیدا پنـــاهنده برای ساخت فیلم آبروی از دست رفته آقای صادقی رسید.

جایزه بهترین فیلم از سوی هیات انتخاب به مهدی شفیعی برای فیلم آبـــروی از دست رفــته آقای صادقی رسید.

جایزه ویژه هیات انتخاب نیز با احترام به فیلم های عملیات کرکس ، قصه های من و فیلم دوچرخه بابام به غلامرضا رمضانی برای فیلم عملیات کرکس و فیاض موسوی برای فیلم قصه های من و دوچرخه بابام رسید.

برترین های بخش انمیشن یا پویانمایی 
در این بخش از مراسم ابتدا کلیپی که از انمیشن های تولید شده در رسانه ها ساخته شده بود نمایش داده شد و در ادامه هم با حضور هیات انتخاب این بخش آقایان  حسین ساری، محمدمهدی قاسمی، بهرام عظیمی، اسماعیل شرعی، محمد میرکیانی، امیر محمد دهستانی، ناصر گل‌محمدی و محمد رحیم لیوانی بر روی سن برترین های این بخش به شرح زیر اعلام شد ، نکات جالب در این بخش حضور نداشتن داور خانم در بین هیات انتخاب بود و دعوت نشدن از اهالی پایگاه انیمیشن صبا و شبکه پویانمایی بود.

در بخش انتخاب برترین مجری طرح بلند جایزه این بخش به سیاوش زرین‌آبادی به خاطر اثر آقای مهربان اهدا شد.

در بخش انتخاب بهترین کارگردان بلند و نیمه‌بلند جایزه این بخش بهنام دلداده و علیرضا بهبهانی برای  آقای مهربان اهدا شد.

در بخش انتخاب بهترین کارگردان انیمیشن کوتاه  جایزه این بخش شیوا ممتحن برای اجل معلق اهدا شد.

در بخش انتخاب بهترین کارگردان میان برنامه جایزه این بخش به علی درخشی برای اثر  به گزارش‌ اوتی اهدا شد.

در بخش انتخاب برترین کارگردان مجموعه و سریال پویانمایی جایزه این بخش به  سیاوش زرین آبادی برای اثر  پهلوانان اهدا شد.

در بخش انتخاب سرو زرین فیلم‌نامه نویسان پویانمایی جایزه این بخش به حسین سلطانی و وحید چالاک برای اثر «داستان سامرا اهدا شد.

در بخش انتخاب برترین طراحان شخصیت؛ مهدی علی‌بیگی جایزه این بخش به علی چنری و حامد کمیلی برای اثر  اور و دوستان اهدا شد.

در بخش انتخاب برترین طراحان فضا جایزه این بخش حسین صافی جایزه این بخش به نوروز عباسی و مهدی موحد برای اثر افسانه سرزمین گوهران اهدا شد.

در بخش انتخاب جایزه برترین انیماتور متحرک ساز جایزه این بخش به محمد غلامی و ابوالفضل جعفری برای اثر رستوران جنگلی اهدا شد.

در بخش انتخاب جایزه برترین آهنگساز در آثار پویانمایی جایزه این بخش به فیروز ارجمند برای اثر  آقای مهربان اهدا شد.

در بخش انتخاب برترین صداسازی و صداگذاری بخش پویانمایی جایزه این بخش به فرشید جلیلی برای اثر افسانه موزه‌ها اهدا شد.

در بخش انتخاب برترین دستاورد فنی و هنری جایزه این بخش به حامد کاتبی برای اثر تولد آفتاب اهدا شد.

برترین های بخش مستند سیما
هیات انتخاب در بخش صدا جایزه بهترین صدابرداری را به آقای هادی ساعدمحکم برای صدابرداری فیلم مستند سیاه چمانه در شبکه مستند تقدیم کرد.

هیات انتخاب در بخش تدوین با تشکر از ابوذر حیدری تدوینگر فیلم مستند خزندگان ایران  جایزه این بخش را به حمید نجفی راد برای تدوین فیلم مستند زیرگنبد مینا در شبکه یک تقدیم کرد.

هیات انتخاب در بخش تصویر جایزه بهترین تصویربرداری را به محمد رسولی برای تصویربرداری فیلم مستند خانه ای در مه در شبکه مستند تقدیم کرد ، که ایشان به علت شکستگی پای خود به سختی بر روی سن آمد و جایزه خود را دریافت کرد.

هیات انتخاب در بخش بهترین گویندگی با تشکراز آقای طهماسب جایزه این بخش را به شهرام درخشان برای گویندگی در فیلم مستند غبار سرخ  در شبکه چهار تقدیم کرد.

هیات انتخاب در بخش پژوهش با تشکر از هاشم زهی پژوهشگر مستند عروسی چاه بهار از مجموعه مستند های عروسی اقوام جایزه این بخش را به  عبدالحمید ارجمند برای پژوهش فیلم مستند سعدی کارنو در شبکه مستند تقدیم کرد.

هیات انتخاب در بخش کارگردانی با تشکر  از حسن نقاشی برای کارگردانی فیلم مستند نخل  میراث کهن از مجموعه های راسخون جایزه این بخش را به محمدحسین مهدویان برای فیلم مستند آخرین روزهای زمستان در شبکه یک تقدیم کرد.

هیات انتخاب در بخش در بخش تهیه با تشکر از سیروس حسن پور تهیه کننده مستند الفبای معجزه گر ، جایزه این بخش را  به جواد ظهیری برای فیلم مستند اگر عزت به قهوه خانه نیاید در شبکه مستند تقدیم کرد.

هیات انتخاب در بخش بهترین فیلم مستند با تشکر از سعید نبی برای مجموعه هیرکان و عبدالحمید ارجمند برای مجموعه جستجوگران پارسه ، جایزه این بخش را به فتح الله امیری برای مجموعه خزندگان ایران در شبکه مستند تقدیم کرد.

برترین های برنامه های گفت و گو محور در سیما
در ابتدا هیات انتخاب در باین خش برنامه های گفت وگومحور از توجه و اهمیت به این قالب از این نوع برنامه گفت ، رسانه ملی اکنون به بلوغی قابل قبول در تولید برنامه های گفت وگومحور رسیده است و دلیل این امر را از جذب مخاطب انبوه تاثیرگذاری بالا و تبدیل شدن برخی برنامه های گفت وگومحور به نشان رسانه ملی دانست.

هیات انتخاب  از بین برنامه های ورزشی برنامه ورزشی نود را انتخاب کرد و نخل این جشنواره را به عادل فردوسی پور تقدیم کرد.

هیات انتخاب  از بین برنامه های علمی برنامه آسمان شب را انتخاب کرد و نخل این جشنواره را به برادران صفاریان پور تقدیم کرد ، نکته جالب این قسمت شوخی مجری مراسم اختتامیه احسان علیخانی با برادران صفاریان پور بود که گویا برادران از این اتفاق کمی ناراحت شدند .

هیات انتخاب از بین برنامه های اقتصادی  برنامه پایش را به عنوان بهترین برنامه انتخاب کرد و نخل این جشنواره را به آقای حیدری تقدیم کرد.

هیات انتخاب  از بین برنامه های فرهنگی برنامه مجله تئاتر را انتخاب کرد و نخل این جشنواره را به عوامل آن برنامه تقدیم کرد.

هیات انتخاب از بین برنامه های اجتماعی رنامه ماه عسل را انتخاب کرد و اهدا شد و نخل این جشنواره را به مجری مراسم و تهیه کننده ماه عسل احسان علیخانی تقدیم کرد.

هیات انتخاب از بین برنامه های معارفی برنامه سمت خدا را انتخاب کرد و ه نخل این جشنواره را به عوامل آن برنامه تقدیم کرد.عنوان بهترین برنامه معارفی معرفی شد.

در پایان از مجریان بخش های مختلف به شرح زیر تقدیر شد.

عادل فردوسی پور برنامه نود
مراسم اختتامیه سومین جشنواره جام جم
سیاوش صفاریان پور برنامه آسمان شب
مراسم اختتامیه سومین جشنواره جام جم
مرتضی حیدری برنامه پایش
مراسم اختتامیه سومین جشنواره جام جم
احسان علیخانی برنامه ماه عسل
مراسم اختتامیه سومین جشنواره جام جم
محمدرضا شهیدی فر برنامه پارک ملت
مراسم اختتامیه سومین جشنواره جام جم
سید عباس سجادی برنامه دستان ، محمدجعفر خسروی برنامه زنده باد زندگی و ندا ملکی برنامه آفتاب شرقی
مراسم اختتامیه سومین جشنواره جام جم
برترین های بخش های بین الملل سیما
در بخش بین الملل هیات انتخاب این قسمت از جشنواره برنامه های با موضوع بیداری اسلامی و مقاومت را از تولیدات موفق این بخش در سیما معرفی کردند و شایان ذکر شدند که ساخت اینگونه برنامه ها تاثیر بالایی و مثبتی در جامعه اسلامی گذاشته است.

جایزه ویژه هیات انتخاب با تشکر و تقدیر از مستند بچه های غزه ساخته جزا نیومان جایزه بخش به مستند اشک های غزه ساخته وی بکه لاکبرگ از نروژ رسید.

در بخش بهترین سریال جایزه این قسمت به سریال داستانی با موضوع مقاومت به تهاجم اثر شوقی الماجری محصول متشرک اردن و سوریه رسید.

در بخش بهترین اثر داستانی با موضوع مقاومت هیات انتخاب با تشکر از سریال جدایی ساخته علی اونرتان از کشور ترکیه جایزه ویژه خود را به سریال الغالبون تولید شبکه تلویزیونی المنار از لبنان تقدیم کرد.

در بخش بهترین کارگردانی هیات انتخاب از تمامی آثار در حوزه مستند با موضوع مقاومت و بیداری اسلامی با تقدیر از اثر مستند عیون الحقیقه جایزه  بخش بین الملل خود در این بخش را به مستند خرابی سوم یا الخراب الثالث اثر محمود دبوق از لبنان تدیم کرد.

تصاويری منتخب از سومين جشنواره جام جم از نگاه دوربين مهدی دهقان
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم
تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم تصاویر مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره جام جم


منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.