فیلم رستاخیز اثر احمد رضا درویش که قرار است در جشنواره سی و دوم فیلم فجر دیده شود به عنوان یک اثر فاخر در این دوره مطرح است و از امید های کسب عنوان بهترین فیلم نیز به شما میرود.

فیلم رستاخیز که دارای ویژگیهای خاصی است و بیشتر روند ساخت آن با همراهی سرشناسان سینما جهان به اتمام رسیده است ، هنرمندان زیادی در آن ایفای نقش می کنند که چند هنرمند جوان در اولین حضور خود در سینما با این فیلم شناخته میشوند.

از هنرمندان جوانی که در فیلم رستاخیز ایفای نقش می کنند میتوان از سعید علیپور نام برد که در نقش حساسی در این فیلم حضور دارد ، ایشان که قبل از حضور در رستاخیز چند تله فیلم و سریال در کارنامه خود دارد و برای اولین بار است که در یک فیلم سینمایی به عنوان هنرپیشه مطرح میشود ، سعید علیپور متولد نوزدهم آبانماه 1361 در تهران است.

سعید علیپور و انتخاب سخت احمد رضا درویش برای نقشی حساس


فیلم رستاخیز که نقشهای حساسی را در داستان خود دارد کار احمد رضا درویش را نیز برای انتخاب هنرمندان این فیلم سخت تر کرده بود ، یکی از آن نقشها نقش حضرت علی اکبر (ع) بود که از بین چندین هنر پیشه سعید علیپور برای ایفای نقش در این کاراکتر حساس انتخاب شد.

سعید علیپور برای اولین بار با نقش خاص و سطح بالا و ماندگار در سینمای ایران با فیلم روز رستاخیز احمد رضا درویش در سینمای ایران دیده خواهد شد ، شاید این اتفاق برای کمتر هنرمندی رخ بدهد که با چنین نقشی در فیلمی با پتانسیل بالا از همه لحاظ به عنوان اولین تجربه دیده شود.

نقش سعید علیپور را شاید بشود با نقشهای حساسی همچون داریوش ارجمند در نقش مالک اشتر ، فریبرز عرب نیا در نقش مختار مقایسه کرد ، این افتخاری است که سعید علیپور در چنین سنی با اولین فیلم خود بدست آورده است.

منبع : نون و آب
مطلب : محمد بیگی

استفاده از این مطالب با ذکر منبع بلا مانع است