رخشان بنی اعتماد کارگردان سینمای ایران
رخشان بنی اعتماد کارگردان سینمای ایران که تا کنون در جشنواره فیلم فجر توانسته سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی را به خاطر فیلم خون بازی در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر - سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی برای فیلم بانوی اردیبهشت در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر - سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه برای روسری آبی در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر برای - سیمرغ بلورین بهترین کارگردان برای فیلم نرگس در دهمین جشنواره فیلم فجر کسب نماید ، امسال با کارگردانی فیلم قصه ها در جشنواره سی و دوم حضور خواهد داشت.

حسین عالمگیر نویسنده کتاب باران کوثری در سینمای ایران درباره شخصیت رخشان بنی اعتماد در کتاب خود این چنین سخن می‌گوید: او را نمی‌توان صرفاً یک کارگردان دانست بهتر است بگوییم کارگردانی او بخشی کوچک از فلسفه‌ای تفکر بنی اعتماد است تا بدین وسیله ابعاد فکری خود را در قالب فیلم طرح نماید . بنی اعتماد نمونه یک زن ایرانیست. زنی که می‌گوید زنان ایرانی اگر فرصت و مجال هنر نمایی داشته باشند ابرهایی می‌شوند که باران‌ها در دامانشان متولد می‌شود

سخنان بنی اعتماد درباره قصه هایش

رخشان بنی اعتماد کارگردان سینمای ایران
رخشان بنی‌اعتماد کارگردان فیلم قصه ها سخنان خود را درباره آخرین ساخته اش اینگونه بیان کرد ، قصه‌ها گذر به هفت موقعیت از زندگی آدم‌هایی است که در شرایطی شبیه به بسیاری از ما و آدم‌های دیگر جامعه روزگار می‌گذرانند ،  فیلم قصه‌ها ساخته نمی‌شد مگر به همت جمعی از خانواده سینمای ایران و حمایت شیرین دیباج ، بعد از نزدیک به سه دهه فیلمسازی هنوز شخصیت‌های فیلمهای مستند و سینمایی‌ام برایم زنده و با آنها زندگی می‌کنم. "قصه‌ها" برگشت دوباره به شخصیت‌های فیلم‌های قبلی‌ام در شرایط امروز است. گرچه فیلم "قصه‌ها" روایتی کاملا مستقل دارد اما برای خود من و کسانی که فیلم‌های قبلی‌ام را دیده‌‍اند، مروری بر سرنوشت آدمها و شرایط اجتماعی سه دهه گذشته است ، تهیه‌کننده و کارگردان این اثر رخشان بنی‌اعتماد است که این فیلم را براساس فیلمنامه‌ خود و فرید مصطفوی ساخت.

گلاب آدینه، صابر ابر، فرهاد اصلانی، نگار جواهریان، بابک حمیدیان، بهاره دانشگر، ریما رامینفر، حبیب رضایی، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی نیا، خسرو شهراز، فوژان عارفپور، محمدرضا فروتن، شاهرخ فروتنیان، باران کوثری، پیمان معادی، فاطمه معتمدآریا، حسن معجونی، مهدی هاشمی بازیگران این فیلم هستند.

رخشان بنی اعتماد کارگردان سینمای ایران
منبع : نون و آب
مطلب : محمد بيگی

استفاده از اين مطالب با ذكر منبع و مرجع بلا مانع است