سعید علیپور از هنرمندان جوانی است که در فیلم روز رستاخیز ساخته احمد رضا درویش ایفای نقش می کنند ، ایشان که در نقش حساسی در این فیلم حضور داشته ، برای اولین بار در یک فیلم سینمایی به عنوان هنرپیشه با نقشی حساس دیده میشود.

سعید علیپور که متولد نوزدهم آبانماه 1361 در تهران است ، برای ایفای نقش در فیلم روز رستاخیز روزهای سختی را به واسطه نقش حساس خود داشته است ، علیپور به انتخاب احمد رضا درویش کارگردان این اثر از بین چندین هنرپیشه برای نقش حضرت علی اکبر (ع) انتخاب شد.

حال در روز پنجم جشنواره سی و دوم فیلم فجر با دیده شدن روز رستاخیز مصاحبه اختصاصی را با سعید علیپور انجام داده ایم که آنرا در زیر میخوانیم.

مصاحبه اختصاصی سینما نون و آب با سعید علیپور هنرمند فیلم روز رستاخیز

موفقیت شما در دنیای هنرپیشگی با فیلم رستاخیز رقم میخورد و با فیلم احمد رضا درویش در سینمای ایران دیده خواهید شد نظر خودتان در این مورد برایمان بگوئید ؟

این لطف خدا بزرگترین شانس زندگی من بود

چون این اتفاق نصیب هر هنرمندی نمیشه که در اولین حضورش در سینما با یک فیلم خاص و سطح بالا همراه باشد؟

بله فقط میتوانم بگویم خدا راشکر..

دوست دارید بعد از دیده شدن در رستاخیز چه نقش هایی به شما پیشنهاد بشه و آیا حاضر هستید بعد از این اثر به واسطه تنها دیده شدن ایفای نقش در اینگونه فیلم ها را قبول کنید ؟

نقش حضرت علی اکبر (ع) آنقدر از نظر معنوی بر روی من تاثیر گذار بوده که حتی اگر در زمینه بازیگری فعالیت دیگر نداشته باشم همین حضورم در رستاخیز برای من کافی است.

فکر میکنید مهم ترین عاملی که باعث شد شما برای ایفای نقش در فیلم احمد رضا درویش انتخاب شوید چه دلیلی بوده ؟

همین جا جا دارد که از آقای درویش تشکر کنم که به من اطمینان کردند و طی تست های مختلف و سنگین  این نقش مهم به من سپرده شد ..

 
کمی درباره نقش خودتان در فیلم رستاخیز برایمان توضیح دهید ؟
پاسخ دادن به این سوال را به عهده آقایان درویش و قلیزاده که نسبت به من در خصوص ماهیت نقش و اینگونه نقش های مذهبی مسلط ترند ، میسپارم.

در اولین حضور شما در سینمای ایران همکاری با یک کارگردان بزرگی چون احمد رضا درویش را چگونه دیدید ؟
به نظر من این آرزوی تمامی هنر دوستانی میباشد که در اولین تجربه بازیگری خود با چنین کارگردان مطرح و با تجربه ای چون احمد رضا درویش همکاری نماید.

در فیلم رستاخیز یک نقش اسطوره ای همانند مالک اشتر با ایفای نقش داریوش ارجمند ، مختار با هنرمندی فریبرز عرب نیا و یوسف با حضور مصطفی زمانی به شما واگذار شده دید شما به این قضیه چگونه است؟
در این نقش من به این مهم پی بردم که آن حضرت بزرگوار در واقعه  عاشورا چه مسیری را دنبال میکرد  و برای رسیدن به هدف والای خود در این راه به شهادت رسید و امیدورم با تلاش خود توانسته باشم ذره ای از خود گذشتگی ایشان را لمس کرده باش ، به نظر من آن بزرگوار بیانگر عشق و سوز رسیدن به حقیقت خداوند است و میتوان به یقین گفت آن حضرت الگوی تمام شهدای جوان کشورمان میباشند.

 
حرف آخر؟
از همه عوامل فیلم و جناب آقای درویش تشکر میکنم که از من حمایت کردند و همینطور از آقای قلی زاده که در این اثر پشتیبان من بودند کمال تشکر را مینمایم ، من ایفای نقش خود در رستاخیز را به پیشگاه حضرت ولی عصر امام زمان (عج) تقدیم مینمایم و امیدوارم مورد رضایت ایشان قرار گرفته باشد.

 در پایان این گفتگو از سعید علیپور هنرمند فیلم رستاخیز تقدیر شد 
 
منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است