ساعد سهیلی در صحنه ای از فیلم بشارت فرزند هزاره سوم
ساعد سهیلی را میتوان هنرمندی نامید که شاید بواسطه پدرش از ایفای نقش کوتاهی در فیلم شب برهنه سعید سهیلی گرایش خود به سینما را آغاز کرد ، ولی نمیتوان گفت که بواسطه پدرش است که در سینما مطرح شده است.

ایشان با پتانسیل بالایی که در هنر بازیگری و ایفای نقش دارد ، توانست در سینمای ایران خوش بدرخشد و در فیلم هایی ایفای نقش کند که در رده های بالای قرار دارد ، سهیلی که نسبت به سن هنریش کارنامه درخشانی دارد در سال گذشته با حضور در دو فیلم او خوب سنگ میزند و بشارت به یک شهروند هزاره سوم در جشنواره فیلم فجر دیده شد امسال با حضور در چهار فیلم مطرح در جشنواره سی و دوم حضور دارد.

سهیلی امسال با حضور در فیلم متروپل مسعود کیمیایی نشان داد که به یک هنرمند رده بالای سینمای ایران تبدیل شده و دیگر کارگردانان بزرگ سینما نیز میتوانند همچون پدرش به او اطمیننان کنند ، ایشان که فراتر از سنش در نقش هایش ظاهر میشود ، در فیلم گشت ارشاد ساخته سعید سهیلی عالی نقش آفرینی کرد که مورد پسند منتقدان قرار گرفت.

ساعد سهیلی و پذیرفتن فیلم نامه های درجه یک

ساعد سهیلی در کنار پدرش سعید سهیلی
ساعد سهیلی اکثر فیلم هایی که تا کنون در آن ایفای نقش کرده ، دارای فیلم نامه های قوی بوده است که این امر به انتخاب او بر میگردد ، سهیلی هنرمندی نیست که به واسطه دیده شد تن به قبول فیلم نامه و ایفای نقش در فیلم های ضعیف و گیشه ای کند.

سهیلی که امسال با ایفای نقش در مترو پل مسعود کیمیایی ، همه چیز برای فروش امیرحسین ثقفی ، چند متر مکعب عشق جمشید محمودی و کلاشینکف سعید سهیلی در جشنواره فیلم فجر دیده میشود و یکی از پرکارترین هنرمندان مرد جشنواره سی و دوم به شمار میرود ، در همین ارتباط سوره سینما گفتگویی را با ایشان انجام داده است که در این بخش آن را می خوانیم.

سهیلی در رابطه با اینکه جزء پرکارترین هنرمندان سینما قرار گرفته گفت ، واقعا پر کار بودن هدف من نیست و علاقه‌ای به این موضوع ندارم. اگر امسال با ۴ فیلم در جشنواره حضور دارم، این یک اتفاق غیر تعمدی و بنا بر اتفاق است. خواست خداوند بود که فیلمنامه های جذابی به من پیشنهاد شود و البته از بابت خوشحالم که مورد انتخاب فیلمسازان واقع شده ام.

وی در پاسخ به این سوال که بازی در گشت ارشاد را تا چه حد در این موفقیت دخیل می‌داند، گفت: به هر حال آن فیلم یک نقطه اوج در کارنامه من به حساب می آید و نمی توان انکار کرد پس از این کار بود که دیده شدم. چهار فیلمی که در جشنواره دارم به اندازه همان تجربه برایم لذت بخش بود.

در همه چیز برای فروش به کارگردانی امیرحسین ثقفی نقش امیر را بازی می کنم که یک بوکسور جوان است. او بدشانسی بزرگی می آورد که باعث می شود از هدفش عقب بماند. اتفاقات زندگی او خانواده اش را نیز تحت الشعاع قرار می دهد ، در چند متر مکعب عشق  به کارگردانی جمشید محمودی نقش متفاوتی دارم ، صابر که عاشق است و روایت فیلم بر عهده اوست.

سهیلی توضیح داد: در متروپل کیمیایی نقش خسرو را دارم. او یک پسر تنها در لاله زار است که گذشته ای متفاوت با امروز خود داشته است، کاراکتر آرامی است، اما امان از روزی که کسی پا روی دم اش بگذارد. در «کلاشنیکف» ساخته پدرم نقش عادل را دارم. کسی که در اثر اتفاقاتی مجبور می شود همه پل های پشت سرش را خراب کند.

ساعد سهیلی درباره چهار تجربه بازیگری اخیر خود بیان داشت: هیچ کدام از این نقش ها به هم شبیه نبود. نه شخصیت های موجود در فیلمنامه ها ربطی به هم داشتند و نه خودم به گونه ای بازی کردم که شباهتی احساس شود. برای تک تک آنها انرژی گذاشتم و همه شان را دوست دارم. من در یک سال اخیر هم با بزرگانی مثل کیمیایی و پدر بازی کردم و هم در فیلم جوان هایی مثل جمشید محمودی همکاری داشتم. فیلمسازانی با انگیزه مثل محمودی چنان با برنامه کار می کنند که من مطمئنم مختصات کلی آثار آینده خود را نیز از همین الان در نظر دارند.

این بازیگر جوان درباره چشم اندازه موفقیت خود در جشنواره گفت: مهم این است که مردم دوستم داشته باشند. چندان به فکر جایزه گرفتن نیستم. فاصله ای دو ماهه بین این چهار فیلم وجود داشت و خوشبختانه من فرصت بازیافتن خودم و آماده شدن برای کار بعد را داشتم، اما می‌توانم بگویم هنوز بخشی از تاثیرات روحی ناشی از فرو رفتن در آن نقش ها در من وجود دارد. بنابراین با توجه به حجم انرژی و زحمتی که صرف کرده ام، دریافت بازخوردهای خوب بیش از هر چیزی برایم اهمیت دارد.

 

ساعد سهیلی در صحنه ای از فیلم گشت ارشاد
منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است